folia przyciemniająca

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: Saleen » 14 kwie 2009, 19:02

kashmir pisze:
Saleen pisze:Dla mnie Integralka z wygladu powinna byc jak najbardziej orginalna.
Czyli jakbym kupił taką z przyciemnionymi lampami fabrycznie, to wyglądałaby fajnie, bo oryginalna, a jak przyciemnione folią, to choć tak samo, ale wygląda źle? :)
Dokladnie tak. Orginalu sie nie powinno zmieniac.
Poza tym folia nigdy nie wyglada tak samo jak orginalnie "dymiona" lampa.
Jakos tak mam, ze nie lubie zadnych modyfikacji wizualnych w samochodowych klasykach... Chyba za bardzo zapatrzylem sie na "Wheeler Dealers" ;)

Awatar użytkownika
kashmir
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 31 maja 2008, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: kashmir » 14 kwie 2009, 19:15

Saleen pisze:
kashmir pisze:
Czyli jakbym kupił taką z przyciemnionymi lampami fabrycznie, to wyglądałaby fajnie, bo oryginalna, a jak przyciemnione folią, to choć tak samo, ale wygląda źle? :)
Dokladnie tak.
No to nie mam więcej pytań :).

Albo nie, jeszcze jedno - czy jak dokupię sobie do niej spojler (co rozważam), to też będzie wiocha, bo oryginalnie akurat ten egzemplarz był bez spojlera? :)

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: Saleen » 14 kwie 2009, 19:24

kashmir pisze: No to nie mam więcej pytań :).

Albo nie, jeszcze jedno - czy jak dokupię sobie do niej spojler (co rozważam), to też będzie wiocha, bo oryginalnie akurat ten egzemplarz był bez spojlera? :)
Spojler owszem, gdyz wystepowal w integralkach, a orginalnie tak mocno przyciemnianych lamp nigdy nigdzie nie widzialem.

Awatar użytkownika
kashmir
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 31 maja 2008, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: kashmir » 14 kwie 2009, 19:38

Saleen pisze:
kashmir pisze: No to nie mam więcej pytań :).

Albo nie, jeszcze jedno - czy jak dokupię sobie do niej spojler (co rozważam), to też będzie wiocha, bo oryginalnie akurat ten egzemplarz był bez spojlera? :)
Spojler owszem, gdyz wystepowal w integralkach, a orginalnie tak mocno przyciemnianych lamp nigdy nigdzie nie widzialem.
No a ja widziałem. Nie powiem na 100%, czy oryginalnie były takie sprzedawane, czy nie. Ale Ty chyba też na 100% nie wiesz.

Abstrahując jednak od tych dywagacji, powróćmy na płaszczyznę czystej, prostej logiki. Pytałem o estetyczne wrażenie. O czysto estetyczny osąd wyglądu dwóch samochodów - Gralki z lampami jasnymi i Gralki z lampami ciemnymi.

Czy swoje estetyczne wrażenia uzależniasz od precyzyjnej wiedzy historycznej o danym modelu? Bo w sumie, wiesz... Ja po prostu pytałem, jaka się bardziej podoba, a nie jak mój czyn wpisuje się w historyczny kontekst niuansów estetycznych fabrycznych wersji modelu... :)

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: Saleen » 14 kwie 2009, 19:43

Nie no tak wogole to calkiem niezle wygladaja przy tym czarnym lakierze, poza tym cala twoja integralka ladna jest...

Na 100% to nie wiem, opieram sie tylko na fotkach z roznych aukcji itp... glownie tych samochodow po klkadziesiat tys euro, i w nich nie widzialem "czarnych" lamp.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kashmir
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 31 maja 2008, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: kashmir » 14 kwie 2009, 19:52

Widzisz, bo w zasadzie to ja proste pytanie zadałem - czy taka przyciemniona Gralka wygląda fajnie, czy wiejsko. Od kontekstu historyczno-oryginalnościowego abstrahując :)
Saleen pisze:poza tym cala twoja integralka ladna jest...
No a która nie jest? :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: Taz » 14 kwie 2009, 21:39

To ja mam pytanie z innej beczki: Czy mógłby ktoś zrobić wirtuala z tylnymi lampami białymi? Tak żeby żarówki były kolorowe, a klosze białe. Ale nie Lexus, tylko normalne białe, matowe szkło. Chciałbym takie coś zobaczyć na czarnej Inti :)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: mr.kura » 14 kwie 2009, 22:02

dokładnie tak, to o to w tym chodzi, classic car ma być jak najbliżej orygianału. ale spoko jest, pozdrawiam

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: holbi » 14 kwie 2009, 22:14

A co powiecie na zmiane hamulców w mojej Gralce? Też nie powinienem tego ruszać? aha - no i felgi bedą 17'', plus powerflex do zawieszenia i to nie koniec usprawnień ;) to ma być samochód do jazdy a nie do muzeum.

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: folia przyciemniająca

Post autor: Krzysiek_79 » 14 kwie 2009, 22:19

Jarek_Jarecki pisze:popieram powyższe odpowiedzi.....

p.s.
kilka dni temu o mało co, bym nie skasował lucynki przet własnie takie "tjuningowe" światła...kompletnie nie widac nic, jeszcze na dodatek w słoneczny dzien....facet zaczął hamowac ale swiatełek stopu nie było widac i o mało co było by buuuum :(
również popieram że "przed" lepsze........ co do hamowania to nie powinno się wypatrywac w auteczku przed nami intensywnego stopu gdyż iż ponienieważ od tak sobie koleżka może hamowac silnikiem no i wtedy co :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”