Kappa - dioda w infocenter

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - dioda w infocenter

Post autor: Luckyy » 09 lis 2005, 19:39

chyba w kazdej kappie jest taka dioda - ale kiedy i co powinna ona sygnalizwac ?
u mnie odkad mam auto nigdy nie wydala z siebie zadnego swiatla, dzis sprawdzilem i nie pojawia sie tam zadne napiecie a sama dioda jest OK.

Zauwazylem ze kabel wchodzi w duza wiazke i idze gdzies w strone kolumny kierowniczej - ktos wiec cos wiecej ?? gdzie dalej i czego szukac ?

Podoba mi sie ze diode mozna wymienic na dowolna w innym kolorze bez najmniejszych problemow - tylko jak ja zmusic do mrugania ?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Odp: Kappa - dioda w infocenter

Post autor: PeGaZ » 09 lis 2005, 20:41

"Luckyy" pisze:chyba w kazdej kappie jest taka dioda - ale kiedy i co powinna ona sygnalizwac ?
Chodzi o tą diodę po środku, tuż pod nad nawiewami? Ta dioda jest od immobilizera i mruga sobie jak masz wyłaczony samochód. Po przekręceniu zapłonu - jeżeli immobilizer rozpozna kluczyk - przestaje migać, jak nie przestanie - nie uruchomisz samochodu. U Ciebie - albo nie ma immobilizera, albo się coś uszkodziło.... (skoro nie miga).
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Kappa - dioda w infocenter

Post autor: tomek » 10 lis 2005, 8:04

"Luckyy" pisze:c
u mnie odkad mam auto nigdy nie wydala z siebie zadnego swiatla, dzis sprawdzilem i nie pojawia sie tam zadne napiecie a sama dioda jest OK.
A masz na tablicy wskaznikow znaczek immobilizera? Jezeli nie masz na tablicy to ta dioda powinna Ci zygnalizowac jego dzialanie/brak dzialania.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Kappa - dioda w infocenter

Post autor: LukaszN » 10 lis 2005, 15:40

ja tez rozbieralem nawiewy (kappa z 1999) zeby sprawdzic co z ta cholerna dioda (okazalo sie ze dziala, nawet wiecej jest dwukolorowa w zaleznosci od kierunu przewodzenia)
po jaka cholere zatem zostawili ta diode, jezeli ona nic nie sygnalizuje? W starszych modelech migajaca dioda imobilajzera swietnie udawala alarm...
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - dioda w infocenter

Post autor: tomek » 10 lis 2005, 15:57

"LukaszN" pisze:W starszych modelech migajaca dioda imobilajzera swietnie udawala alarm...
A moze sygnlizuje cos jak masz fabryczny alarm?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Kappa - dioda w infocenter

Post autor: LukaszN » 10 lis 2005, 16:21

nie, alarm nie wystepuje. po prostu migala sobie przy wylaczonym zaplonie (tak jest w modelu z 1994). ze dwa razy zapalila mi sie podczas jazdy - sygnalizacja obnizenia napiecia w ukladzie elektrycznym) w tej z 1999 w ogole sie nie odzywa..
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - dioda w infocenter

Post autor: Luckyy » 12 lis 2005, 18:27

czy ktos wie co i jak mozna zrobic zeby ona sobie mrugala tak jak w starszych modelach - udajac ze jest alarm ??
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”