ASO. Czy warto?

Awatar użytkownika
Honza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2008, 0:00
Imię: Honza
Lokalizacja: Bochnia

ASO. Czy warto?

Post autor: Honza » 01 wrz 2008, 23:46

Szukałem i nie znalazłęm tematu, ale jeśli dubluję to przepraszam.
Kupiłem Lyberkę kilka tygodni temu - wszystko jest super, ale sprzedawca zasugerował żebym zrobił przegląd klimy bo nie dysponuje informacją nt. temat. Klima działa ok, ale pomyślałem że może wypadałoby wreszcie zrobić jakikolwiek przegląd tego auta (jeszcze nie robiłem żadnego) i przy okazji sprawdzić klimę. No i nie wiem czy w ogóle zawracać sobie głowę ASO? Rozumiem że może być drogo, ale czy bardzo drogo? Na mechanice samochodowej w ogóle się nie znam, więc sam nic w aucie nie naprawię, a obawiam się że lokalni mechanicy nie znają zbytnio Lancii.
Jeśli ktoś może podać orientacyjne różnice przeglądu, ewent. serwisowanie klimy itp., a najlepiej gdzie w Krakowie sprawdzić Lancię i nie martwić się że popsują, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam!
Lancia Lybra 1,8 Berlina, Bordeaux Favignana

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

ASO. Czy warto?

Post autor: matias21 » 01 wrz 2008, 23:47

z klimą nie warto jak śmierdzi zrób ozonowanie, jak nie to tylko napełnij koszt ok 150 zł wszystko robi automat.
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


Awatar użytkownika
Honza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2008, 0:00
Imię: Honza
Lokalizacja: Bochnia

ASO. Czy warto?

Post autor: Honza » 01 wrz 2008, 23:52

Czasem dziwnie zapachnie tuż po uruchomieniu, dosłownie kilka sekund - później ok. Zaznaczam: nic mnei w tej klimie nie niepokoi, tylko po prostu sprzedawca nie mógł mnie zapewnić czy klima była serwisowana.
Lancia Lybra 1,8 Berlina, Bordeaux Favignana

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

ASO. Czy warto?

Post autor: dellti » 02 wrz 2008, 0:23

ale dezynfekcje klimy to robi się raczej profilaktycznie, jak czuć zapach "piwniczny" to znaczy, że jest bardzo źle :) Podstawowy "serwis" klimy nie jest drogi (~150zł), obejmuje czyszczenie układu i regenerację czynnika. IMHO warto, żeby nie wdychać różnego paskudztwa, które się w niej zalęgło. Kiedyś znalazłem fajny tekst: "organizm to najlepszy filtr, ale nie ma wkładów zamiennych". Coś w tym jest :)
Krzysiek
V6

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

ASO. Czy warto?

Post autor: Fugaz » 02 wrz 2008, 9:01

Na klimie nie warto oszczędzać, niekoniecznie jedź do ASO wystarczy serwis klimatyzacji może być taniej. Warto sobie ją ozonem wyczyścić nabić i sprawdzić szczelność. Mój ojciec tego nie robił jak kupił używane auto i niestety padła jakaś droga część i odpuścił naprawę, a podobno by tego uniknął jakby regularnie klimatyzację serwisował.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Honza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2008, 0:00
Imię: Honza
Lokalizacja: Bochnia

ASO. Czy warto?

Post autor: Honza » 02 wrz 2008, 9:50

Grzybków nie chcę wdychać, dlatego wolę tę klimę sprawdzić. Tylko serwis klimy chciałem połączyć z całościowym przeglądem auta, bo jak wspomniałem, jeszcze nie byłem z z nim (nią) w żadnym serwisie.
Zdaję sobie sprawę że Lancia jest autem niszowym, dlatego trochę obawiam się tego, że zwykły mechanik może mieć jakieś problemy nawet z czymś takim jak nabicie klimy, ale obawiam się także kosmicznych cen w ASO. Może przesadzam... w każdym razie mam dylemat.
Lancia Lybra 1,8 Berlina, Bordeaux Favignana

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 02 wrz 2008, 9:59

wydaje mi się że przesadzasz :)

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3245
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

ASO. Czy warto?

Post autor: Marcin_D » 02 wrz 2008, 9:59

Słuchaj z klimądo ASO to nie bardzo jestsens jechać - ceny z kosmosu, a podpinają ten sam sprzęt co wszyscy - czyli automt.
Przegląd - lepiej znajdź sobie mechaniora kóry się na tych autach zna (w sumie to bardzo dużo tu Fiata) niż jeździć do ASO - skórę zedrą za obsługę.
Popytj chłopaków na forum - przecież jest parę osób z Twojej okolicy i na pewno jakiegoś dobrego mechaniora mogą polecić.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
misiekk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Środa Wlkp.

ASO. Czy warto?

Post autor: misiekk » 02 wrz 2008, 10:19

Dokładnie jak mówią koledzy. Ja czyszczę klimę na każdą wiosnę wraz z filtrem przeciwpyłkowym i robię to u mechaniora trudniącego się wyłącznie klimatyzacją. Robię to co roku, bo nie lubię jak mi lekko smierdzi, a także, że co roku ubywa czynnika chłodzącego. A po kiego grzybka potem wymieniać zatarte częsci.
Lancia Kappa 2.4 JTD - była :bialaflaga:
Lancia Lybra 1.8 SW - była

Awatar użytkownika
Honza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2008, 0:00
Imię: Honza
Lokalizacja: Bochnia

ASO. Czy warto?

Post autor: Honza » 02 wrz 2008, 12:15

Dzięki za rady! Popytam, poszperam... płacić bez sensu nie chcę, skoro ceny są z kosmosu. Pozdrawiam!
Lancia Lybra 1,8 Berlina, Bordeaux Favignana

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

ASO. Czy warto?

Post autor: dellti » 02 wrz 2008, 14:45

Ale nie zaszkodzi zapytać w ASO - czasami mają normalne ceny, zwłaszcza jeżeli jednocześnie byś planował zwykły przegląd mechaniczny.
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
Honza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2008, 0:00
Imię: Honza
Lokalizacja: Bochnia

ASO. Czy warto?

Post autor: Honza » 02 wrz 2008, 15:24

Kto pyta nie błądzi :) Kupiłem tę Lyberkę - cieszę się nią jak dziecko i chcę dla Niej jak najlepiej, stąd za wczasu chcę rozeznać się gdzie tę włoszkę serwisować... Swoją drogą zrobiłem nią już 3000 km od zakupu i, odpukać, najmniejszej usterki nie ma; wiem że 3000 to niewiele, ale jednak miło że od momentu zakupu nie sprawia problemów. Poprzedni samochód zaczął się psuć gdy nim jechałęm z komisu do domu... ale to zupełnie inna bajka była :)
Lancia Lybra 1,8 Berlina, Bordeaux Favignana

Awatar użytkownika
Piszczyk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 915
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Imię: Rafał
Lokalizacja: opole lubelskie

ASO. Czy warto?

Post autor: Piszczyk » 02 wrz 2008, 17:49

Poprzedni samochód zaczął się psuć gdy nim jechałęm z komisu do domu... ale to zupełnie inna bajka była
czyżby był niemiecki??? :D

żartuję oczywiście :wink:

a na poważnie to tak jak radzą koledzy: zazwyczaj ceny w ASO to wielokrotność ceny normalnej usługi - co nie znaczy że idzie to w parze z jakością...
...niewykonalność jakiegoś zadania jest tymczasowa i spowodowana jedynie złym doborem narzędzi...

jest :
DELTA I 1.6 GTi.e.`1992   w remoncie
AR166 2,5 V6 `2000   holownik
HiLux 3.0d `2007   służbowy
Thesis 3,0V6 `2002   żony
Thema 2,8 PRV   powrót do przeszłości

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

ASO. Czy warto?

Post autor: wujekp » 02 wrz 2008, 18:31

Nie wiem czy bywasz w Krakowie. Jeśli tak o krakowskich serwisach było parę razy:
1
2
3
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

ASO. Czy warto?

Post autor: Jarek_Lu » 02 wrz 2008, 22:37

"misiekk" pisze: czyszczę klimę na każdą wiosnę wraz z filtrem przeciwpyłkowym .
Jak przy czyszczeniu corocznym się nie upieram to wymiana filtra jest koniecznością w każdym aucie z klimą (raz w roku ) .
Generalny dystrybutor własnego czasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”