Lybra - jaki akumulator

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: dr_scott » 17 gru 2010, 16:12

Polecam tylko i wyłącznie Bosch S4 bądź S5 o odpowiednich parametrach. Akumulatory nie do zajechania i zawsze zapewniają pewny rozruch.
Mam serię Silver (obecny S4) od 5 lat w Dedrze 1.9 TDs i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Rozruchy przy -25 st. po kilku dniach stania na mrozie. A mojego diesla zapalić nie tak łatwo jak JTD. Dlatego polecam z czystym sumieniem.
Brat kupił S4 do Lybry 1.9 JTD i jest zadowolony. Pewny rozruch zawsze i w arktycznych warunkach.
Szwagier kupił S4 do Lybry 1.9 JTD - zadowolony.
Drugi brat kupił S4 do VW 1.9 TDI - zadowolony.
Kumpel kupił S5 do Multipli 1.9 JTD - zadowolony.

Nie kupujcie wynalazków. Postawcie na jakość - BOSCH. I wcale nie tak drogo!!

Pozdro. To nie reklama, to dobra rada!
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: annubis17 » 17 gru 2010, 18:18

dr_scott pisze:Polecam tylko i wyłącznie Bosch S4 bądź S5 o odpowiednich parametrach. Akumulatory nie do zajechania i zawsze zapewniają pewny rozruch.
Mam serię Silver (obecny S4) od 5 lat w Dedrze 1.9 TDs i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Rozruchy przy -25 st. po kilku dniach stania na mrozie. A mojego diesla zapalić nie tak łatwo jak JTD. Dlatego polecam z czystym sumieniem.
Brat kupił S4 do Lybry 1.9 JTD i jest zadowolony. Pewny rozruch zawsze i w arktycznych warunkach.
Szwagier kupił S4 do Lybry 1.9 JTD - zadowolony.
Drugi brat kupił S4 do VW 1.9 TDI - zadowolony.
Kumpel kupił S5 do Multipli 1.9 JTD - zadowolony.

Nie kupujcie wynalazków. Postawcie na jakość - BOSCH. I wcale nie tak drogo!!

Pozdro. To nie reklama, to dobra rada!
Mi starczy wynalazek o nazwie Centra. Nie muszę przynajmniej wydawac mnóstwa kasy na Bosha, bo odpalała mi przy -25 cytryne którą trzeba było przez parę minut mielić rozrusznikiem. No i jeszcze Centra Assistance...
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: dr_scott » 17 gru 2010, 19:04

annubis17 pisze:
dr_scott pisze:Polecam tylko i wyłącznie Bosch S4 bądź S5 o odpowiednich parametrach. Akumulatory nie do zajechania i zawsze zapewniają pewny rozruch.
Mam serię Silver (obecny S4) od 5 lat w Dedrze 1.9 TDs i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Rozruchy przy -25 st. po kilku dniach stania na mrozie. A mojego diesla zapalić nie tak łatwo jak JTD. Dlatego polecam z czystym sumieniem.
Brat kupił S4 do Lybry 1.9 JTD i jest zadowolony. Pewny rozruch zawsze i w arktycznych warunkach.
Szwagier kupił S4 do Lybry 1.9 JTD - zadowolony.
Drugi brat kupił S4 do VW 1.9 TDI - zadowolony.
Kumpel kupił S5 do Multipli 1.9 JTD - zadowolony.

Nie kupujcie wynalazków. Postawcie na jakość - BOSCH. I wcale nie tak drogo!!

Pozdro. To nie reklama, to dobra rada!
Mi starczy wynalazek o nazwie Centra. Nie muszę przynajmniej wydawac mnóstwa kasy na Bosha, bo odpalała mi przy -25 cytryne którą trzeba było przez parę minut mielić rozrusznikiem. No i jeszcze Centra Assistance...
Odpala do czasu. Miałem Centre i nigdy więcej tego nie kupię. A Bosch kręci od 5 lat w każdą zimę, a nie ma łatwego życia z moim turboklekotem ;) Raz tylko był ładowany prostownikiem jak mi go w "serwisie" samochodowym rozładowali.
A co do cen... Dla przykładu akumulator 70Ah

Centra 70Ah prąd rozładowania 640A - cena 245 PLN (allegro)
Bosch S4 72Ah prąd rozładowania 680A - cena 271 PLN (allegro)

30 zeta więcej to chyba nie "kupa kasy"?
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: annubis17 » 17 gru 2010, 19:50

dr_scott pisze:
annubis17 pisze:
dr_scott pisze:Polecam tylko i wyłącznie Bosch S4 bądź S5 o odpowiednich parametrach. Akumulatory nie do zajechania i zawsze zapewniają pewny rozruch.
Mam serię Silver (obecny S4) od 5 lat w Dedrze 1.9 TDs i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Rozruchy przy -25 st. po kilku dniach stania na mrozie. A mojego diesla zapalić nie tak łatwo jak JTD. Dlatego polecam z czystym sumieniem.
Brat kupił S4 do Lybry 1.9 JTD i jest zadowolony. Pewny rozruch zawsze i w arktycznych warunkach.
Szwagier kupił S4 do Lybry 1.9 JTD - zadowolony.
Drugi brat kupił S4 do VW 1.9 TDI - zadowolony.
Kumpel kupił S5 do Multipli 1.9 JTD - zadowolony.

Nie kupujcie wynalazków. Postawcie na jakość - BOSCH. I wcale nie tak drogo!!

Pozdro. To nie reklama, to dobra rada!
Mi starczy wynalazek o nazwie Centra. Nie muszę przynajmniej wydawac mnóstwa kasy na Bosha, bo odpalała mi przy -25 cytryne którą trzeba było przez parę minut mielić rozrusznikiem. No i jeszcze Centra Assistance...
Odpala do czasu. Miałem Centre i nigdy więcej tego nie kupię. A Bosch kręci od 5 lat w każdą zimę, a nie ma łatwego życia z moim turboklekotem ;) Raz tylko był ładowany prostownikiem jak mi go w "serwisie" samochodowym rozładowali.
A co do cen... Dla przykładu akumulator 70Ah

Centra 70Ah prąd rozładowania 640A - cena 245 PLN (allegro)
Bosch S4 72Ah prąd rozładowania 680A - cena 271 PLN (allegro)

30 zeta więcej to chyba nie "kupa kasy"?
Akurat Bosch ma też teraz taką opinię że lubi działać "do czasu" więc wolałem tego nie sprawdzać na własnej skórze, tylko zaoszczędzić. W sklepach ceny kształtują się zupełnie inaczej, różnica ceny u mnie w mieście to ok. 150zł. 3 lata musi pochodzić, jak nie to wymiana i kolejne 3 lata.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: dr_scott » 17 gru 2010, 21:02

annubis17 pisze: Akurat Bosh ma też teraz taką opinię że lubi działać "do czasu" więc wolałem tego nie sprawdzać na własnej skórze, tylko zaoszczędzić. W sklepach ceny kształtują się zupełnie inaczej, różnica ceny u mnie w mieście to ok. 150zł. 3 lata musi pochodzić, jak nie to wymiana i kolejne 3 lata.

Co najdziwniejsze u mnie w regionie ceny w sklepach wypadają na korzyść Boscha :)
W każdym razie ja oraz moi znajomi na Boschu się jeszcze nie przejechali. Aku pracują głównie w dieslach garażowanych pod chmurką. Oczywiście mam na myśli serię Silver (obecnie seria S4 oraz S5), która powstała głównie z myślą o silnikach diesla. Zero problemów. Dlatego polecam z własnego doświadczenia. Warto nadmienić, iż seria S ma zwiększoną pojemność i prąd startowy.

Natomiast kiedyś miałem Centrę i po niedługim czasie szlag trafił jedną celę i ***. Aku do wyrzucenia. Na różnych forach też przeczytałem sporo nieciekawych opinii dotyczących Centry. Oczywiście nie ma co gdybać, bo u jednego jest tak a u innego inaczej. Każdy sam może potestować.
Z moich doświadczeń wynika, że Centra, ZAP a szczególnie inne wynalazki z hipermarketu można sobie darować. Natomiast Bosch jest pierwszym aku jaki mam, który za każdym razem nawet przy srogim mrozie kręci rozrusznikiem bez zacięć. Kręci a nie stara się obrócić. I wiem, że jak potrzebuję dłużej pokręcić żeby zapalić to on pokręci :)
To moja opinia. Być może te nowe Centry Futura czy jakoś tak nie są wcale takie złe... Mnie jednak nikt do Centry nie przekona. Szczególnie, że cena jest porównywalna z Boschem.

A tak na marginesie.... "Akumulatory" marki Józef Kogucik itp. sprzedawane w hipermarketach to półprodukty. Do niczego się nie nadają. To opinia fachowców z branży. Jakby komuś przyszło do głowy kupić coś takiego (szczególnie do diesla).
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: annubis17 » 17 gru 2010, 21:13

dr_scott pisze: Natomiast Bosch jest pierwszym aku jaki mam, który za każdym razem nawet przy srogim mrozie kręci rozrusznikiem bez zacięć. Kręci a nie stara się obrócić. I wiem, że jak potrzebuję dłużej pokręcić żeby zapalić to on pokręci :)
To moja opinia. Być może te nowe Centry Futura czy jakoś tak nie są wcale takie złe... Mnie jednak nikt do Centry nie przekona. Szczególnie, że cena jest porównywalna z Boschem.
Może cie zdziwię ale Centra Futura też mi tak kręci w Lanci i kręciła baaardzo baaaardzo długo na mrozie we francuskim dieslu z padniętymi 3 świecami ;) A i prąd rozruchowy nieco wiekszy w niej jest niż w Boshu :)
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: dr_scott » 17 gru 2010, 21:47

annubis17 pisze:
dr_scott pisze: Natomiast Bosch jest pierwszym aku jaki mam, który za każdym razem nawet przy srogim mrozie kręci rozrusznikiem bez zacięć. Kręci a nie stara się obrócić. I wiem, że jak potrzebuję dłużej pokręcić żeby zapalić to on pokręci :)
To moja opinia. Być może te nowe Centry Futura czy jakoś tak nie są wcale takie złe... Mnie jednak nikt do Centry nie przekona. Szczególnie, że cena jest porównywalna z Boschem.
Może cie zdziwię ale Centra Futura też mi tak kręci w Lanci i kręciła baaardzo baaaardzo długo na mrozie we francuskim dieslu z padniętymi 3 świecami ;) A i prąd rozruchowy nieco wiekszy w niej jest niż w Boshu :)
No i cool. Który to już zimowy sezon twojego aku? Auto garażowane czy chmurka??
W porównaniu z Boschem S4 to faktycznie prąd jest większy 720A (Bosch 680A). Natomiast Bosch S5 już ma i większą pojemność 74Ah i większy prąd 750A. No i większą cenę, ale też w granicach rozsądku.
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: Dudi » 17 gru 2010, 22:12

dr_scott pisze: Z moich doświadczeń wynika, że Centra, ZAP[...]można sobie darować.
A z moich dokładnie odwrotnie. Boscha z doświadczenia nigdy więcej.
Natomiast Centra Futura - 4ta zima - auto pod chmurką - odpala (tzn. kręci) za pierwszym razem przy największych mrozach. Bez doładowywania.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - jaki akumulator

Post autor: markiz » 17 gru 2010, 22:42

No to ja się pochwalę tylko nie krzyczcie :D Zakupiłem taki jaki był montowany w fabryce- FIAMM TITANIUM PLUS.
Facet obniżył cenę,bo nikt ,,włoskiego akumulatora"nie chciał i to mnie przekonało.
Dwie zimy na dworze i kręci jak wściekły :D Nie twierdzę,że to najlepszy akumulator, ale za połowę ceny Boscha. :?:
Pożyjemy zobaczymy :lol:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - jaki akumulator

Post autor: Dudi » 17 gru 2010, 22:45

Takie rodzynki zawsze można trafić. Te akumulatory produkuje chyba Magneti Marelli, czytałem w jakimś ostatnim numerze "Fiat - świat serwisu", że są teraz dostępne w ASO w dużo korzystniejszych cenach niż kiedyś. Ale nie sprawdzałem.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: annubis17 » 17 gru 2010, 22:49

dr_scott pisze:
annubis17 pisze:
dr_scott pisze: Natomiast Bosch jest pierwszym aku jaki mam, który za każdym razem nawet przy srogim mrozie kręci rozrusznikiem bez zacięć. Kręci a nie stara się obrócić. I wiem, że jak potrzebuję dłużej pokręcić żeby zapalić to on pokręci :)
To moja opinia. Być może te nowe Centry Futura czy jakoś tak nie są wcale takie złe... Mnie jednak nikt do Centry nie przekona. Szczególnie, że cena jest porównywalna z Boschem.
Może cie zdziwię ale Centra Futura też mi tak kręci w Lanci i kręciła baaardzo baaaardzo długo na mrozie we francuskim dieslu z padniętymi 3 świecami ;) A i prąd rozruchowy nieco wiekszy w niej jest niż w Boshu :)
No i cool. Który to już zimowy sezon twojego aku? Auto garażowane czy chmurka??
W porównaniu z Boschem S4 to faktycznie prąd jest większy 720A (Bosch 680A). Natomiast Bosch S5 już ma i większą pojemność 74Ah i większy prąd 750A. No i większą cenę, ale też w granicach rozsądku.
Dopiero druga zima co prawda, ale w zeszłym roku nieźle dostał po dupie i się dziwie że nie trzeba było go ładować jeszcze nigdy. Oczywiście chmurka.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Lybra-jaki akumulator

Post autor: dr_scott » 18 gru 2010, 11:34

annubis17 pisze: Dopiero druga zima co prawda, ale w zeszłym roku nieźle dostał po dupie i się dziwie że nie trzeba było go ładować jeszcze nigdy. Oczywiście chmurka.
Wygląda na to, że Centra Futura to najlepszy polski produkt. Centra ma swoją historię i chyba chłopaki nauczyli się w końcu robić akumulatory. Być może moje przejścia z Centrą są zbyt odległe, aby móc oceniać obecne produkty :)

Na razie jednak nie mam jakichkolwiek podstaw aby zamieniać Boscha na coś innego i każdemu będę to markę polecał (jeśli chodzi o aku).

No nic, za kilka(naście) lat powrócimy do tego tematu i zobaczymy jak się spawy będą miały. Życie zweryfikuje nasze wypowiedzi. :D
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10676
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - jaki akumulator

Post autor: FXX » 18 gru 2010, 23:04

Ja również polecam bardziej Centrę :)
Na Boschu, akurat nie na aku, ale na świecach i kablach WN się przejechałem dość mocno i więcej nie mam zamiaru tego kupować ;)

Taki mały offtop - w Espero oryginalny aku (ten z którym wyjechał z fabryki) 8 albo 9 lat śmigał, sam nie wiem jak to możliwe :P
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Lybra - jaki akumulator

Post autor: annubis17 » 18 gru 2010, 23:19

FXX pisze:Ja również polecam bardziej Centrę :)
Na Boschu, akurat nie na aku, ale na świecach i kablach WN się przejechałem dość mocno i więcej nie mam zamiaru tego kupować ;)

Taki mały offtop - w Espero oryginalny aku (ten z którym wyjechał z fabryki) 8 albo 9 lat śmigał, sam nie wiem jak to możliwe :P
U skośnookich to możliwe:P
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
lucasvorenus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra - jaki akumulator

Post autor: lucasvorenus » 27 lis 2011, 19:11

Witam. Odkopię trochę temat na sezon zimowy 2011 :) Może komuś się przyda.

Jestem po wymianie rozrusznika, niedługo wymieniam świece, a teraz przymierzam się do zakupu akumulatora do swojej Lybry 2.4 jtd z 2000 roku (136 KM).
Zrobiłem mały 'research' na Alledrogo i sytuacja prezentuje się następująco:
Wymagania zgodnie z instrukcją
2.4 jtd - 70Ah 450A

Centra Plus 74Ah 680A - 327 zł z wysyłką
Centra Futura 77Ah 760A - 370 zł z wysyłką
Bosch Silver S4 74Ah 680A - 315 zł z wysyłką
Bosch Silver S5 77Ah 780A - 355 zł z wysyłką

Wg katalogu Centry do Lybry wystarczy (co jest dla mnie dziwne)
Centra Futura 64Ah 640A - 317 zł z wysyłką

Bosch - 2 lata gwarancji
Centra Plus - 2 lata gwarancji
Centra Futura - 3 lata gwarancji + 2 lata (maks. 2 bezpłatne interwencje) pakietu assistance
Zastanawiam się głównie nad Boschami tylko nie wiem za bardzo czy ten S5 wart jest dołożenia 40 zł. Czy nie będzie za dużo w nim pojemności Ah. Bo jak rozumiem większy prąd rozruchowy działa tylko na plus.

Jeśli mogę to proszę o opinię. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”