Lybra SW - działanie tylnej wycieraczki

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra SW - działanie tylnej wycieraczki

Post autor: Nat » 26 wrz 2007, 22:01

Tylna wycieraczka działa oczywiście, kiedy przełączamy przełącznik lub spryskamy płynem tylną szybę.

Oprócz tego działa, jak wrzucimy wsteczny bieg.

Ale nie, kiedy startujemy auto. Wtedy nie działa. To nawet lepiej, bo w zimie, przymarznięta, nie spali silniczka. Nie potrafię jednak rozgryźć kryterium, wg którego po wrzuceniu wstecznego sciera/nie sciera szyby. Czy faktycznie nie sciera przez jakiś czas po odpaleniu auta : coto :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - działanie tylnej wycieraczki

Post autor: Dudi » 26 wrz 2007, 22:06

Z tego co wiem to tylna wycieraczka przy włączonym wstecznym biegu zadziała ci tylko wtedy kiedy masz włączone jednocześnie przednie wycieraczki minimum w pozycji pracy przerywanej lub ustawione w pozycji auto jesli masz czujnik deszczu. Jeśli wyłączysz całkowicie przednie wycieraczki i wyłącznik tylnej jest w pozycji "0" to po włączeniu wstecznego nie powinna zadziałać.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra - działanie tylnej wycieraczki

Post autor: muha » 26 wrz 2007, 22:07

Hmm, nie do konca rozumiem "ale nie dziala kiedy startujemy auto". Czy masz na mysli sytuacje, kiedy wycieraczki sa wlaczone jeszcze przed uruchomieniem silnika (np. nie wylaczylismy ich po zakonczonej jezdzie)? I mowisz o momencie uruchamiania auta?

Ja czesto majac rose na szybie wlaczam szybkie machniecie przednimi wycieraczkami praktycznie natychmiast po uruchomieniu silnika. A ze czesto tez zostawiam samochod na wstecznym biegu, to przy tym machnieciu przednimi wycieraczkami wlaczam takze "machniecie" tylna. I nastepuje to naprawde blyskawicznie po uruchomieniu silnika - kwestia sekundy, moze dwoch.

To tyle moich obserwacji, nie wiem czy dokladnie o to pytales.

Pozdrawiam,
/muha/

PS (edit). wlasnie sie pojawila odpowiedz kolegi - no wlasnie, nie mam u siebie czujnika deszczu. Moze on tez ma wplyw na cala sytuacje...
/muha/

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - działanie tylnej wycieraczki

Post autor: Nat » 26 wrz 2007, 22:38

Ja mam czujnik (nie masz czego żałowac). Na razie moje obserwcje są takie, że wycieraczka tylna włącza się tylko wtedy, kidy jest potrzebna.
Przetestuję Wasze sugestie, bo prawdopodobnie macie rację.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Lybra - działanie tylnej wycieraczki

Post autor: lukasz22i » 27 wrz 2007, 8:23

a u mnie wogole nie dziala : yesyes : jak chce ja wlaczyc to slysze tylko dlikatne cykanie w klapie z tyłu, czy to oznacza koniec silniczka? :twisted:
Bolesławiec Lancia Fan!

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - działanie tylnej wycieraczki

Post autor: Dudi » 27 wrz 2007, 9:28

"lukasz22i" pisze:a u mnie wogole nie dziala : yesyes : jak chce ja wlaczyc to slysze tylko dlikatne cykanie w klapie z tyłu, czy to oznacza koniec silniczka? :twisted:
No właśnie ja miałem to samo dosłownie pare dni temu...Jak słychać tykanie tzn. że dobrze nie jest. Jeśli jeszcze nie wypaliło obwodów na silniczku, to możesz spróbować przeczyścić i może jeszcze zadziałać. Ale u mnie była już tak słaba nawet po przeczyszczeniu że nie chciała śmigać. Nowy silniczek 360pln chociaż widziałem ostatnio na Allegro za 160 tyle że nie wiadomo w jakim stanie.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Mart27

Lybra - działanie tylnej wycieraczki

Post autor: Mart27 » 27 wrz 2007, 12:02

u mnie działają przy wstecznym jak mam włączone przednie i chyba jak stoję też ale to musze sprawdzić.....

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Lybra SW - praca tylnej wycieraczki

Post autor: bassooner » 15 kwie 2014, 13:27

Małe pytanko o wycieraczkę tylną - rano, kiedy przecieram wycieraczką szybę przednią, uruchamia się wycieraczka tylna - to już zrozumiałem, ale czasami kiedy np. w trasie przetrę tylko szybę tylną, po jakimś czasie uruchomi się ona samoistnie. Próbowałem już to na różne sposoby rozszyfrować ale trudno znaleźć w tym jakąś zasadę ;-)
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2014, 14:28 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nic się nie chce poszukać!!! Lenistwo!!!!
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra wycieraczka

Post autor: grigor » 15 kwie 2014, 13:33

bassooner pisze:Małe pytanko o wycieraczkę tylną - rano, kiedy przecieram wycieraczką szybę przednią, uruchamia się wycieraczka tylna - to już zrozumiałem, ale czasami kiedy np. w trasie przetrę tylko szybę tylną, po jakimś czasie uruchomi się ona samoistnie. Próbowałem już to na różne sposoby rozszyfrować ale trudno znaleźć w tym jakąś zasadę ;-)
U mnie działa to tak, że jak cofam z włączoną wycieraczką przednią to tylna też zaczyna pracować.
Jeśli chodzi o samą tylną w trasie to chyba po psikaniu płynem zatrzymuje się i za chwilkę wykonuje jeszcze 1 ruch żeby zebrać resztki płynu. Ale mogę się mylić.
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra wycieraczka

Post autor: bassooner » 15 kwie 2014, 13:44

Małe sprostowanko: samochód zawsze jest na wjeździe do garażu, czyli na wstecznym, dlatego przy machnięciu przednimi machnie i tylna, a co do jazdy na wprost to było tak: przetarłem tylko tylną, przednie pracowały czasowo, po czym sama tylna uruchomiła się jeszcze raz bez spryskiwacza... wot zagwozdka???
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”