Lybra - Awaria silnika 2,4 JTD - co robić?

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Lybra - Awaria silnika 2,4 JTD - co robić?

Post autor: skyblu » 02 lut 2008, 12:41

"bialy-murzyn" pisze:pytanie zasadnicze: czy wymieniać rozrząd. Naprawdę mam to przed sobą zdaje się i się nie ma co oszukiwać, boję się : > Co robić, aby ktos mi to zrobił dobrze ? : >
dlaczego masz wytmienić? jeżeli kupiłeś autko i jeszcze tego nie zrobiłeś :!: , a nie wiesz ile przejechało na obecnym!, to masz rzelazne nerwy :? ,
jeżeli nie masz u kogo zrobić to zapytaj na forum o okolice gdzie mieszkasz, kto robi dobrze i jest sprawdzony :?
pozdro
po kupieniu przejechałem ok 70 km i do wymiany poszedł rozrząd,max 80km/h :D :D :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
bobby123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 413
Rejestracja: 21 sie 2005, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - Awaria silnika 2,4 JTD - co robić?

Post autor: bobby123 » 02 lut 2008, 13:51

"dudekken" pisze:Sytuacja zerwania lub przeskoczenia paska zawsze odbija sie na bebechach silnika i nikt mi nie powie ze po spotkaniu tłoka z zaworami "nic się nie stało". W jednym przypadku silnik od razu zamienia sie w kupę złomu, w drugim uszkodzenia są na tyle nieduże ze mała dłubaninka w środeczku ratuje sytuacje, w trzecim po zmianie paska niby chodzi ok. Niestety ale to oszukiwanie samego siebie że wszystko jest cacy, w rzeczywistości nie znasz dnia ani godziny kiedy auto odmówi posłuszeństwa z powodu powstałych uszkodzeń.
Nie zawsze odbija się na bebechach, to zależy od silnika.
Mała dłubanina w środeczku - wolne żarty :-) .
Nawet jak kiedyś w przyszłości np.: po 50kkm coś się zepsuje i tak trzeba się bedzie pobawić w naprawę. Pewnie w czasie tego przebiegu wyjdą inne rzeczy do zrobienia które można będzie zrobić przy okazji.
Zresztą to są dywagacje, wszystko zależy od stanu portfela.
Jak ma się kasę do wydania można się pobawić ;-)
605-365-315 od świtu do zmierzchu :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”