Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 24 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Krakow jakby
Kontakt:

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: bialy-murzyn » 21 sty 2008, 20:42

na pewno ? w jaki sposób ? wiedzy nigdy za wiele : >

dudekken

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: dudekken » 21 sty 2008, 21:00

Ja by się tak na waszym miejscu nie cieszył ze wskazań licznika ...

Oto przykład wyłapany przeze mnie przypadkiem porównajcie auta a wnioski wyciągnijcie sami

1. Lybra na Mobile.de
2. Lybra tuned by LT

Mam nadzieje ze tym rozwiałem wasze wątpliwości co do możliwości zmiany przebiegu w Lanciach w Polsce.

Oczywiście nie mam na celu popsuć renomy dla LT ponieważ jestem zadowolony z ich usług i nie wnoszę jakichkolwiek zastrzeżeń.

Wychodzę z założenia ze nie jeździ się na cyferkach wyświetlanych na desce rozdzielczej, ważniejszy od tego jest faktyczny stan techniczny auta.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2008, 11:49 przez dudekken, łącznie zmieniany 1 raz.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: wega » 21 sty 2008, 21:05

Panowie, powiem tak.
W Będzinie albo Czeladzi (nie orientuję się w tych okolicach) jest autoryzowany warsztat (jedyny na śląsku) gdzie z twoim autem, a w zasadzie kompem zrobią wszystko. Póki co nie posiadają oprogramowania do Kappy, bo pytałem. W zeszłym tygodniu byłem z kolegą i jego Audi A4 (2004r.) na diagnostyce (miał jakieś problemy z zapłonem). Audi A4 ma cztery różne komputery zapamiętujące dosłownie wszystko. Osobiście widziałem jak gościu (znajomy kolegi) z klawiatury laptopa zapalał silnik w ww. aucie i nawet dodawał gazu klawiszem. Podpinał się do wszystkich kompów włącznie z tym który podobno nie da się rozpracować.
Panowie, wszystko się da zrobić, tak nam powiedział i to bez żadnego problemu. Mówił że jakby chciał to by śladu po sobie nie zostawił. Z tego co się dowiedziałem podobno są tylko cztery takie urządzenia w Polsce. Także chyba możemy spać spokojnie.
Kwestia teraz tego czy chce stracić koncesję, wraz ze sprzętem z którego żyje czy pracuje uczciwie?
Pytanie zostawiam bez odpowiedzi.....
Ostatnio zmieniony 22 sty 2008, 5:19 przez wega, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: Przemo » 21 sty 2008, 21:37

"dudekken" pisze:Ja by się tak na waszym miejscu nie cieszył ze wskazań licznika ...

Oto przykład wyłapany przeze mnie przypadkiem porównajcie auta a wnioski wyciągnijcie sami

1. Lybra nr1
2. Lybra tuned by LT

Mam nadzieje ze tym rozwiałem wasze wątpliwości co do możliwości zmiany przebiegu w Lanciach w Polsce.
I teraz widać że moje oskarżenia w które mało kto wierzył są prawdziwe. Ale takie są ogólnie przyjęte zasady sprowadzania aut do Polski i nawet LT to robi. Podpicują i do sprzedaży jako super stan, bezwypadkowy i oczywiście z książką "made in China" :D
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

Awatar użytkownika
jaro80
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 285
Rejestracja: 17 paź 2006, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Białystok

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: jaro80 » 21 sty 2008, 22:04

Jeśli o Kappę chodzi to zero z tym problemu. Kupujesz używany licznik z rozbitka naprzykład i za 100PLN masz mniejszy przebieg, bez biegania i szukania. Na allegro widziałem z przebiegiem 135 000. Ja zmieniałem bo mi mój padł- zamiast 173 000 mam 216 000. Przebieg jest chyba tylko w liczniku zapisywany?
Przez 6 lat: --- Ciemnozielona LANCIA KAPPA 3.0 V6 ---
Teraz: --- Szara LANCIA LYBRA Emblema 2.4jtd ---

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 24 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Krakow jakby
Kontakt:

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: bialy-murzyn » 21 sty 2008, 22:09

a to teraz rozumiem, że tylko zmianą licznika można to zmienić .. bo inaczej nie ma raczej szans
.. pisze oczywiście wyłącznie o Kappie, bo w tej chili inne samochody mnie WCALE NIE INTERESUJĄ : >

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: Przemo » 21 sty 2008, 22:16

"bialy-murzyn" pisze:a to teraz rozumiem, że tylko zmianą licznika można to zmienić .. bo inaczej nie ma raczej szans
.. pisze oczywiście wyłącznie o Kappie, bo w tej chili inne samochody mnie WCALE NIE INTERESUJĄ : >
Nie ale tak jest najłatwiej, są spece co podpinają auto pod komputer i zmieniają.
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

Awatar użytkownika
jaro80
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 285
Rejestracja: 17 paź 2006, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Białystok

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: jaro80 » 21 sty 2008, 22:17

To znaczy u mnie tak się stało (co prawda mam większy a nie mniejszy przebieg po zmianie licznika). To chyba nie przypadek.[/quote]
Przez 6 lat: --- Ciemnozielona LANCIA KAPPA 3.0 V6 ---
Teraz: --- Szara LANCIA LYBRA Emblema 2.4jtd ---

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: maciej_ignys » 21 sty 2008, 22:29

No ale lecenie sobie w kulki z informacjami to nie tylko Polska specjalność

...czysta książka serwisowa :evil:

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: mike_d » 21 sty 2008, 22:50

Jaki wspanialy temat wyweszyliscie. Ręce opadaja. A ja dzisiaj przejechalem 222222 kilometr. Auto kupilem w LT ze stanem 205k km, no ciekawe:)
BTW: Gdzie jest ten cud macher w Bedzinie - bo czesto tam bywam.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 24 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Krakow jakby
Kontakt:

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: bialy-murzyn » 21 sty 2008, 22:54

podobno byle czubek ruszy licznik, lecz nadal brak przykładów co do mnie interesującej Kappppy

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: grzole » 22 sty 2008, 1:12

"dudekken" pisze:Ja by się tak na waszym miejscu nie cieszył ze wskazań licznika ...

Oto przykład wyłapany przeze mnie przypadkiem porównajcie auta a wnioski wyciągnijcie sami

1. Lybra nr1
2. Lybra tuned by LT

Mam nadzieje ze tym rozwiałem wasze wątpliwości co do możliwości zmiany przebiegu w Lanciach w Polsce.

Oczywiście nie mam na celu popsuć renomy dla LT ponieważ jestem zadowolony z ich usług i nie wnoszę jakichkolwiek zastrzeżeń.

Wychodzę z założenia ze nie jeździ się na cyferkach wyświetlanych na desce rozdzielczej, ważniejszy od tego jest faktyczny stan techniczny auta.
OK, ładnie z pozoru wygląda to co piszesz. Powstaje jednak pytanie jak w praktyce to samo auto może stać równocześnie w dwu miastach odległych od siebie o tysiąc kilometrów? Mam wrażenie, ze chodzi o dwa zdecydowanie różne egzemplarze wozu Lancia Lybra SW Intensa...
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Boorek

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: Boorek » 22 sty 2008, 8:50

"grzole" pisze:
"dudekken" pisze:Ja by się tak na waszym miejscu nie cieszył ze wskazań licznika ...

Oto przykład wyłapany przeze mnie przypadkiem porównajcie auta a wnioski wyciągnijcie sami

1. Lybra nr1
2. Lybra tuned by LT

Mam nadzieje ze tym rozwiałem wasze wątpliwości co do możliwości zmiany przebiegu w Lanciach w Polsce.

Oczywiście nie mam na celu popsuć renomy dla LT ponieważ jestem zadowolony z ich usług i nie wnoszę jakichkolwiek zastrzeżeń.

Wychodzę z założenia ze nie jeździ się na cyferkach wyświetlanych na desce rozdzielczej, ważniejszy od tego jest faktyczny stan techniczny auta.
OK, ładnie z pozoru wygląda to co piszesz. Powstaje jednak pytanie jak w praktyce to samo auto może stać równocześnie w dwu miastach odległych od siebie o tysiąc kilometrów? Mam wrażenie, ze chodzi o dwa zdecydowanie różne egzemplarze wozu Lancia Lybra SW Intensa...
całkiem możliwe też że ramki pod tablicą z tyłu to tylko przypadek : yesyes : nie odszukujmy sie 99% handlarzy kreci liczniki więc czemu tego miała by nie robić LT??

Opciu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 16 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: Opciu » 22 sty 2008, 9:42

TEN KTO BRONI LT MA WYSTARCZAJąCY DOWóD żEBY SIE ZASTANOWIł CO MóWI,bo oni tak samo robia wszystko żeby sprzedać auto.


Grzole...ja jak kupuje auta w niemczech to auto stoi w polsce a ogłoszenie w niemczech nieraz wisi jeszcze przez 3 tygodnie!lub auto sprzedane w polsce a ogłoszenie w niemczech jest dalej aktywne.

jest to to samo auto,raz że felgi a dwa ramki pod tablicami

A TABLICE WYJAZDOWE NIEMIECKIE SA Z ROSENHEIM!!to tez przypadek!!??

DZIWINY ZBIEG OKOLICZNOśCI !!!
Sprowadzanie i sprzedaż samochodów osobowych z UE.
nr tel:793-44-66-43

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Examiner - parametr zwany 'Hodometr' - kwestia przebiegu.

Post autor: skyblu » 22 sty 2008, 9:51

Panowie to jest karalne, kręcenie liczników,
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”