Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: korser » 03 paź 2008, 19:36

Dziś po południu wracając z dwudniowego szkolenia, glodny i nieco zmęczony,ale radosny :wink: zaliczyłem dzwona. Pani jadąca Skodą Fabią (i skąd te dowcipy o skodziarzach?) wyjechała nagle z zatoczki parkingowej, bo "mnie nie zauważyła". Nie jechałem szybko ok.50 km/h więc zdążyłem uciec przodem co by nie pójść na czołowe, ale tyłem już niestety nie zdążyłem. Efekt? Do wymiany mam tylne prawe drzwi, zmasakrowany tylny prawy błotnik, alufelgę i nieco zderzak tył. A auto było do tej pory niebite! Pomijając moje wk : cenzura : i czas jaki będę musiał oczekiwać na wyklepanie auta, nasuwa mi się pytanie. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie. Lepiej wziąść gotówkę i samemu naprawiać, czy raczej wstawić do warsztatu na bezgotówkową naprawę? Ile, oczywiście w przybliżeniu, może mnie kosztować naprawa auta czyli wymiana całych drzwi, odklepanie błotnika, malowanie zderzaka i nowy alus?
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

Awatar użytkownika
radek79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 218
Rejestracja: 11 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: chełm

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: radek79 » 03 paź 2008, 22:09

witam trochę ciężko bez zdjęć coś poradzić ale
drzwi tyle około 200żł i w kolorze auta
zderzak 200zł i też w kolorze auta
gorzej z błotnikiem tylnym jak mocno wgniecione to tylko wycięcie uszkodzonej części i wspawanie z innego auta z szpachlowaniem i malowaniem około 1000zł
felga 150-200zł
wcześniej
golf GTI
bmw e-34 525 24v
teraz
lancia kappa 2.4 benzyna

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: Egon » 03 paź 2008, 22:23

jak zrobisz sam to lepiej samemu zostaje zawsze klika stówek w kieszeni ale jak nie wiesz gdzie co i jak zatwic nie ma znajomego lakiernika to rób bezgotówkowo
PS. kumpel ma cała kappe na czesci dźwi zderzak i błotnik wszystko ma sprzeda za grosze jak cos to na PW kolor niebieski met.
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: skyblu » 03 paź 2008, 22:50

drzwi 150, zderzak 150, błotnik wyciągnięcie i malowanie 400, przełozenie drzwi 100, namiar do części moge podać, a temat lakiernika opisałem w innym wątku,
kwota po trzykrotnej wycenie, wzrosła prawie 2000,
:wink: :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: Nat » 04 paź 2008, 14:04

Jeżeli pytasz, to znaczy ze lepiej zrób bezgotówkowo :) a czas zainwestowany w sciąganie uzywanych części zainwestuj lepiej w znalezienie odpowiednego warsztatu blacharskiego, a przede wszystkim artysty- malarza.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Sixt

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: Sixt » 06 paź 2008, 10:51

8O :? :? :? :? :?


Ubezpieczyciel powinien wypłacić Ci godziwą sumę za uszkodzenia. Dobry blacharz jest w Sulejówku,ładnie robi Kappy i nie bierze drogo. Gorzej z alusem będzie żeby kupić :?

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3246
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: Marcin_D » 06 paź 2008, 12:09

Korser jak znasz dobrego artystę blacharza-lakiernika to rób sam.
Części można kupić w kolorze to wtedy odpada malowanie. Zostanie tylko błotnik do pełnej zapłaty i felga do kupienia.

Powalcz dobrze z ubezpieczalnią to godziwe pieniądze dostaniesz.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: korser » 06 paź 2008, 18:27

Byłem dziś w PZU. Szkodę wyceniono na 3200 zł. Szczerze mówiąc spodziewałem się trochę więcej. Nie jestem pewien czy taka kwota wystarczy, szczególnie jeśli nie uda mi się znaleźć drzwi w tym samym kolorze i pojedyńczego alusa.
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

Sixt

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: Sixt » 06 paź 2008, 18:55

Jeżeli nie chcesz na tym niefortunnym zdarzeniu "zarobić" to oddaj do ASO współpracującym z PZU w naprawie uszkodzeń.

Będzie zrobione na tip top a Ty spokojny czy kwota starczy czy nie (jak coś to PZU dopłaca o ile szkoda nie przekracza jakiejś kosmicznej kwoty)

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - naprawa po wypadku. Lepiej samemu, czy bezgotówkowo?

Post autor: korser » 06 paź 2008, 19:52

Chyba zdecyduje sie na samodzielną naprawę, czyli taką poza siecią naprawczą PZU. Poszukuję więc czarnych prawych tylnych drzwi i alufelgi takiej jak ta http://motoallegro.pl/item445132897_lan ... pa_15.html Oczywiście jednej sztuki.
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”