Kappa - lampka ABS-u

jagam
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: jagam » 13 lis 2008, 17:38

Witam wszystkich.
Mam problem. Czasami zapala mi się lampka ABS-u.
Najczęściej przy zapalaniu.
Co to może byc?
Jeżdżę kappą 2,4 TDS.

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: Praptax » 13 lis 2008, 17:44

To samo zauważyłem u mnie. Mianowicie raz po raz najczęściej po nocy jak przekręcam kluczyk zapala się kontrolka ABS i po odpaleniu gaśnie, to jest dziwne bo myślałem że powinna zawsze się zapałać przed odpaleniem a tak u mnie nie jest. Dodam że zawsze działa mi ABS i nie było do tej pory z nim problemu.
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

Awatar użytkownika
kulu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 144
Rejestracja: 17 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Żagań

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: kulu » 13 lis 2008, 18:00

Jeżeli kontrolka zapala się po uruchomieniu auta to w momęcie w którym świeci kontrolka ABS nie działa. Osobiście obstawiałbym któryś z przewodów przy czujnikach na kołach. Piszesz że najczęściej występuje to podczas uruchamiania silnika a wtedy są największe drgania. Proponuje sprawdzić najpierw czujniki na przednich kołach, można spryskać wtyczki jakimś preparatem penetrującym (np.WD-40) to poprawi styki.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5391
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: Tomzik » 13 lis 2008, 18:38

??

Przecież ona się zapala zawsze po przekręceniu kluczyka i po chwili gaśnie..

Nie rozumiem problemu, co za różnica czy w tym czasie odpalasz czy czekasz, sterownik ABS robi swoje- diagnozuje układ i jak jest ok to lampka gaśnie sygnalizując gotowość układu do pracy..
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: Praptax » 13 lis 2008, 18:47

No właśnie czyli lampka powinna się zapłać prze odpaleniem silnika, u mnie nie zawsze się tak dzieje , ktoś wie co może być tego przyczyną, oczywiście nawet jak się kontrolka nie zapali ABS pracuje tak jak trzeba.
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: Jarek_Lu » 13 lis 2008, 20:27

"Praptax" pisze: nawet jak się kontrolka nie zapali ABS pracuje tak jak trzeba.
Czy aby na pewno ?
Jeśli tak to nie jest to wina czujników ani sterownika tylko samej żarówki ale lepiej się upewnij czy ABS działa prawidłowo .
Niedługo będzie bardzo przydatny.
Generalny dystrybutor własnego czasu.

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: Praptax » 13 lis 2008, 20:44

"Jarek_Lu" pisze:
"Praptax" pisze: nawet jak się kontrolka nie zapali ABS pracuje tak jak trzeba.
Czy aby na pewno ?
.
Jakis miesiac temy kapiszon byl podlaczony pod examinera i nie bylo zadnych błędów,a abs cały czas działa.
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

Awatar użytkownika
maliniak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 148
Rejestracja: 18 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zgierz

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: maliniak » 19 lis 2008, 20:09

ABS posiada swoją diagnostyke gdy jest cos nie tak zapala kontrolke i się wyłancza auto oczywiście nadal ma hamulce tyle ze bez abs-u
jednak po włonczenu zapłonu elektronika sprawdza caly układ chwile to trwa i lampka sie swieci daje nam też znac ze jest sprawna i np przy spalonej mogło by nas zdziwic ostrzejsze chamowanie .
po sprawdzeniu kontrolka powina zgasnac gdy sie nie pali oznacza ze abs jest sprawny i gotów do pracy.W niektyrych autach nawet gdy poczekamy az klampka zgasnie i dopiero zapalamy silnik kontrolka znów się zapali na chwile jest to spowodowane odcieciem napięcia do abs podczas kręcenia rozrusznikiem i jest to całkowicie normalne
kappa 2,0 vis mz etz 250. honda st 1100 paneuropan Thesis 2.4 jtd
tel 698679081

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: Praptax » 19 lis 2008, 21:34

"maliniak" pisze:ABS posiada swoją diagnostyke gdy jest cos nie tak zapala kontrolke i się wyłancza auto oczywiście nadal ma hamulce tyle ze bez abs-u
jednak po włonczenu zapłonu elektronika sprawdza caly układ chwile to trwa i lampka sie swieci daje nam też znac ze jest sprawna i np przy spalonej mogło by nas zdziwic ostrzejsze chamowanie .
po sprawdzeniu kontrolka powina zgasnac gdy sie nie pali oznacza ze abs jest sprawny i gotów do pracy.W niektyrych autach nawet gdy poczekamy az klampka zgasnie i dopiero zapalamy silnik kontrolka znów się zapali na chwile jest to spowodowane odcieciem napięcia do abs podczas kręcenia rozrusznikiem i jest to całkowicie normalne
Ok, oczywiscie sie z tym zgodze ale problem polega na tym że nie zawsze zapala sie kontrolka ABS`u przy odpalaniu, ale ABS cały czas działa poprawnie
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

Awatar użytkownika
maliniak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 148
Rejestracja: 18 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zgierz

Kappa - lampka ABS-u

Post autor: maliniak » 20 lis 2008, 20:10

może to tylko jakis styk przy lampce po przekręceniu kluczyka powina zawsze się zapalic jesli tak nie jest sprawdz kontrolke
kappa 2,0 vis mz etz 250. honda st 1100 paneuropan Thesis 2.4 jtd
tel 698679081

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”