Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: Luckyy » 28 sty 2008, 21:39

AD 1 - nie zdejmuj kierownicy i nie przestawiaj nic na zadnych zabkach - jedz do DOBREGO zakladu i niech ustawia DOBRZE zbieznosc.
Nie wiem jak Lybra ale kappa ma regulacje zbieznosci tylu i od tego mechanik musi zaczac a jak bieze sie za przod a tyl zostawia to jedz do innego zakladu bo szkoda jego 'pracy' i twojego czasu.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Bonk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 141
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: Bonk » 28 sty 2008, 22:41

"Simon" pisze:7. Czy to możliwe, żeby w TAKIM aucie siedzenia tylne były nieskładalne ?!
U mnie tez nie sa skladane, dlugo szukalem czy sie skladaja.
Z wyczytanych informacji wynnika, ze to byla opcja w '00 roku ;) Jak dobrze pamietam, dzielona kanapa 1/3 do 2/3 sie nazywala ta opcja ;)
Lancia Lybra Berlina ;)
1,8 VVT 130KM '00
Zapraszam na http://www.GoldenLine.pl do grupy LKP!

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: Simon » 28 sty 2008, 22:46

No ja już na bank wiem, że u mnie nie są składane.
No ale tam rade. Jak to mówił Robert De Niro... bagażnik jest duży, zmieszczą się ze trzy trupy.

Wazne że narty da sie przewiezc we wnęce za podłokietnikiem.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: maydayns » 29 sty 2008, 22:24

"Simon" pisze: Martwi mnie jeszcze dość duży opór sprzęgła i jakieś takie..chropowatości czuje w pod stopą jak je wciskam. Nie wchodzi jak w masełko. Aczkolwiek biegi chodzą dobrze i wysprzęgla też w odpowiednim momencie. Już się doszukuję... :P
Kurcze mam podobnie, ale chyba wole zyc w nieswiadomosci kosztow ewentualnej naprawy:)
Seat Leon

Awatar użytkownika
tacitus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Imię: Mikuś
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: tacitus » 30 sty 2008, 13:20

"Bonk" pisze:
"Simon" pisze:7. Czy to możliwe, żeby w TAKIM aucie siedzenia tylne były nieskładalne ?!
U mnie tez nie sa skladane, dlugo szukalem czy sie skladaja.
Z wyczytanych informacji wynnika, ze to byla opcja w '00 roku ;) Jak dobrze pamietam, dzielona kanapa 1/3 do 2/3 sie nazywala ta opcja ;)
moja lucka jest99r i ma skladane fotelaki ;-)
było:Talbot solara1.6......126P 86r.....mazda323 92r
jest:lybra2.0 99r.....citroen C4 coupe 1.6 2004r.....thesis 2.0TB 2002r .......żona i dwójka synów ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: Simon » 30 sty 2008, 19:52

"maydayns" pisze:Kurcze mam podobnie, ale chyba wole zyc w nieswiadomosci kosztow ewentualnej naprawy:)
I jak długo z tym żyjesz?
Bo ja mam poważne obawy powolnego padu sprzęgła, a nawet ( co gorsza ) koła dwumasowego ( to akurat tyczy sie lekkich wibracji i wstrząsu przy zapalaniu/gaszeniu auta ).
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

hamberg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: hamberg » 30 sty 2008, 22:55

"Simon" pisze:Jak można poczytać tutaj w końcu zanabyłem Lyberke. Po przejechaniu 300 km już mam pierwsze wątpliwości i spostrzeżenia.

1. Kierownica jest lekko przekręcona w lewo przy jeździe na wprost. Sprawdzałem go na szarpakach ale mechanior twierdził że jest wszystko ok. Zobacze, może wystarczy geometrie zrobić. W każdym razie to już do zrobiena.
nie myl geometrii ze zbieznoscia. A co do samego przekrecania - kiedys tez tak mialem i okazalo sie ze to wina opon. Prosty test do wykonania - zamien opony stronami i sprawdz czy sciaga w druga strone.
Kappa JTD
Tipo 1.9TD

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: Simon » 30 sty 2008, 23:17

zbiezność miałem na mysli ofkorz
pożyje z tym jeszcze ze dwa miesiące
kupie nowe letnie, wymienie, wyważe i zobacze co z tego wyniknie

na razie to co mam na kołach rzeczywiście o pomstę do nieba woła
na przednich jakieś zimowe nokiany, które może dociągną do wiosny
na tylnych letnie michelin, które powinny być wyrzucone 2 wiosny temu.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: NajMlodszyM » 02 lut 2008, 11:54

"Simon" pisze:
"maydayns" pisze:Kurcze mam podobnie, ale chyba wole zyc w nieswiadomosci kosztow ewentualnej naprawy:)
I jak długo z tym żyjesz?
Bo ja mam poważne obawy powolnego padu sprzęgła, a nawet ( co gorsza ) koła dwumasowego ( to akurat tyczy sie lekkich wibracji i wstrząsu przy zapalaniu/gaszeniu auta ).
U mnie jest podobnie, także wątpie żeby było to koło dwumasowe. Tylko przy gaszeniu samochodu mam wstrząsy. Wg. mechanika do wymiany są poduszki pod silnikiem.

A propo ad.6 ja słyszałem, że to jest czujnik deszczu....?
Obrazek

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: maydayns » 02 lut 2008, 15:20

"Simon" pisze:
"maydayns" pisze:Kurcze mam podobnie, ale chyba wole zyc w nieswiadomosci kosztow ewentualnej naprawy:)
I jak długo z tym żyjesz?
Bo ja mam poważne obawy powolnego padu sprzęgła, a nawet ( co gorsza ) koła dwumasowego ( to akurat tyczy sie lekkich wibracji i wstrząsu przy zapalaniu/gaszeniu auta ).
Mam tak od pazdziernika bo wtedy ja zakupilem, ale ostatnio cos zniknely te objawy, to chyba dlatego ze teraz temperatury sa w okolicach 6/10 stopni i moze nic tam nie przymarza? choc to raczej malo prawdopodobne bo kiedys nawet po dluzszej trasie tak chodzilo, narazie olewam bo przeszlo, a mam inne wydatki typu przedni stabilizator i naprawa centralki Air bag no i oczywiscie paek rozrzadu, bo kto wie kiedy byl wymieniany:D
Seat Leon

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: Jarek_Lu » 02 lut 2008, 20:16

"Luckyy" pisze:AD 1 - nie zdejmuj kierownicy i nie przestawiaj nic na zadnych zabkach - jedz do DOBREGO zakladu i niech ustawia DOBRZE zbieznosc.
Nie wiem jak Lybra ale kappa ma regulacje zbieznosci tylu i od tego mechanik musi zaczac a jak bieze sie za przod a tyl zostawia to jedz do innego zakladu bo szkoda jego 'pracy' i twojego czasu.
Tak jest kierownica ne jest od zdejmowania i przekladania jak mechanik myśli to wie co zrobic' jak chce zdejmowac' kierownik to sugeruję uciekaj z takiego warsztatu i nigdy tam nie wracaj.
Generalny dystrybutor własnego czasu.

robek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: robek » 14 lut 2008, 13:31

ad1/sciagniecie kierownicy i przesuniecie i kilka stopni rzaden problem sam to przerabialem
ad6/czujnik pod szyba/climatronic/ i te na konsoli z tymi dziurkami to czujniki ktore sa odpowiedzialne za temperature jaka se ustawisz

Awatar użytkownika
mi2849ma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 26 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: mi2849ma » 14 lut 2008, 14:14

co do sprzęgła i koła dwumasowego...

z tego co pamiętam (bo też się powoli przymierzam do tematu) to cena sprzegła do 2,4 to około 650 PLN (zamiennik o 100 taniej ale bez gwarancji) a koło dwumasowe ponad 1400 + 600 robocizny... oba pochodzą od Valeo


szkoda gadać...

pocieszające jest, że do 1,9 powinny być tańsze :-)
Lancia Lybra 2,4 JTD INTENSA 150KM
510-027-554

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: Simon » 14 lut 2008, 15:57

ja na razie olałem sprawę.
Diagnosta z ASO po krótkiej przejażdżce stwierdził, ze wszystko wygląda ok. Psychologicznie problem mi więc zniknął. Pojawi się jak coś rzeczywiście pierdyknie :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
gural881
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Płock

Lybra - Pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości po zakupie

Post autor: gural881 » 27 lut 2008, 21:44

witan panowie. Ja do kolegi simona. Tez mam ten sam problem ze sprzeglem tylko ja mam 1.8 ale wiem co sie psuje. jak wracalem z nad morza to 150 km prze domem na skrzyzowaniu wcisanalem sprzeglo i juz mi nie odbilo. te chrobotanie co czujesz pod noga to taka spinka co laczy pedal sprzegla z takim tloczkiem. oraz sprężyna ktora sie tam znajduje. mi pekla ta spinka i nie moglem jechac bo pedal nie byl polaczony z tłoczkiem. wiec skrecilem na drut i pojechalem dalej. mechanik zalozyl mi jakas inna spinke ale problem sie pojawil od nowa. caly czas czuje te chrobotanie pod noga. wkurza mnie to ale to nic powaznego. z tym ze trzeba to zrobic bo moze ci sie rozlaczyc pedal w jakims nieoczekiwanym momencie. i powiem wam ze z tego powodu nie pojechalem swoja lyberka do slowacji tylko porzyczylem od ojca;/ peugeota.
Lancia Lybra 1.8VVT ben. NO LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”