Kappa - drgania w kierownicy

mariusz_1

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: mariusz_1 » 31 lip 2005, 15:31

WITAM.Przy zapaleniu silnika obroty sa 700 przy czym wyczuwalna jest nie rowna praca silnika na drazku biegow i kole kierowniczym . Czy moze miec to zwiazek z silniczkiem krokowym?

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: tomek » 01 sie 2005, 8:05

"mariusz_1" pisze:WITAM.Przy zapaleniu silnika obroty sa 700 przy czym wyczuwalna jest nie rowna praca silnika na drazku biegow i kole kierowniczym . Czy moze miec to zwiazek z silniczkiem krokowym?
Drgania silnika przenosza sie na reszte elementow.
Wg mnie troszke ZA NISKIE OBROTY!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Prezes

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: Prezes » 01 sie 2005, 9:19

Ja bym sprawdził świece zapłonowe i cewki. Trzeba zdjęć pokrywe i na pracującym silniku odpinac kolejno zasilanie od cewek - tam gdze nie bedzie zmiany w pracy silnika nie ma iskry. Do wymiany świeca lub cewka.
Przestrzegam przed jazdą na "niepalącym" cylindrze - wtryskiwane paliwo nie jest spalane i mozna zatrzeć pierścienie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: prezesjm » 01 sie 2005, 14:27

albo puścić z dymem katalizator. :'-(

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: PeGaZ » 01 sie 2005, 15:23

Witam,

przy okazji drgań na kierownicy ja zapodam swoje pytanko.

Nie mam żadnego porównania z innymi Kappami, bo jeżdzę jedną, więc nie wiem jak jest winnych.
Czuję na kierownicy (która w porównaniu z innymi samochodami kręci się b. delikatnie) wszelkie możliwe drgania. Np. wcześniej miałem uszkodzony wentylator (miał bicie) - silnie to było czuć na kierownicy. Teraz - po wymianie - pomimo, że wentylator chodzi bez drgań (po otwarciu maski i dotknięciu obudowy nic nie czuć) to na kierownicy czuję, że jest włączony (takie lekkie mrowienie). Podobnie - na zakręcie w lewo - czuję tak jakbym jechał po lekkiej tarce, kierownica lekko mrowi (pomimo, że nie słychać aby coś dzieło z łożyskiem czy oponą).
Ogólnie - na kierownicy czuć "całą nawierzchnię".....

Czy to normalne zjawisko?
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: wujek » 01 sie 2005, 23:27

Witaj,
PeGaZ, odczuwasz to autko właściwie. Ta lekkość prowadzenia, mruczenie silnika, komunikacja z kierującym (delikatne drgania kierownicy) - to PRAWDZIWA LANCIA. Ona chce rozmawiać, przekazać swoje odczucia (nawierzchni, poprawnie lub mniej poprawnie pracujących mechanizmów) itp.
Tego nie znajdzie się w niemieckiej taczce do przemieszczania.

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: PeGaZ » 19 wrz 2005, 10:45

"wujek" pisze:PeGaZ, odczuwasz to autko właściwie. Ta lekkość prowadzenia, mruczenie silnika, komunikacja z kierującym (delikatne drgania kierownicy) - to PRAWDZIWA LANCIA. Ona chce rozmawiać, przekazać swoje odczucia (nawierzchni, poprawnie lub mniej poprawnie pracujących mechanizmów) itp.
Tego nie znajdzie się w niemieckiej taczce do przemieszczania.
Wracam do problemu drgań na kierownicy w Kappie. Dzisiaj przejechałem z samego ranka 300km i stały się one już męczące. Są to lekkie, morwiące drgania które pojawiają się po uruchomieniu silnika - więc ich źródłem jest silnik. Zaznaczam, że są bardzo lekkie, ale z czasem taki masaż przestaje być przyjemny. Dodatkowo czuć nawet na prostej, równej drodze, każdą nierówność, na tyle, że to też zaczyna męczyć.
Co może być:
1. Przyczyną odczuwania lekkiej wibracji przy pracującym silniku - czy może poduszki pod nim?
2. Czy rzeczywiście należy przywyknąć do tego, że nawet równa droga daje takie drgania na kierownicy?
3. Przy lekkim skręcie w lewo dochodzi dodatkowe drganie (nie słychać żeby to łożysko, ale może jednak?).

Wogóle to najchętniej bym się przejechał czyjąś Kappą, aby utwierdzić się w tym, że Ten Typ Tak Ma... ;)
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: Greegoory » 19 wrz 2005, 14:02

Witam
ja tez odczuwam drgania kierownicy (750 obr na luzie). U kuzyna w 2.4 jest to samo. Ale jak wsiadl kumpel do auta (jezdzi seatem) to dotknal kokpitu (przy wyswietlaczu) i zapytal czy ten typ tak ma ze lekko drzy? Mi to nie przeszkadza a w czasie jazdy jakos nie zwrocilem uwagi na drzenie (widac jest w granicach przytzwoitosci skoro nie zwrocilem na to uwagi) a przyznaje ze mam swia na punkcie najrozniejszych dziwnych odglosow jakie wydaje auto w czasie jazdy
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: PeGaZ » 19 wrz 2005, 14:06

"Greegoory" pisze:ja tez odczuwam drgania kierownicy (750 obr na luzie). U kuzyna w 2.4 jest to samo.
No to już coś co może trochę uspokoić....., skoro w innych też coś takiego jest.
"Greegoory" pisze: (widac jest w granicach przytzwoitosci skoro nie zwrocilem na to uwagi) a przyznaje ze mam swia na punkcie najrozniejszych dziwnych odglosow jakie wydaje auto w czasie jazdy
No to ja muszę mieć jeszcze większogo świra ;) Ale już powoli zaczynam się z niego leczyć... Jeszcze tylko dorwę kogoś z Wa-wy coby się przejechać czyjąś Kappą.
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - drgania w kierownicy

Post autor: Maniek » 22 wrz 2005, 12:45

Sprawdź poduszki pod silnikiem (łatwo powiedzieć :) ) i poduche nad silnikiem.Mi ostatnio poławiły się drgania właśnie prawdopodobnie przez tą poduszke która jest na silnikiem.Czeka mnie tego elementu wymiana.
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”