Lybra - komunikat: Oil level

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: redy19 » 27 lip 2008, 12:33

nom wlasnie tak chyba bede musial zrobic
redy19
Lybra 1.9 jtd

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: redy19 » 14 sie 2008, 22:10

umylem silnik i jak narazie zadnych sladow wyciekow :)
redy19
Lybra 1.9 jtd

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: bartek42 » 16 sie 2008, 14:17

Witam!

W "ropniakach" nie może dymić z rury po dodaniu gazu? Np. przy wyprzedzaniu ciągników na biegu 2?

U mnie też co jakiś czas zaświeci się kontrolka oleju i zaobserwowałem, że własnie na 1,2,3 biegu przy mocnym dodaniu gazu (do podłogi) z rury leci czarny/czarno-szary dym...
Trochę mnie zaniepokoiliście z tymi uszczelkami :(
To moje pierwsz auto diesel'a :)

spiko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 02 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: spiko » 16 sie 2008, 20:40

Witam,

Może się mylę ale czy zapalająca się kontrolka podczas jazdy a przed odpaleniem nie oznacza coś innego.

Jak dla mnie zapalenie się podczas jazdy - niskie ciśnienie oleju - może być powodem niskiego poziomu ale też i problemów z pompą.

Przed odpaleniem silnika - niski poziom. Pytanie tylko czy czujnik jest w stanie czytać poprawnie poziom oleju po jeździe. Nie wiem jak to jest w Lybrze. Pamiętam np., że w Alfie 164 poziom pokazywał ale tylko po dłuższym postoju.

Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
SPIKO - Lancia Thesis z Alfowskim Sercem
Opel Signum

Poprzednio: [AR] 156 2.0 TS, [AR] 147 1.6 TS, [AR] 164 3.0 V6 24V, Fiat Tipo, Fiat Panda, Citroen ZX Volcane
W Rodzinie: Kappa, Bravo TJet, Alfa 164

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: kartonik » 16 sie 2008, 20:55

"spiko" pisze:Witam,

Może się mylę ale czy zapalająca się kontrolka podczas jazdy a przed odpaleniem nie oznacza coś innego.

Jak dla mnie zapalenie się podczas jazdy - niskie ciśnienie oleju - może być powodem niskiego poziomu ale też i problemów z pompą.
Na poczatku watku jest napisane, ze koledze zapala sie kontrolka na monitorku, nie na desce rozdzielczej. A ta oznacza TYLKO tyle, ze w misce olejowej MOZE byc za malo oleju. MOZE, bo czujnik poziomu oleju jest awaryjnym podzespolem i nie nalezy go ABSOLUTNIE brac za wskaznik poziomu oleju. Do tego sluzy bagnet.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: kartonik » 16 sie 2008, 20:57

"bartek42" pisze:Witam!

W "ropniakach" nie może dymić z rury po dodaniu gazu? Np. przy wyprzedzaniu ciągników na biegu 2?

U mnie też co jakiś czas zaświeci się kontrolka oleju i zaobserwowałem, że własnie na 1,2,3 biegu przy mocnym dodaniu gazu (do podłogi) z rury leci czarny/czarno-szary dym...
Trochę mnie zaniepokoiliście z tymi uszczelkami :(
To moje pierwsz auto diesel'a :)
Jak to pisza wlasciciele ropniaczkow na forach tuningowych - "diesel jest po to zeby dymic";) Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ze po wiekszym "bucie" zostawisz za soba czarna chmure. Ale musi byc CZARNA. Kazdy inny kolor jest niepokajacy.

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: redy19 » 17 sie 2008, 7:44

dolalem oleju i kontrolka juz sie nie swiedzi a dodam jeszcze ze podczas wymiany oleju wlali mi 4L a nie 4,8 jak ksiazka pisze i powiedzieli ze jest stan sam sprawdzalem i faktycznie stan byl.
redy19
Lybra 1.9 jtd

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: mmilon » 08 sty 2009, 21:15

odświerzam temat żeby zapytać, gdzie jest ten czujnik poziomu oleju i jak się do niego dobrać i wymienić na nowy? Dość już mam dyskoteki na wyświetlaczu w sytuacji, gdy stan na bagnecie jest powyżej 2/3 skali.
świeżo upieczony...

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: kartonik » 09 sty 2009, 10:44

"mmilon" pisze:odświerzam temat żeby zapytać, gdzie jest ten czujnik poziomu oleju i jak się do niego dobrać i wymienić na nowy?
W misce olejowej. Widac go badzo dobrze z kanalu, ale dostep jest dosc marny. Trzeba go wykrecic, moze sprobowac na poczatek przemyc, przeplukac i pozniej z powrotem wkrecic, uzywajac do uszczelnienia silikonu do wysokich temperatur.

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: Moglaj » 09 sty 2009, 19:44

No własnie u mnie ostatnio tez sie pojawił ten znaczek tylko ze na bagnecie mam połowe dolałem moze 100ml i nie swieci . Chyba ten typ tak ma......
Była lancia dedra 2,0tds ,Teraz lancia lybra 2,4 jtd

Awatar użytkownika
Yuri
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Antwerpia/BE

Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: Yuri » 10 sty 2009, 11:15

ja u siebie doszedłem do wniosku, że jak autko postoi dłużej przechylone na prawą stronę to zaczyna mi świecić kontrolka choć jest ponad połowa na bagnecie, trochę pojeżdżę postawię na równym i jest spokój. Więc czujnik jest pewnie po lewej stronie miski, tak mi się przynajmniej wydaje.
Były:
Fiat 126p - 92r - wściekły
Mercedes-Benz E190 2.0+LPG - 93r. - klasyk
Lancia Lybra 2.4jtd - 2000r. - kanapa
VW Passat 2.0 TDI DSG - 2005r. - zgroza
Jest:
Volvo V70 2.4 D5 + BSR :) - 2005r. - karawan na sterydach

Awatar użytkownika
marcin_cz15
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 26 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Włocławek

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: marcin_cz15 » 18 kwie 2009, 9:27

Witam ja wróce do tematu poniewaz u mnie pali sie linijka ale jest cala pusta :) czyli wychodzi na to ze oleju nie ma wogole ;) ale ostatnio byla zdejmowana miskaolejowa bo sie delikatnie podarla i po zlozeniu spowrotem swieci sie caly czas linijka z pusytmi polami.

Pozdrawiam

dudekken

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: dudekken » 18 kwie 2009, 14:08

marcin_cz15 pisze:Witam ja wróce do tematu poniewaz u mnie pali sie linijka ale jest cala pusta :) czyli wychodzi na to ze oleju nie ma wogole ;) ale ostatnio byla zdejmowana miskaolejowa bo sie delikatnie podarla i po zlozeniu spowrotem swieci sie caly czas linijka z pusytmi polami.

Pozdrawiam
Sprawdź czy podłączono wtyczkę do czujnika poziomu oleju. Możliwe że przy montażu uszkodzono czujnik.

Awatar użytkownika
marcin_cz15
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 26 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Włocławek

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: marcin_cz15 » 19 kwie 2009, 1:10

Dzieki bardzo przy najblizszej okazji sprawdze to jak tylko bede mial dostep do kanalu (poniedzialek)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: mmilon » 19 kwie 2009, 18:51

ja wymieniłem czujnik przy okazji ponownego montażu miski olejowej. W zeszłym roku ją rozbiłem i źle mi ją założyli, ciekło z niej. Teraz i miska sucha, rano nie znajduję plam pod autem i czujnik nie wariuje (kosztował około 100zł)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”