Lybra - centralny zamek, kluczyk

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - centralny zamek, kluczyk

Post autor: mmilon » 31 gru 2008, 10:25

Witam, przestał mi całkowicie działać centralny z pilota w kluczu, sam kluczyk działa, dioda na nim błyska. Centralny jak wbiję klucz w zamek też otwiera wszystko, więc stawiam na centralkę, ewentualnie na jej bezpieczniki. Możecie mi napisać gdzie mam ich szukać?
świeżo upieczony...

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: lybra 1,9 jtd,105KM, awaria centralnego zamka

Post autor: Nat » 31 gru 2008, 10:30

"mmilon" pisze:Witam, przestał mi całkowicie działać centralny z pilota w kluczu, sam kluczyk działa, dioda na nim błyska. Centralny jak wbiję klucz w zamek też otwiera wszystko, więc stawiam na centralkę, ewentualnie na jej bezpieczniki. Możecie mi napisać gdzie mam ich szukać?
Moze po prostu ci się kluczyk rozkodował?

Jesli tak to czeka cię wizyta u elektronika (albo w ASO)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

lybra - 1,9 jtd,105KM, awaria centralnego zamka

Post autor: mmilon » 31 gru 2008, 10:39

hmm, nic się z nim nie stało, nie upadł mi bezpośrednio przed odmową współpracy. Pamiętam tylko, że nalewałem płynu do spryskiwaczy, zostawiłem samochód i jak wróciłem to musiałem już otwierać "mechanicznie".
świeżo upieczony...

Doodik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Ogrodzieniec

lybra - 1,9 jtd,105KM, awaria centralnego zamka

Post autor: Doodik » 31 gru 2008, 10:49

Miałem dokładnie to samo.

Wyciągnij baterie, jak zajrzysz bedziesz widział dwie blaszki, tą bardziej w głebi podegnij do troche do siebie jakims szydełkiem albo małym haczykiem ze spinacza. Efekt ma byc taki żeby bardziej dolegały do baterii.

U mnie dwa piloty zachowywały sie tak ja opisujesz i ten zabieg obydwa uleczył.
Na początku tez myslałem ze to nic nie da bo dioda świeciła, ale po dogięciu blaszek okazalo się ze mrugała inna sekwencją, kilka powolnych mrugniięć a po naprawie szybciutkie mignięcia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

lybra - 1,9 jtd,105KM, awaria centralnego zamka

Post autor: mmilon » 31 gru 2008, 13:18

Dzięki za informacje. Sprawdziłem pilota w kluczu i jest ok, sprawdziłem również bezpieczniki przy drzwiach kierowcy i nic są całe, więc przypuszczam, że to jednak centralka od sterowania centralnym zamkiem, albo rozkodowany klucz. Napiszcie mi gdzie mam szukać centralki i czy jest możliwe, żeby klucz się sam rozkodował. Może odłączyć akumulator, żeby się resetował?
świeżo upieczony...

dudekken

lybra - 1,9 jtd,105KM, awaria centralnego zamka

Post autor: dudekken » 31 gru 2008, 13:33

Jeśli masz kluczyk dwuprzyciskowy to muszę cię zasmucić iż to częsta przypadłość umierania pilotów w tym kluczyku. W ASO to ci zaproponują nowe kluczyki za kosmiczną kasę. Można próbować rozpołowić kluczyk, poprawić wspomniane wcześniej blaszki dla lepszego kontaktu z baterią i również poprawić odpowiednią lutownicą (wizyta u elektronika) wszystkie luty na płytce pilota. Jeśli to nie pomoże to jedyną rozsądną alternatywą jest montaż dodatkowego sterownika centralnego zamka z nowymi pilotami.

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

lybra - 1,9 jtd,105KM, awaria centralnego zamka

Post autor: mmilon » 31 gru 2008, 13:39

mieliście rację z tym kluczykiem, rozebrałem na czynniki pierwsze, złożyłem tak aby blaszki były na swoim miejscu i działa:) chyba je nawet przylutuję do płytki ze sterownikiem.
Bardzo dziękuję za pomoc:)
świeżo upieczony...

Doodik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Ogrodzieniec

lybra - 1,9 jtd,105KM, awaria centralnego zamka

Post autor: Doodik » 31 gru 2008, 13:56

A ja spytam z ciekawości, ten kluczyk dwuprzyciskowy da sie bez problemow bezinwazyjne rozpołowić zeby dostac sie do srodka.

Nie miąłem jeszcze okazji rozbierać a teraz mnie to zaciekawiło

JarekT
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 05 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Mazowieckie

Rozbiera się bez problemu o ile wcześniej ktoś nie skleił

Post autor: JarekT » 01 sty 2009, 6:56

Miałem przypadłość, że nie działał mi przycisk od otwierania klapy bagażnika - luty nie wytrzymały i mikroprzełącznik poprostu odpadł i przesunął się.
W kluczyku stałym (nie składanym) wykręcasz wkręt i wyjmujesz baterie, póżniej trzeba podważyć na łączeniu cienkim ostrzem i delikatnie. równomiernie całą obudowę unieść do góry. Trzeba uważać, żeby nie połamać kołeczków ustalających (dlatego równomiernie trzeba unosić).
Przy składaniu trzeba zwrócić uwagę na położenie blaszek - najlepiej na początku zapamiętać lub oznaczyć jak były włożone baterie ....
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”