Lybra - co tak pika ?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
niedxwiedx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Lybra - co tak pika ?

Post autor: niedxwiedx » 23 lis 2008, 15:31

witam Serdecznie Zakupiłem Lancie Lybrę w sierpniu
Chodzi mi o lusterko wsteczne a generalnie miejsce do podłączenia czegoś tam i dwie diody które tam się znajdują Co to jest i co tam się podłancza .
W serwisie lancii nie wiedzieli co to jest.
I Kolejna sprawa jak wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk coś pika chwile na włączonym zapłonie następnie po włączeniu znów pika przez parę chwil. To pikanie rozpoczęło się dopiero jakoś w październiku a od sierpnia nie pikało.
I mam jest ostatni problem jak gwałtownie przyśpieszę do okolo 3 tysięcy do zaświecają się wszystkie kontrolki na desce

dodatkowo odkryłem jakąś kostkę na kabelku wiszącą pod siedzeniem w serwisie koleś zobaczył i powiedział ze zadzwoni jak będzie wiedział do czego ona jest ( minęło 3 tygodnie :D )

Bardzo Proszę o Pomoc
Lancia Lybra 2,4 JTD 2001 r

SQSS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 03 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: okolice Piły (woj. wlkp)

Proszę o pomoc w funkcjach Lancii Lybry

Post autor: SQSS » 23 lis 2008, 16:32

1 - przy lusterku masz miejsce na podłączenie urządzenia do opłat na drogach płatnych ( u nas to nie działa z tego co wiem ), diody gdy przekręcasz kluczyk najpierw świeci na czerwono gdy silnik zapali na zielono) nie wiem dokładnie jaki ma to cel ale w nocy wygląda ekstra :twisted: .

2- pikanie włącza się gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 3 stopni ( i tak juz przez całą zimę :) )

3- świecące się kontrolki to troszkę dziwna przypadłość nie wiem co to może być ale normalne zachowanie to nie jest ( naprawde wszystkie świecą? )

4- pod siedzeniem jest elektryka od podgrzewania siedzeń, zobacz czy działa bo u mnie ktoś wszystko rozłączył

Takie informacje ja posiadam, jeśli piszę coś nie tak to proszę mnie poprawić.
Miłego użytkowania Lyberki
A to wszystko o co pytasz znajdziesz w opcji "szukaj" tam forumowicze rozwineli napewno twoje problemy i pytania.
Lancia Lybra 2.4 JTD

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Proszę o pomoc w funkcjach Lancii Lybry

Post autor: Dudi » 23 lis 2008, 16:44

1. Diody zapalają się obie naraz - czerwona powinna zgasnąć jesli wszystko jest wporządku. Nie gaśnie, gdy jest jakaś anomalia (np. Check). Zielona ma za zadanie tylko i wyłącznie podświetlać delikatnie panel ICS.

2. Z tym pikaniem to użyj opcji szukaj. Temat wałkowany 1000 razy.

3. No te kontrolki to raczej nic innego tylko pokazać dobremu elektronikowi/mechanikowi, bo takiego przypadku to raczej nikt nie miał z tego co pamiętam.

4. Mogą to być kable od podgrzewania siedzeń, ale nie jest powiedziane że twoja wersja takowe ma (a kable mogą sobie wisieć).
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
niedxwiedx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Ok

Post autor: niedxwiedx » 23 lis 2008, 17:00

1.Ale jak to pika to niema nic związku z jazdą pika i tyle odczekać czy coś szczególnego mam zrobić jak to pikka .
2.W mojej Lancii Niema Podgrzewanych Foteli to ten przewód niech sobie wisi tak ?
3.A kontrolki to zapalają się Olej oraz Kontrolka w Kształcie Silnika
4.I ostatnie pytanie jakie mam na desce rozdzielczej znajduje się taki śmieszny grzybek ( do czego on jest )

Dzięki za wyrozumiałość i pomoc
Lancia Lybra 2,4 JTD 2001 r

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Proszę o pomoc w funkcjach Lancii Lybry

Post autor: Dudi » 23 lis 2008, 17:08

1. Ma sobie pikać - 3 razy i tyle. Czasem może Ci zapikać w czasie jazdy jeśli temp. na zewnątrz wzrośnie do więcej niż +3st, a potem znowu spadnie poniżej 3.
2. No skoro nie masz takiej funkcji to raczej będzie musiał sobie wisieć. Chyba, że ewentualnie ktoś może odłączył elektryczną regulację części lędźwiowej siedzienia (miały chyba wszystkie Lybry - przycisk po lewej stronie siedzenia z tyłu).
3. Jak zapalają Ci się takie kontrolki to raczej tego nie lekceważ i natychmiast na komputer i sprawdzić co to może być (tak jakby nie było odpowiedniego ciśnienia w obiegu oleju).
4. Ten grzybek to czujnik nasłonecznienia kabiny (wykorzystywany przez klimatyzacje).
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
niedxwiedx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Proszę o pomoc w funkcjach Lancii Lybry

Post autor: niedxwiedx » 24 lis 2008, 16:43

"Dudi" pisze:1. Ma sobie pikać - 3 razy i tyle. Czasem może Ci zapikać w czasie jazdy jeśli temp. na zewnątrz wzrośnie do więcej niż +3st, a potem znowu spadnie poniżej 3.
2. No skoro nie masz takiej funkcji to raczej będzie musiał sobie wisieć. Chyba, że ewentualnie ktoś może odłączył elektryczną regulację części lędźwiowej siedzienia (miały chyba wszystkie Lybry - przycisk po lewej stronie siedzenia z tyłu).
3. Jak zapalają Ci się takie kontrolki to raczej tego nie lekceważ i natychmiast na komputer i sprawdzić co to może być (tak jakby nie było odpowiedniego ciśnienia w obiegu oleju).
4. Ten grzybek to czujnik nasłonecznienia kabiny (wykorzystywany przez klimatyzacje).
Dudi Dzięki Wielkie Za pomoc
Lancia Lybra 2,4 JTD 2001 r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”