Delta III -wibracje przy przyśpieszaniu

Awatar użytkownika
DarkBlizzard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:08
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Wadowice

Delta III -wibracje przy przyśpieszaniu

Post autor: DarkBlizzard » 27 lis 2017, 20:53

Witam wszystkich
Szczęśliwie nabyłem Lancie Delte III z 2009. Niestety gnębi mnie jedna rzecz, mianowicie przy dodawaniu gazu (przyśpieszaniu) czuje jak pedał gazu drga i po podłodze również niosą się dziwne wibracje. Dodam, że na biegu jałowym, gdy auto stoi odpalone, żadne drgania nie występują, nawet po dodaniu gazu. Dzieje się to tylko w momencie jazdy, przy przyśpieszaniu. Niezależnie na jakim biegu jadę. Z początku podejrzewałem dwumas, ale wydaje mi się, że gdyby to był dwumas, to na biegu jałowym też powinny być drgania. Cenną informacją jest też to, że facet od którego kupiłem auto, niedawno wymieniał lewą przednią felgę, bo jego żona zjechała z jakiegoś sporego krawężnika i pokrzywiła felgę i odczepiła zderzak z przodu. To najprawdopodobniej jest też przyczyną niedziałającego przeciwmgielnego z przodu i szumiącego łożyska w kole. I teraz się tak zastanawiam, czy jest możliwe, żeby uszkodził się któryś przegub i powodował takie wibracje przy przyśpieszaniu? Za wasze odpowiedzi z góry dziękuje. Pozdrowionka ;)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III -wibracje przy przyśpieszaniu

Post autor: Tomzik » 27 lis 2017, 20:59

W Delcie nie doświadczyłem tego jeszcze, ale jak miałem Kappę to podobne objawy (drgania wyczuwalne zwłaszcza na podłodze przy przyspieszaniu na wyższych biegach, na niższych prawie niewyczuwalne) dawał mi zużyty przegub wewnętrzny.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
DarkBlizzard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:08
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Wadowice

Re: Delta III -wibracje przy przyśpieszaniu

Post autor: DarkBlizzard » 27 lis 2017, 21:04

Modle się, aby to był tylko przegub. Można to jakoś zdiagnozować po podniesieniu auta na podnośniku?

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III -wibracje przy przyśpieszaniu

Post autor: Tomzik » 27 lis 2017, 21:22

Wydaje mi się, że tak - luzy...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”