Thema - prędkościomierz

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - prędkościomierz

Post autor: Miro » 20 maja 2007, 12:45

Hey :D
Mam mały problemik,nie działa mi prędkościomierz i za cholere nie wiem ile jade,a mnie to bardzo drażni. Przypomne ze mechanik mi wymieniał przekładnie kierownicza,a przed wymiana było wszystko OK, czyżby oderwał jakiś przewód czy coś innego. Patrzyłem czy nie wypiał przypadkiem kabla od skrzyni,który idzie do prędkościomierza ale jest cały i zdrowy więc nie mam pojęcia co jest grane :?
Może jakieś wskazówki :D
Jutro musze się do niego ponownie wybrać aby obadał ta cała sprawe bo nie moge tak jezdzić :evil:
Pozdrawiam 8)
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Thema - prędkościomierz nie działa?

Post autor: aro » 20 maja 2007, 18:10

Mam ten sam problem :lol: Tylko, że ja majstrowałem przy zegarach i niechcąco naruszyłem linke, która i tak nadaje się juz do wymiany :( ja próbowałem pare razy wciś ją na swoje miejsce i po kilku próbach się udało (ale zrobiłem 100 km bez licznika). Ja swoją muszę wymienić ze względu na to, że jest uszkodzona w jednym miejscu, tzn. w tym, którym przychodzi do zegarów.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - prędkościomierz nie działa?

Post autor: wujekp » 21 maja 2007, 17:52

"Miro" pisze:Hey :D
Mam mały problemik,nie działa mi prędkościomierz i za cholere nie wiem ile jade,a mnie to bardzo drażni.
Może pojedziesz do W-wy i zostaniesz taksówkarzem. :twisted: Zauważyłem że wielu warszawskich taksówkarzy ma odpięty licznik. Zastanawiałem się po co? żeby nie nabijać kilometrów? nie prościej potem cofnąć licznik, jak już się chce kombinować z przebiegiem?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3245
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Thema - prędkościomierz nie działa?

Post autor: Marcin_D » 21 maja 2007, 18:14

To ciekawe jak oni mają podpiete taksometry. U nas w firmie kierowcami są taksówkarze i jak mi mówił jeden to na linkę zakładany jest taki dzinks, który daje impulsy do taksometru, a wpinane jest to na linkę.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - prędkościomierz nie działa?

Post autor: Miro » 21 maja 2007, 22:42

Już działa :D jak się okazało kabelek był naderwany przy montażu przekładni i wystarczyło go oizolować tasma :D
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”