Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Ola26
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 228
Rejestracja: 30 lis 2009, 13:34
Imię: Aleksandra
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Ola26 » 20 mar 2011, 19:19

faraon pisze:
michal1045 pisze:Ja chyba jako jedyny na forum jeżdzę z tyłu w Kappie, więc dopiszę kolejną rzecz, która mnie tam wnerwia - końcówka pasa tylnego po stronie kierowcy nie pasuje do uchwytu od pasa biodrowego!!!
To nie tylko w kappie. W wielu innych samochodach jest podobnie. Po to aby "się nie pomylić" :)
Ja też jeżdżę z tyłu ;)
I to w różnych samochodach, i w każdym jednym jest właśnie takie rozwiązanie :)
Myślę, że to jest tylko kwestia przyzwyczajenia się :)
Pozdrawiam serdecznie Aleksandra :)

Były: Lancia Kappa SW, Lybra SW i Kappa sedan, Kappa 5.20T

Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Lukasz_TG » 20 mar 2011, 20:04

bargaw3181 pisze:
Gronibart pisze:Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał ale mi najbardziej na nerwy działa wlew płynu do spryskiwacza.
Na pocieszenie powiem Ci że są gorsze :P Alfa 156 :P

Ja kupiłem mały lejek :D
Kappa to nic w themie MKII jest taki sam, ale dużo niżej :)
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
dj_tygrys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2010, 13:09
Imię: Grzechu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: dj_tygrys » 28 kwie 2011, 8:44

Auto porządne i brak zastrzeżeń, jednak wkurza mnie to że czuje się jakbym się z nim ożenił ... miałem kilka aut w życiu i sprzedawałem je zawsze tak żeby nie zedrzeć i żeby się sprzedało natomiast kappa sprzedać się nie chce, nie ma na to popytu i to jest z jednej strony i wada i zaleta. W moim przypadku wada bo zastanawiam się czy w ogóle ją sprzedam kiedyś w rozsądnych pieniądzach, auto które 10 lat temu kosztowało 150.000 teraz wystawiam za 7500 i ZERO zainteresowania dla porównania poprzednie auto miałem rok 1992 wyposażenia zero, zgniły w kilku miejscach ale fakt silnik igła poszedł za 6800 i było to rok temu.

Czekam do końca maja i jeżeli się nie sprzeda to chyba "sprzedam" ją ubezpieczalni na pierwszym lepszym skrzyżowaniu : czerwona :
Lancia Kappa 2.4 Benz. LX 2000 rok

Awatar użytkownika
wladakov
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: wladakov » 02 maja 2011, 17:23

Witam
po roku moge troche wymienic:
prawa szyba pol-elektroniczna - na dol sama zjedzie ale juz do gory trzeba recznie wciskac przycisk, brak schowka w drzwiach pasazera (mozna bylo zrobic tak jak u kierowcy), brak podswietlenia schowka w podlokietniku i pod nim, przecierajace sie przewody (wiazka w bagazniku wymieniona, pozostaje w drzwiach kierowcy), brzydke felgi 17", wlewanie oleju do silnika (nawet z lejkiem potrafi troche scieknac na swiece), a dolewam czesto bo to Turbo. z nowych bajerow ktore widzialem w SMAXie - podwietlenie w lusterkach zewnetrznych (swietny bajer jak sie parkuje na dziurach lub na podworkach). Wspomaganie tez ma swoj minus - w miescie rewelacja da sie prowadzic trzymajac jedna reka lecz przy 200 to juz za lekko chodzi i trzeba mocno trzymac (dla porownania SMAX na duzych predkosciach sie idealnie prowadzi kierownica bo jest twarde wspomaganie). co do wycieraczek w zimie - ja wlaczam na tryb przerywany, wtedy nie chowaja sie do konca, dzieki temu rano mozna snieg wyciagnac spod nich.
pozdrawiam
wladakov

Kappa 5.20 T

lukasz_lodz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 322
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: lukasz_lodz » 02 maja 2011, 22:26

szkoda że tylko szyba kierowcy opuszcza się i zamyka na dotknięcie, fajnie gdyby wszystkie 4 szybki tak działały, również otwieranie bagażnika nie podoba mi się, mógłby być na elektromagnes czy klamkę jakąś, to tyle reszta jak najbardziej pozytywnie

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: michal1045 » 02 maja 2011, 23:45

lukasz_lodz pisze:szkoda że tylko szyba kierowcy opuszcza się i zamyka na dotknięcie, fajnie gdyby wszystkie 4 szybki tak działały, również otwieranie bagażnika nie podoba mi się, mógłby być na elektromagnes czy klamkę jakąś, to tyle reszta jak najbardziej pozytywnie
Szyba pasażera też się opuszcza przy dotknięciu przycisku! Na 100% dzieje się tak korzystając z przycisku pasażera. Nie wiem jak to wygląda przy użyciu przycisku kierowcy...
A co do bagażnika to można zawsze zrobić otwieranie przy użyciu pilota :roll: Polecam :D
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Zbynek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 14 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Zbynek » 09 maja 2011, 20:51

Mi ostatnio brakuje regulacji podparcia lędźwiowego w fotelu... : gafa :

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Polej » 16 cze 2011, 21:33

Uwaga!
Problem ściekającego płynu spryskiwaczy na boczną szybę uważam za rozwiązany.
W moim przypadku kosztowało to 10zł- bo tyle kosztują 2 opakowania 65cio centymetrowych pasków samoprzylepnych(2 paski w opakowaniu) chromopodobnych na drzwi ( na część czołową drzwi). Wygląda to moim zdaniem estetycznie, a skutecznie zatrzymuje ściekający w trakcie jazdy płyn, przynajmniej w moim przypadku. Nie działa negatywnie na pracę uszczelki drzwiowej, a nawet ją "doszczelnia".
Ja nabyłem to w Tesco lub E'Leclerc'u, nie pamiętam- żółte opakowanie.

Obwieszczam koniec brudnej bocznej szyby :lol:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5044
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Bichoń » 16 cze 2011, 22:00

Zrób zdjęcie tego rozwiązania

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Polej » 16 cze 2011, 22:11

bichon pisze:Zrób zdjęcie tego rozwiązania
Panieeeeeeeeeeee :lol:
tożto patent mój największy ( i jedyny) :lol: i nie sposób go ubrać w fotografię :lol:

Edit: Wkleiłem zdjęcia, mimo wrednej pogody..
Szerokość samoprzylepnego paska jest prawie identyczna, jak chromowanych ramek szyb, więc wygląda to nieźle i nie rzuca się nadmiernie w oczy.

Rozwiązanie póki co działa, choć wciąż uważąm, że za tą wadę są odpowiedzialne dysze spryskiwaczy,a nie sama konstrukcja szyb i uszczelek, choć coś jest na rzeczy z konstrukcją, bo w żadnym innym aucie jak dotąd nie spotkałem się z takim szumem i "uderzaniem powietrza" w okna boczne przy odsuniętych szybach już przy niskich prędkościach..Np w Sprinterze, gdzie szyba boczna jest ogromna, można odsunąć ją przy 100km/h i słychać lekki szum, a tu zawsze jest głośno i wietrznie.. :-? No, ale przynajmniej w mojej opinii Kappa ma jedną z ładniejszych do dziś linii okienno-dachowej i to się jej chwali :-P :-P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Kozi » 23 sty 2013, 18:39

Panowie jakie macie doświadczenia ze swoimi kappami jeżeli chodzi o prowadzenie? Jeżdżę na oponach 195/65/15 (letnie H a zimowe T). W porównaniu do innych aut jakimi w ostatnim czasie jeździłem w Kappie odczuwam zjawisko, iż nawet przy dużych prędkościach wspomaganie jest dość mocne co skutkuje tym, że cały czas trzeba delikatnie korygować kierunek jazdy. W innych autach wraz ze wzrostem prędkości kierownica robi się coraz twardsza. W kappie nie. Jeżdżę dużo firmową Corsą i jak przesiadam się do Kappy to odczucie podczas prowadzenia jest dość irytujące. I teraz tak się zastanawiam. Byłem na geometrii i mam wszystko ok (wg mechanika). Pozostaje jeszcze kwestia opon. Wg instrukcji powinny być o indeksie prędkości V. U mnie są H na letnich a T na zimowych. Czy to tez może mieć jakieś znaczenie?
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5391
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Tomzik » 23 sty 2013, 18:44

Opony o wyższym indeksie prędkości są nieco sztywniejsze, ale czy to ma aż takie znaczenie to nie wiem...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Kozi » 23 sty 2013, 19:36

A wg Ciebie w porównaniu z innymi autami przy wyższych prędkościach ster raczej trzyma się sztywno czy też masz wrażenie że jest "lekki"
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Awatar użytkownika
Żółtek87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 158
Rejestracja: 04 sty 2011, 15:39
Imię: Jarek
Lokalizacja: Bujały k/Sokołowa Podlaskiego

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Żółtek87 » 23 sty 2013, 19:47

W kappach przy dużych prędkościach jest niestety zbyt duża siła wspomagania...
Nissan Almera N15 1.6 16V '99r.-był
Lancia Kappa 2.0 20V '00r.-była
Opel Astra G 1.6 16V '05r.-był
Ford Focus mkII 2.0 tdci '06r.-był
Ford Transit 2.0 tddi '06r.-był
Renault Trafic 2.0 dci '07r.-jest
Mercedes W124 E300DT "94r.-jest

Cyklinowanie i układanie parkietów oraz deski podłogowej 512122146.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5391
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Tomzik » 23 sty 2013, 20:05

Troszkę za duża, Deltolot ma mniejszą i przy wyższych prędkościach to jest ok.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”