Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2738
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: Mariusz91 » 19 mar 2011, 11:50

Dudi pisze:
Mariusz91 pisze:Dziwne że tył masz bardziej wyrypany. Musiał ktoś tą przestrzeń bagażową SW mocno wykorzystywac :D
W Lybrze generalnie z tyłu są słabsze amortyzatory.
A w sumie się nad tym nie zastanawiałem, ale auto w 80% jeżdżone w 1/2 osoby i bez obciążenia. Było i jest, co zresztą łatwo można stwierdzić, bo tapicerka na tylnych siedzeniach i w bagażniku jak z salonu :roll:
Zdziwiony jestem bo w autach w szczególności zużywają się najpierw przednie amortyzatory szczególnie gdy silnik mamy z przodu ;)

jurek1975
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2011, 21:04
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: jurek1975 » 19 mar 2011, 14:22

Kolego jesli wymieniales wahacze lub cokolwiek w zawieszeniu najlepiej podjechac na ustawienie zbieznosci. Ja po wymianie wahaczy A po wizycie w warsztacie znow jedzie jak po torach. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: blakly83 » 23 mar 2011, 13:59

Mi ciągle chodzi o pochył przednich kół, wymieniłem juz amortyzatory i wahacze,poduszki amortyzatorów wyglądały na dobre ,nie były nigdzie spękane zniszczone czy tez zerwane.Stare amortyzatory były oryginalne i nie wygladało na to że ktoś przy nich grzebał.Sanki myślę ze też są proste ,wiec nie wiem co jest grane,ale zobaczę co będzie po zrobieniu zbieżności,ale to dopiero w piątek bo póki co to na zderzak z naprawy i z malowania .

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: blakly83 » 25 mar 2011, 11:08

No zbieżnośc/geometria zrobiona,ale problem nie znikł.to sa wyniki :
Lewy przód / prawy przód

kąt PK :-0°38' / -1°53'
kąt WSZ: 2°26
/ 2°06
zbieżnośc : -0°05' / -0°05'


Wiem,że auto miało jakąs przygode ale podobno niewielka, szyby wszytskie orginalne jeden rocznik , po zdjeciu zderzaka nic nie widac niepokojacego itd. Wymieniłem juz amortyzatory,wahacze,końcówki drążków i niewiem co robic dalej,czy nie przejmowac sie takimi wynikami i jeździc dalej.Poradźcie koledzy

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: blakly83 » 29 mar 2011, 10:18

Zastanawiam się nad rozwierceniem amortyzatora żeby wyrównac ten pochył ale niewiem czy to dobry pomysł.:/optycznie sanki wygladaja na ok,podwozie tez nie jest zniekształcone,wiec niewiem czego pwodem jest to pochylenie kół.Poduszek amorów nie wymieniałem bo nie były pozrywane,ma ktoś jakis pomysł co to może byc i co zrobic???

Awatar użytkownika
Barton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 319
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:11
Imię: Bartek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: Barton » 29 mar 2011, 10:45

blakly83 pisze:Zastanawiam się nad rozwierceniem amortyzatora żeby wyrównac ten pochył ale niewiem czy to dobry pomysł.:/optycznie sanki wygladaja na ok,podwozie tez nie jest zniekształcone,wiec niewiem czego pwodem jest to pochylenie kół.Poduszek amorów nie wymieniałem bo nie były pozrywane,ma ktoś jakis pomysł co to może byc i co zrobic???
Zanim zaczniesz rozwiercać mocowanie amortyzatora to radziłbym pomierzyć dokładnie nadwozie. Podjedź w tym celu do blacharzy, oni mają takie przymiary i zobaczysz czy przygoda była niewielka. Może doradzą co zrobić, żeby było w miarę dobrze.
BTW - rocznik szyb można bez problemu dobrać.

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: blakly83 » 29 mar 2011, 10:49

Chyba tak bede musiał zrobic,ale to aż dziwne ze KWS sa co prawda poza norma ale sa praktycznie identyczne.W sumie KWS mi az tak nie przeszkadza ale pochył kół tak bo bierze mi kant opony z prawej strony:/Jak byłem juz wczezniej u nie jednego mechanika to nic niepokojacego nie zauwazył na pierwszy rzut oka,auto w ani jednym miejscu nie jest pokrzywione ani naciagniete (mowa o podwoziu oczywiście).Póki co Lybra robi 2 slady a nie 4 wiec nie ma tragedii,tyle ze mnie to denerwuje z tymi kołami.No ale cóż bede musiał sie zdecydowac na zmierzenie karoserii i katów..:/

elbarto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:25
Imię: Bartek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: elbarto » 20 cze 2011, 15:49

[quote="blakly83"]Chyba tak bede musiał zrobic,ale to aż dziwne ze KWS sa co prawda poza norma ale sa praktycznie identyczne.W sumie KWS mi az tak nie przeszkadza ale pochył kół tak bo bierze mi kant opony z prawej strony:/Jak byłem juz wczezniej u nie jednego mechanika to nic niepokojacego nie zauwazył na pierwszy rzut oka,auto w ani jednym miejscu nie jest pokrzywione ani naciagniete (mowa o podwoziu oczywiście).Póki co Lybra robi 2 slady a nie 4 wiec nie ma tragedii,tyle ze mnie to denerwuje z tymi kołami.No ale cóż bede musiał sie zdecydowac na zmierzenie karoserii i katów...[/quote]

a zbiera ci opone nadal? ja w jednym kole też mam inny kĄt, pochylenia, i nie daje to żadnego efektu, znajde papierek to napiszę co i jak;)

pamiętaj że raz zebrana opona zazwyczaj zbiera nadal po naprawie zawieszenia....
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 8:01 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ort
pozdrawiam, Bartek
Lancia Kappa Coupe 2.0 16VT
Lancia Y 1.4 '2008
Fiat 125 - w remoncie:)
była Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa
Była Lancia Y 1.2 '2002

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: Lybra - problem z geometrią i zawieszeniem

Post autor: blakly83 » 23 cze 2011, 22:50

Narazie jeżdże tak jak jeździłem i mi to nei przeszkadzs choc widac na oko ze mam inny kąt pochylenia koła prawego niz lewego..., po zimie zauwazyłem ze prawa opone troche bardziej zbierało niz lewa ale nie było tragedii wiec sie tym nie przejmuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”