Kappa - coś trzyma dupsko...

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - coś trzyma dupsko...

Post autor: prezesjm » 12 kwie 2006, 7:40

"_ADAM_" pisze: Gdzie można kupić zestaw naprawczy do tylnych zacisków lub chociaż same osłonki tłoczków? Dowiadywałem się w jednym sklepie (przy Ciołka) i podobno na tył można kupić tylko zestaw oryginalny (ok. 200zł/kpl/1 stronę.).
Na jednym tłoczku mam już trochę popękaną gumkę, więc dobrze byłoby ją wymienić, żeby się nie zatarł.
A przy okazji - jak i gdzie reguluje się naciąg "ręcznego"? Wydaje mi się, że aby dostać się do tłoczka lub chociażby wymienić klocki trzeba najpierw zdjąć linki od ręcznego, bo inaczej nie da się odchylić zacisku.
Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.
Coś mi się wydaje że można pytać o zestaw naprawczy do Themy średnica tłoka 38 mm. Osłonka powinna pasować bez problemów. Jak zacisk jest sprawny to linki nie ma co regulować , luz kasuje sie automatycznie. Wstępne ustalenie długości linki jest pod dzwignią ręcznego w kabinie, śruba dość trudno dostępna. Nie trzeba zdejmować linki do wymiany klocków ale oczywiście można i to znacznie ułatwia pracę z zaciskiem.

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - coś trzyma dupsko...

Post autor: PeGaZ » 12 kwie 2006, 7:48

"_ADAM_" pisze:Gdzie można kupić zestaw naprawczy do tylnych zacisków lub chociaż same osłonki tłoczków? Dowiadywałem się w jednym sklepie (przy Ciołka) i podobno na tył można kupić tylko zestaw oryginalny (ok. 200zł/kpl/1 stronę.).
Ja kupowałem w IKARZE na Gołębiowskiego (Gołębiewskiego?) - Żoliborz, jadąc od centrum w prawo na skrzyżowaniu Popiełuszki z Broniewskiego. Była tam osłonka + kilka uszczelek do tłoczka i osłonka na odpowietrznik. Cena ok. 40PLN/1 zestaw. Compablo pisał, że kupił gdzieś jeszcze taniej...

***EDIT***:
TUTAJjest wątek o tym zestawie nprawczym.
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

_ADAM_
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 90
Rejestracja: 19 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Kappa - coś trzyma dupsko...

Post autor: _ADAM_ » 17 kwie 2006, 21:19

"PeGaZ" pisze: Ja kupowałem w IKARZE na Gołębiowskiego (Gołębiewskiego?) - Żoliborz, jadąc od centrum w prawo na skrzyżowaniu Popiełuszki z Broniewskiego. Była tam osłonka + kilka uszczelek do tłoczka i osłonka na odpowietrznik. Cena ok. 40PLN/1 zestaw. Compablo pisał, że kupił gdzieś jeszcze taniej...

TUTAJjest wątek o tym zestawie nprawczym.
Dzięki za namiary :) Kupiłem w Carix'ie 2 zestawy D4083 po 25zł/kpl.
I teraz pytanie - czy da się samemu wymienić wszystkie gumki, czy lepiej powierzyć to mechanikowi? Jak duży jest stopień skomplikowania takiej operacji?
W jaki sposób odpiąć linki od ręcznego - jest to niezbędne do zdjęcia zacisku? Czy dostęp do śrub(y) regulacyjnej przy dźwigni jest w miarę normalny, czy trzeba rozkręcać cały panel między fotelami?
Adam
Aktualnie: Vel Satis 3.5V6 241KM + Pyzio 206SW 2.0HDI
były: Laguna II 2.0T, Kappa 2.0T '99, Xantia 2.0 HDI '00, Citroen XM 3.0 V6 '97, Renault Safrane 3.0 V6 '93, Kappa 2.4 '95
tel. 0-694-199-877

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”