Lybra z navi - jak ustawic zegarek

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: zbyszek55 » 19 sty 2012, 21:29

Witam
Przeglądałem forum Peguet i tam był podobny temat była nawigacja RT3 podobna do naszej G3.
Co prawda temat nie rozwiązany do końca ale był ciekawy trop.
Była wzmianka o baterii podczymującą pamięć w czytniku Navi / jak w laptopie/.
Czy ktoś z nas rozbierał czytnik G2 i widział tam baterie ?
Dlatego po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora zegar powinien pokazać aktualną godzinę
i datę ?????
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
Ewro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 07 maja 2010, 14:13
Lokalizacja: Wawa-Bytom

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: Ewro » 20 sty 2012, 23:12

A nie jest tak przypadkiem ( to moja teoria ) że jest to sposób na złodziei, by podać kod po odłączeniu aku? Tym bardziej że fora Alfy, Opla, Porsche są pełne próśb o kod do radia? Ten system Beckera jest mało "rozwalony". System ma 3 możliwości ustalenia, Czytnik pod warunkiem działającej płyty( działa), bez czytnika ( działa ), RDS ( nie sprawdzałem ). W/g mnie nie ma żadnej baterii bo i po co w tym czytniku od navi? ( Nie ma czytnika G2 czy G3, to są systemy nazwijmy to oprogramowania . Tu nie ma stricte zegarka działającego non stop widocznego po wyjściu z auta. A nawet jak włączysz radio bez kluczyka to po 20m samo się wyłączy ( działa ). Uf, jeśli zegarek stanowi "problem" :-) A wystarczy trochę przeczytać forum :-)
Lybra 2,4 JTD

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: zbyszek55 » 21 sty 2012, 1:08

Witam
Dzięki za wyjaśnienie tematu . Zegarek ustawiłem ręcznie tzn. wypiąłem zieloną wtyczkę zegarek ustawiłem wpiąłem
wtyczkę do czytnika - tak jak było podane na forum .
W miejscu daty mam tylko __ __ __ .
Zarys mapy Niemiec jest tzn ,że czytnik jest ok.
Jest określenie położenia Lybry./dł i szer /
Brak jest widocznych ilości satelitów.
Brak mi pomysłu co to może być
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

rysiuwalus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 01 lis 2011, 21:19
Imię: rysiu
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: rysiuwalus » 24 mar 2012, 22:47

W mej "nikoli" nie dało się ustawić zegarka ani daty dopÓki ,doputy nie załadowałem płyty do navi.Bez tego nie dało rady ustawić czasu.Sprawdziłem przy zmianie czasu.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, 13:59 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia!

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: mjerzy » 03 kwie 2012, 15:05

Niestety u mnie też pojawił się problem z ustawieniem zegara i daty. Wcześniej wszystko było ok, zegar ustawiał się z sygnału GPS. Problem pojawił się po wizycie samochody u mechanika, bo niestety musiałem wymienić skrzynie biegów. Samochód stał z odłączonym akumulatorem przez 2 dni. W tym momencie data nie ustawia się pomimo różnych prób, wkładaniu i wyciąganiu płyty. Coś jest nie tak z GPS bo pokazuje mi pozycję jednak nie widzi ilości satelitów. Pozycja niby jest ale sprawdziłem przy użyciu innej nawigacji (zewnętrznej) i ni jak się ma do rzeczywistości. Wciskając przycisk MAP strzałka pokazująca aktualną pozycję na oko jest oddalona o ok 200 km od rzeczywistego położenia. Przeczytałem wszystkie posty o podobnej tematyce i obawiam się że nikt nie wie o co chodzi. Tak czy inaczej czekam na jakieś sugestie.

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: grigor » 30 maja 2012, 19:33

Czy da się w lybrze z navi ustawić dobrą godzinę dla Polski. U mnie niby wszystko działa, data i godzina pobierana z gps. Jednak nie mam w menu poprawnej strefy czasowej. Najbliższe wskazania jakie udało mi się ustawić to godzina różnicy dla czasu letniego. Mianowicie jak przejdziemy na czas zimowy godzina będzie ok. Jednak w lecie ten fakt drażni ;)
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: Krzysiek82 » 30 maja 2012, 19:35

grigor pisze:Czy da się w lybrze z navi ustawić dobrą godzinę dla Polski. U mnie niby wszystko działa, data i godzina pobierana z gps. Jednak nie mam w menu poprawnej strefy czasowej. Najbliższe wskazania jakie udało mi się ustawić to godzina różnicy dla czasu letniego. Mianowicie jak przejdziemy na czas zimowy godzina będzie ok. Jednak w lecie ten fakt drażni ;)
Godzina Ci się ustawi według gps. Latem zaznaczasz "tikiem" czas letni, a zimą to odznaczasz i to wszystko. Godzina poprawna niezależnie od pory roku.

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: grigor » 30 maja 2012, 20:45

Krzysiek82 pisze:
grigor pisze:Czy da się w lybrze z navi ustawić dobrą godzinę dla Polski. U mnie niby wszystko działa, data i godzina pobierana z gps. Jednak nie mam w menu poprawnej strefy czasowej. Najbliższe wskazania jakie udało mi się ustawić to godzina różnicy dla czasu letniego. Mianowicie jak przejdziemy na czas zimowy godzina będzie ok. Jednak w lecie ten fakt drażni ;)
Godzina Ci się ustawi według gps. Latem zaznaczasz "tikiem" czas letni, a zimą to odznaczasz i to wszystko. Godzina poprawna niezależnie od pory roku.
Mam zaznaczony czas letni w menu. Jednak nie ma u mnie strefy czasowej odpowiedniej dla Polski. Najbliższa ma 1h różnicy (na wyświetlaczu np. 10 u nas 11). Jeśli komuś działa dobrze to byłbym wdzięczny za nazwę strefy. Niby sprawdziłem wszystkie i żadna nie pasuje :x
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: Krzysiek82 » 30 maja 2012, 22:20

Przyznam się szczerze, że nie rozumiem Twojego postu. U mnie jest tak, że po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu na ICSie od razu łapie godzinę, która latem jest o jedną godzinę zła, a zimą poprawna na dzień dobry. Data się nie ustawia od razu, pojawiają się same kreski. Po przejściu do opcji TRIP i wejściu w opcje->czas zaznaczam czas letni ptaszkiem i to wszystko. Godzina przesuwa się do przodu a i data też się ustawia od razu. Nie ustawiam stref, ba, tam nie da się chyba wybrać strefy z tego co pamiętam... I to wszystko. Na wyświetlaczu poprawny czas i data. Zawsze tak było u mnie.

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: grigor » 31 maja 2012, 9:35

Krzysiek82 pisze:Przyznam się szczerze, że nie rozumiem Twojego postu. U mnie jest tak, że po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu na ICSie od razu łapie godzinę, która latem jest o jedną godzinę zła, a zimą poprawna na dzień dobry. Data się nie ustawia od razu, pojawiają się same kreski. Po przejściu do opcji TRIP i wejściu w opcje->czas zaznaczam czas letni ptaszkiem i to wszystko. Godzina przesuwa się do przodu a i data też się ustawia od razu. Nie ustawiam stref, ba, tam nie da się chyba wybrać strefy z tego co pamiętam... I to wszystko. Na wyświetlaczu poprawny czas i data. Zawsze tak było u mnie.
Czyli u mnie jest coś nie tak. ICS łapie godzinę, która latem jest o 2 godziny zła, po wybraniu czasu letniego jest jedna godzina różnicy. Dlatego myślałem że powinna być ustawiona inna strefa czasowa w opcjach. U mnie wybór stref czasowych jest aktywny. Natomiast nie da się zaznaczyć opcji pobrania godziny z RDS.
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Awatar użytkownika
lucasvorenus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: lucasvorenus » 21 paź 2012, 23:24

Czy ktoś z Was mógłby zrobić obraz swojej płyty od Navi i wrzucić na jakiś darmowy serwis w celu pobrania?

Mam ICS z navi i tel, mam oryginalną płytę na główne drogi Europy i zawsze godzina i data ustawiała się sama po GPSie.
Jednak albo płyta jest już mocno porysowana albo czytnik navi popsuty, gdyż chyba od roku nie mam ustawionej godziny i daty (był odłączany aku i wszystko się zresetowało). Ostatnio w weekend zabrałem się za czytnik, rozkręciłem cały, delikatnie suchym wacikiem przetarłem laser, ale bez skutku. Co chwilę dostaję komunikat, że jest nieprawidłowa płyta CD.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: meqqex » 22 paź 2012, 13:33

nie ma problemu jak znajdę swój obraz postaram się szybko wrzucić i podać link

ps
widzę że Kolega ze szczecina, ja będę w nadchodzący weekend (sobota i niedziela) na piastów to mógłbym
wypalić obraz i po umówieniu Kolega by odebrał

ps2
ja korzystam z płytki główne drogi europy, też spotkałem się z tym, iż pokazywał się komunikat
płyta od strony up lub error ale pomielił pomielił i po jakimś czasie zaskakuje :)
i ready do nawigowania xD nom ale nie ma Polski :P szade... ;/
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
lucasvorenus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: lucasvorenus » 22 paź 2012, 20:41

U mnie mielił mielił przez dwa lata. A po dwóch latach mieli, mieli i nie ma efektu niestety.

A jestem obecnie w Warszawie. W Szczecinie może będę dopiero na 'długi' weekend. Więc jakby to nie był kłopot to chętnie pobiorę z jakiegoś serwisu obraz płytki. :)

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: meqqex » 26 paź 2012, 22:34

hej sorka za zwłoke. Miałem mały kociołek ale juz ogarniam.
Właśnie wrzucam na upload co prawda nie mam szybkiego neta ale czego mozna sie spodziewac po radiowce :)
mam nadzieje ze szybko sie uploduje
chyba ze kolega zna inny lepszy free serwer na upa
ja zaczynam lokowac na tej stronce
http://www.sendspace.com

ak tylko bedzie done wrzuce linka :) cierpliwosci


pozdrawiam
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
lucasvorenus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra z navi - jak ustawic zegarek

Post autor: lucasvorenus » 28 paź 2012, 20:00

Żeby nie było to melduję się, że cierpliwie czekam na obraz płytki. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”