Lancia Lybra - wersje wyposażenia

Moderator: stabraf

barneej
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra - wersje wyposażenia

Post autor: barneej » 29 lut 2008, 7:48

No właśnie, jak to jest?
Przeleciałem forum wzdłuż i w poprzek i dalej nie wiem co i jak z wersjami Lybry i z ich wyposażeniem. Google i strony lancii (polsko i anglo jezyczne) raczej tematu nie wyczerpują.
Jak widzę także wśród posiadaczy Lybry wiedza w tym temacie nie jest przebogata...

Może pokuście się (posiadacze) o jakieś "wytyczne" w tym kierunku? Wiem, że są problemy, bo to dodatkowe wyposażenie, bo felgi nie oryginalne, ale może wg. własnych doświadczeń coś poradzicie (a i ja się doczepię jak własną w końcu dorwę :P ).

A drogą wkrętu, ostatnie "news" o Lybrze w necie (oficjalne) są z roku...2000. Może tak trochę uaktualnić :D

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: BJK » 29 lut 2008, 8:48

Mogę napisać co wiem o wyposażeniu.

Do podstawowego należy:
+ wspomaganie kierownicy
+ ABS
+ klimatyzacja dwusferowa
+ felgi aluminiowe 15"
+ podgrzewane lusterka
+ centralny zamek z możliwością zdalnego otwierania/zamykania drzwi oraz zdalnego otwierania klapy bagażnika
+ czujnik temp zewnętrznej
+ poduszka powietrzna kierowcy
+ elektryczne podnoszenie szyb przednich

Dodatkowe wyposażenie:
+ felgi 16"
+ system audio Bose
+ komputer pokładowy wyposażony w nawigację i/lub telefon
+ elektrycznie regulowane/składane lusterka
+ auto-alarm
+ fotele przednie regulowane elektrycznie
+ regulacja automatyczna lusterka wstecznego wewnętrznego
+ poduszka powietrzna pasażera oraz boczne poduszki powietrzne (w fotelach, pod tapicerką)
+ automatyczna skrzynia biegów
+ ASR
+ spryskiwacze + wycieraczki przednich reflektorów
+ reflektory xenonowe
+ szyber-dach
+ elektryczne podnoszenie szyb tylnych

Pewnie o czymś zapomniałem i jak są jakieś błędy to z góry przepraszam, ale tak wygląda moja wiedza. Polecam przejrzenie instrukcji - tam jest wyszczególnione co jest dodatkowym wyposażeniem, a co nie.
Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma zbyt wielu aut tylko z wyposażeniem konkretnej wersji, zawsze jest jakaś opcja dobrana, czy czegoś tam brakuje.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: kartonik » 29 lut 2008, 9:18

"BJK" pisze:Mogę napisać co wiem o wyposażeniu.

Do podstawowego należy:
+klimatyzacja dwusferowa
sa bez klimy
"BJK" pisze: + poduszka powietrzna kierowcy
pasazera rowniez, i boczne w fotelach tez
"BJK" pisze: + elektryczne podnoszenie szyb przednich
nie widzialem nigdy korbek z tylu

"BJK" pisze: Dodatkowe wyposażenie:
+ elektrycznie regulowane
nie widzialem nigdy manualnych
"BJK" pisze: + spryskiwacze + wycieraczki przednich reflektorów
smiesznie musialyby wygladac te wycieraczki :P

sa jeszcze zmieniarki, podgrzewanie przednich siedzen, halogeny, tapicerki, przyciemniane szyby, relingi, hak...

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: Simon » 29 lut 2008, 9:18

"BJK" pisze:Pewnie o czymś zapomniałem i jak są jakieś błędy to z góry przepraszam, ale tak wygląda moja wiedza.
Nie, nie, nie :) Dostaniesz karnego jeżyka :)

Po pierwsze dyskusja o wyposażeniu Lybry była toczona już wielokrotnie i nie doszlismy to żadnych wniosków poza tym, że na każdym rynku to wyposażenie było inne. Trudno też do konca stwierdzić co było standardem gdyż ( z reguły zamożni ) pierwsi właściciele Lybr, często nie żałowali na opcyjne dodatki.

Gdy pisałem artykuł o Lybrze na Wikipedii zrobiłem bardzo mocny research. I tylko zgłupiałem i tę część o wyposażeniu zrobiłem w koncu mocno ogólną.

Co na bank było w każdej Lybrze ( z tych ważniejszych rzeczy ):
- wspomaganie
- ABS z EBD
- lusterka elektryczni regulowane i podgrzewane
- centralny zamek z pilotem
- 4 poduszki powietrzne
- elektryczne szyby przednie
- no i ten termometr jesli traktować to poważnie :)

i tyle.

Alusy, Bose czy nawet klima nie występowała WE WSZYSKICH wersjach. Bose było zwykle opcją. Alusów na bank nie było w wersji Business ( najtanszej ) i chyba w LS też nie. Widziałem też jedną w życiu Lybre bez klimy ( nawet nią jechałem - nie miała przycisku ECON ).

Co do wyposażenia opcyjnego. Nie były dostepne wycieraczki reflektorów ( zresztą masakrycznie by to wyglądało ). Oprócz ASR był dostępny ESP i Hill Holder. Dostępne było Webasto i czujniki parkowania, szersze opony ( 205/60 chyba ), zmieniarka, lusterko fotochromowe, halogeny, przyciemniane szyby, eletryczne ( z pamięcią ) i podgrzewane siedzenia + to co napisał kolega BJK .

Wersji wyposażenia było przynajmniej kilka: Business, LS, LS+, LX, Emblema, Intensa, Exclusive ( albo Executive - nie pamietam ). Z tym, że te trzy ostatnie to nie wiem w jakiej kolejności i czy to były jakieś limitowane wypusty czy jak ). LX to chyba ta najpopularniejsza w Polszy.

Tyle wiem.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2008, 9:24 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: Simon » 29 lut 2008, 9:21

"kartonik" pisze:nie widzialem nigdy korbek z tylu
Niestety były takie wersje. Komicznie to wygląda :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Arcana
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 13 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: Arcana » 29 lut 2008, 9:41

nooo i radio z komputerem plus głośniki (w drzwiach z tyłu opcja)
halogeny p. mgłowe też opcja
kurtyny też opcja
Lancia Lybra 2001r 1,9 JTD SW 115 KM Srebrna Lybra też jest ładniutka :):)

Obrazek

barneej
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: barneej » 29 lut 2008, 9:51

Simonie, wiem, że wałkowane było. Szukałem. Tylko lekko rozp....ne to wsio, a i konkluzji żadnej z tego nie wyciągniesz.

Na stronie lancii masz napisane wsio, tylko nie to jak rozpoznać wersję.

Nie chcę wiedzieć co jest dodatkiem (bo nim może być równie dobrze lala dmuchana), ale co jest "standartem" dla danej wersji.

Co do informacji w wikipedii - to, bez sarkazmu, troszkę poplątane (np. Lybra nie posiada żadnych zewnętrznych oznaczeń wersji wyposażenia ? zwykle rozpoznaje się je po wzorze felg. i dalej - oraz 15" felgi z lekkich stopów ( stalowe felgi montowano jedynie w najniższej wersji wyposażenia ).
Jak jedno współgra z drugim???

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: Nat » 29 lut 2008, 9:56

"BJK" pisze:+ komputer pokładowy wyposażony w nawigację i/lub telefon
Błędny spójnik- tylko "i" by wystarczył. Nie było Lybr z nawi, a bez telefonu. Zreszta konstrukcyjnie to jest niemozliwe.
Tak więc opcjonalnym wyposazeniem był komputer pokładowy wyposażony w nawigację i telefon
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: Simon » 29 lut 2008, 10:01

"barneej" pisze:Co do informacji w wikipedii - to, bez sarkazmu, troszkę poplątane (np. Lybra nie posiada żadnych zewnętrznych oznaczeń wersji wyposażenia ? zwykle rozpoznaje się je po wzorze felg. i dalej - oraz 15" felgi z lekkich stopów ( stalowe felgi montowano jedynie w najniższej wersji wyposażenia ).
Jak jedno współgra z drugim???
Nie widzę sprzeczności :)

W najtanszych wersjach montowane były felgi stalowe + kołpaki.
W droższych wersjach alufelgi. Każda wersja wyposażenia miała inny wzór ( krój ) felgi. Taka Lybra jak jest tam na zdjęciach to jest LX i to są alusy charakterystyczne dla LX.

Proponuje też wejść na tę stronę i klinąć na 'technical specyfications'. Pobrac plik i tam jest pokazane jaki wzór felgi do jakiego wyposażenia. Poza tym Lybry nie posiadały żadnych znaczków wskazujacych na wyposazenia.

Masz też tebele wyposażenia w zależności od wersji ALE NIE PRZYWIĄZUJ SIĘ DO NIEJ. Te standardowe wyposażenia były bardzo zależne od kraju i roku produkcji ! Nikt CI nie odpowie na pytanie: co było w standardzie w danej wersji. Musisz podać skąd pochodzi auto, kiedy wyprodukowane i zadzwonić do Lancii :) oni może wiedzą :)

PS. aaa no i zapomnielismy o tempomacie w opcji.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

barneej
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: barneej » 29 lut 2008, 10:45

Dalej się nie rozumiemy. Stronkę tą i wieleeeee innych jak i większość z forumowiczów nie raz przeglądałem. A nawet czytałem. I u sąsiadów zza wschodniej granicy też (czasem polecam :D ).
Pic polega na tym, iż kupując w kraju nie wiemy ską autko dojechało. I nie wiemy czego się spodziewać. Felgi zmienić nie problem...

Co wobec tego, powinno być w danym roczniku, przy danym silniku na tzw. "Bank" (wg. wiedzy właściciela). Albo inaczej - co kto ma u siebie, podając parametry wozu.

Co do cytacji z wikipedii - polecam się wczytać, w sens, nie w pojedyńcze słowa. Ale to moja słabość do języka ojczystego.

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: evand » 29 lut 2008, 10:48

są też tempomaty,
sensory wycieraczek
i "obsikiwacze" reflektorów ...
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: trigojunior » 29 lut 2008, 11:10

pamiętam że kiedyś Grzole wrzucił cennik wyposażenia Lybry i tam chyba były wszystkie dodatkowe rzeczy...ceny były powalające...

pewnie już gdzieś to zniknęło....
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: Simon » 29 lut 2008, 11:31

"barneej" pisze:Co wobec tego, powinno być w danym roczniku, przy danym silniku na tzw. "Bank" (wg. wiedzy właściciela). Albo inaczej - co kto ma u siebie, podając parametry wozu.
Co masz konkretnie u siebie to zawsze możesz sprawdzić dzwoniąc/pisząc do Lancii albo udając się do serwisu. Zwykle też dowiesz się na jakim rynku pierwotnym zostało sprzedane auto. Jak ładnie poprosisz to wrzucą Twój VIN do kompa i sprawdzą skąd auto jest i jak jest wyposażone. W ePERze mozesz natomiast sprawdzić jaką masz wersje wyposażenia.
"barneej" pisze:Pic polega na tym, iż kupując w kraju nie wiemy ską autko dojechało. I nie wiemy czego się spodziewać. Felgi zmienić nie problem...
Niestety nie ma innej metody. Albo ufasz felgom, albo organoleptycznie sprawdzasz co auto ma, albo dowiadujesz się w Lancii.
"barneej" pisze:Co do cytacji z wikipedii - polecam się wczytać, w sens, nie w pojedyńcze słowa. Ale to moja słabość do języka ojczystego.
W takim razie bardzo bym Cię prosił o konkretne uwagi. W dziale Klubowym jest dyskusja na temat tego artykułu. Jako, że jest to nasze "wspólne dobro" to oczekuje wszelkich uwag, zarówno merytorycznych jak i stylistyczno-logicznych.

PS. Oczywiście możemy wypisywać co kto ma ale w ten nie ustalimy raczej spójnego katalogu. NA BANK ma to o czym pisałem powyżej.

Ja mam np. wersję LX, nie miałem zmieniarki a mam tempomat. Poza tym 4 poduchy, ABS, Radio bez navi, centralny, alufelgi, klima, Bose, centralny, wspomaganie, eektryczne szyby tyl i przód, lusterka też elektryczne.

Nie mam czujnika deszczu, ASR, podgrzewanych foteli...
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

barneej
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: barneej » 29 lut 2008, 11:46

Nie lubię wytykactwa. Po prostu źle się to czyta (struktura zdania jest zachwiana - wynika z tego tekstu, że wszystkie wersje możemy poznać po wzorze felg 15 calowych, chyba, że są inne wielkości felg (16,17) albo są felgi stalowe w wersji najuboższej. Tyle z dziedziny stylistyki :D )

A może tak: rocznik, silnik, wyposażenie - potem się porówna co kto ma (znaczy się każdy :D ) i to bedzie jakiś standart?

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Wersje Lybry i ich wyposażenie

Post autor: Simon » 29 lut 2008, 11:57

"barneej" pisze:Nie lubię wytykactwa. Po prostu źle się to czyta (struktura zdania jest zachwiana - wynika z tego tekstu, że wszystkie wersje możemy poznać po wzorze felg 15 calowych, chyba, że są inne wielkości felg (16,17) albo są felgi stalowe w wersji najuboższej. Tyle z dziedziny stylistyki :D )
Ależ ja nalegam. Przez takie wytykactwo zmierza się do perfekcji.
Tym bardziej, że nadal nie kumam. Napisane jest, że poznaje się wersje po wzorze felg ( kropka ). Nie jest napisane, że po wzorze felg aluminiowych 15calowych.

Akapit dalej jest napisane, że większość Lybr ma 15 calowe aluski ( może powinienem napisać, że 15 calowe aluski w róznych wzorach :) ). Jedno nie ma nic do drugiego :) A na marginesie to 17stek fabryka nie dawała :)

Tzn jeśli rzeczywiście coś tam szwankuje to chciałbym poprawić ale... nie wiem jak :)

Ja już powyżej wypisałem co mam. Dodam tylko że to LX, z 02.2000, kupione pierwotnie w Holandii ( a dokładniej leasingowane w Amsterdamie ).
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”