Dedra - kupić ... nie kupić ?

Anonymous

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Anonymous » 20 cze 2005, 22:16

Witam wszystkich klubowiczów. Zwracam sie do was z prosba o porade. Odłożyłem sobie troche pieniedzy i mam zamiar sobie kupic mój 1 samochód. Przeglądając ogłoszenia samochodowe zatrzymałem się na chwilę przy Lancii. I od tego czasu zaczęłem się wachać na kupnem auta. Wcześniej planowałem kupić sobie jedno z tych aut (opla vectre A z silnikiem 1.6, Audi 80 B3 lub vw polo sport/coupe z 1991) a teraz zastanawiam sie nad Lancia Dedrą z silnikiem 1.6. Panowie proszę was o poradę. Napiszcie mi co przemiawia za tym autem a co nie. Jakie ma wady i jakie zalety. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego auta i czy warto go kupić. Nie muszę nikomu z was mówić jaka krąży opinia na temat włoskich aut. Wszyscy mi odradzają zakup tego auta, ale ja chcę zapoznać sie z waszym zdaniem, bo wy wiecie o tej marce i tym modelu więcej niż inni. Piszcie o wszystkim co się dotyczy tego auta. Bardzo mnie interesuje wasze zdanie. Liczę na waszą obiektywność i szczerość. Jeśli ktoś miał doświadczenia z tymi autami, które wymieniłem wcześniej chciałbym żeby je porównał do Lancii Dedry. Mam nadzieje ze moje zapytanie odbije sie echem w waszym kręgu i będę mógł liczyć na waszą pomoc. Być może w ten sposób rownież pozyskacie nowego członka klubu ;) Pozdro dla wszystkich fanów tej marki.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Kubek » 20 cze 2005, 22:24

a nie wolisz Delty II ? za duzo bedzie dederek w klubie ;)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: bogdan » 20 cze 2005, 22:33

nie ma to ja thema 3.0v6 :D :D :D
TYLKO L A N C I A

Anonymous

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Anonymous » 20 cze 2005, 22:36

Niech mnie ktoś najpierw przekona, że warto wogóle kupić Lancię. Czekam na wasze odpowiedzi na moje zapytanie :))


Anonymous

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Anonymous » 20 cze 2005, 22:56

To zdążyłem zauważyć. Włoskie auta tym właśnie przyciągają, ale to mnie nie przekonuje do końca. Chciałbym wiedzieć coś więcej na temat tego auta.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Kubek » 20 cze 2005, 23:12

a jaka to opinia krazy wokol wloskich aut ? bo ja o zadnej nie slyszalem ? chyba na ferrari albo maseratti nikt jeszcze nie narzekal ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Anonymous » 20 cze 2005, 23:14

Nie odbiegajmy od tematu. Licze nadal ze ktos mi pomoze.

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: mustafi » 20 cze 2005, 23:18

przejrzyj forum wstecz, bylo juz duzo pytan podobnych do Twoich: mozesz pocztac np tu:
http://www.lanciapolska.org/modules.php ... ic&?p=1156
lub tu:
http://www.lanciapolska.org/modules.php ... ic&?p=1189


ale to nie jedyny post, przeszukaj "porady", "hyde park" przejrzyj ogolnie forum, zorientujesz sie jakie usterki wystepuja w lanciach, co uzytkownicy sadza o autach, mysle ze na wszytskie podstawowe pytania jakie masz mozesz znalezc odp. na forum a jak jeszcze bedziesz chcial wiedziec jakies konkrety to pytaj. pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: mustafi » 20 cze 2005, 23:37

wiecie co? zwrocilem uwage na pierwszy link mufnala i normlanie krew sie we mnie burzy, jak zreszta za kazdym razem kiedy uswiadamiam sobie ile kosztuje auto w niemczech a ile to samo auto w biednej Polsce gdzie srednia pensja nie jest rowna nawet zasilkowi dla bezrobotnych niemcow..a dominanta(wartosc pensji domunujaca w polskim spoleczenstwie) to okolo 250 eur...do tego polski rzad ma jeszcze czelnosc wprowadzac nielegalne oplaty (akcyza, karta pojazdu, vat24- oplata za decyzje, ze jestemy zwolnieni z oplacenia podatku- to jest najwyzszej klasy absurd :) )ktorych to pieniedzy i tak dobrze nie potrafi spozytkowac a spoleczenstwo przez to staje sie coraz biedniejsze...
Obrazek

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Torell007 » 20 cze 2005, 23:49

Ja dodam od siebie tylko tyle, że Ople przestały gnić dopiero po rozpoczęciu produkcji Astry II. A Vectry A z dobrym wypasem to ciężka sprawa na naszym rynku, tym bardziej że jest ich sporo i większośc miała nie za ciekawą przeszłość (wypadkową)... Co do Audi 80 B3 - bardzo fajne auto i prawie kiedyś bym się stał właścicielem takiego ale .... ale zaczęło strasznie padać ... i odechciało mi się tego auta ... A czemu ? bardzo mocno pochylone szyby, wąski dach i moje całe ramie mokre ... Gwarantuje, że to irytuje :D Co do Polówki, jeździłem bo kumpel miał ... w sumie znośne, ale materiały wykończeniowe ... Deska rozdzielcza jest chyba zrobiona z plastiku przeznaczonego na patyczki do lizaków ... A takiej maniany to ja nie lubie ;)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Kubek » 20 cze 2005, 23:57

dodam od siebie ze zadne z tych aut chociaz w polowie nie wyglada tak ladnie jak lancia, no moze ta b3 tylko nie wiem czy b3 to jest jeszcze to cygaro czy juz nie ? bo jka to cygaro to paskudo dopiero wlasnie ten nowszy model mi sie zaczal podobac :) tylko ze audi z malym silnikiem nie kupisz za bardzo
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: Torell007 » 21 cze 2005, 0:13

"Jaqob" pisze:dodam od siebie ze zadne z tych aut chociaz w polowie nie wyglada tak ladnie jak lancia, no moze ta b3 tylko nie wiem czy b3 to jest jeszcze to cygaro czy juz nie ? bo jka to cygaro to paskudo dopiero wlasnie ten nowszy model mi sie zaczal podobac :) tylko ze audi z malym silnikiem nie kupisz za bardzo
To miał na myśli :

http://www.fokkevdveenautos.nl/audi%208 ... d%2045.JPG[/img]
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: mustafi » 21 cze 2005, 0:23

za te same pieniadze mozesz miec dedre z 95r z przebiegiem 100-160kkm- taka jak np w ogloszeniu mufnala, albo audi 80 z 88r w srednim stanie z przebiegiem 300kkm.
Obrazek

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - kupić ... nie kupić ?

Post autor: dexus » 21 cze 2005, 9:12

Jednak na twoim miejscu zastanowił bym się nad wyborem innego silnika niż 1.6 Jeżdziłem takim i żadna rewelacja a taki 1.8 już duża różnica w osiągach a w spalaniu żadna
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”