Thesis - światła dzienne

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: fazi » 28 wrz 2010, 21:10

Bardzo trafne miejsce na montaż ,orientujecie sie może szacunkowy koszt takiej instalacji?
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Codee

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Codee » 28 wrz 2010, 21:16

Same DRL z homologacją to koszt 200 - 300 pln, do tego nacięcię w zderzaku na idealny wymiar lamp, przygotowanie tych otworów tzn. ja zabezpieczyłbym żeby po wsadzeniu w nie lamp, nie wlatywała tamtędy woda, pewno będzie trochę kłopotu z zamocowaniem lamp pod zderzakiem, ale czy mi się wydaje, czy Thesis ma z dwóch części zderzak przód złożony? ( takie mam może złudzenie, jednak nigdy się nie przyglądałem )

argenta67

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: argenta67 » 28 wrz 2010, 21:20

Thesis ma jeden cały zderzak z nakładką wykorzystaną (w opcji) na czujniki parkowania

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: fazi » 28 wrz 2010, 21:20

To takie złudzenie jest .
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: szerszen » 28 wrz 2010, 22:00

A gdyby wcisnąć to do oryginalnych reflektorów?
Chociaż koncepcja z dodatkowymi (wizualnie tak, jak w Lybrze) też wydaje się być rozsądna.
Pytanie, jak to będzie wyglądało...

Miniek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Miniek » 28 wrz 2010, 23:08

Mnie również to umiejscowienie świateł dziennych się podoba. Może ktoś z kolegów "zaryzykuje" i zamontuje te lampki a później to wszystko ładnie opisze wraz ze zdjęciami???
Miniek
Lancia Thesis 2,4 JTD Emblema

Codee

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Codee » 29 wrz 2010, 17:50

Ja tak dziś z dalsza popatrzyłem na to foto ( na monitor ) które popełniłem i jak tylko kupię Thesis to zapewne tak to zmontuję.
Choć strach przed zepsuciem zderzaka jest większy bo wiem jakie ceny są do Lybry a Thesis, pewno z 1500 pln za używkę krzyczą.

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: szerszen » 30 wrz 2010, 9:35

Jeżeli ma to być dodatkowe światło, to wyjdzie, jak w E-klasie, Jagu S-Type lub Bentley'u Continental'u :-). Wstępnie by pasowały mniejsze właśnie od E-klasy, Polo lub w tańszej opcji od Matiza, podobno całkiem nieźle świecą.
Gdyby ładować dodatkowe diody do środka to tylko jakiś profesjonalnie wycięty profil z alu.

LUKI82

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: LUKI82 » 30 wrz 2010, 20:29

Proszę
pootwierajcie załączniki
http://www.viva-lancia.com/lancia_fora/ ... ?32,770902" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps. Obrażalskich PRZEPRASZAM ale dodawanie jakichkolwiek światełek do Thesis to wio... : gafa : ale o gustach sie nie dyskutuje : niee :

argenta67

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: argenta67 » 30 wrz 2010, 21:11

LUKI82 pisze:Proszę
pootwierajcie załączniki
http://www.viva-lancia.com/lancia_fora/ ... ?32,770902" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps. Obrażalskich PRZEPRASZAM ale dodawanie jakichkolwiek światełek do Thesis to wio... : gafa : ale o gustach sie nie dyskutuje : niee :
Łkasz niestety nie każdy czuje co ma w sobie Thesis i czepianie świateł dziennych, gazu, itp, itd : beczy :

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: fazi » 30 wrz 2010, 21:18

Uważam ,że jak cos zostanie zrobione gustownie to czemu nie,inne samochody maja to dlaczego w thesisie nie
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

LUKI82

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: LUKI82 » 30 wrz 2010, 21:19

No cóż...
Ale na tym forum włoskim mają więcej ciekawych pomysłów :roll:

Codee

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Codee » 30 wrz 2010, 21:22

daj linka bo z chęcią bym to zobaczył, dobrze zrobione DRL to stylistyczny majstersztyk w Thesis, ktoś kto dobierze i zamontuje to pięknie, może powiedzieć o sobie, że ma zadatki na dobrego stylistę.

LUKI82

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: LUKI82 » 30 wrz 2010, 21:31

otwórz link powyżej i poszperaj.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Michael G » 06 lis 2010, 22:32

: witaj :
Brak poziomowania się świateł przednich, może być sprawą gubienia pamięci tej operacji przez kompa, który za to odpowiada. To dość częsta usterka, choć niegroźna.
Naprawa tej usterki jest kwestią podpięcia Tereski do kompa - examiner i wszystko wraca do normy.
Zgadzam się z kolegami, że Thesisa palniki są naprawdę dobre i fakt, że u kolegi słabo świecą może mieć następujące przyczyny:
- zmatowione klosze
-zbyt mały prąd na wejściu palnika (słabo się rozpalają0
-wypalony palnik (optycznie widac to po zmianie koloru świecenia z niebeiskiego na żółtawy).
A co do dziennych świateł...chłopaki litości....
Fakt że palnik kosztuje 350 zł szt. ale wypali się po około 7 latach od założenia.
A to daje koszt uzytkowania 50 zł rocznie...
Udawanie że Thesis to Delta... mhm...
Delta to Delta...
A Tereska...
Lepiej chyba faktycznie wypolerować klosze :-) :lol:
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”