Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 23 wrz 2018, 14:26

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 552 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 3237 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 21 paź 2017, 19:13 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Maciej
Al Boundy pisze:
21 paź 2017, 18:10
Sam bym nabył taką manetkę ,kwestia jakości...:/

Wysłane z Huawei Mate 8
przetestuje dam znać... ewentualnie znalazłem jeszcze samą taśmę która idzie w manetce. Jak manetka jest sztywna a brakuje styku od włącznika (pokrętła) to można się pokusić o wymianę samej taśmy

Obrazek

Obrazek
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek

PostDodany: 26 paź 2017, 10:36 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Dziś zabrałem się za szyberdach... problem : przy otwarciu szyberdachu z przodu żeby go zamknąć trzeba pulsacyjnie naciskać przycisk ( przy jednorazowym naciśnięciu szyber dochodzi do pewnego momentu zatrzymuje się i otwiera z powrotem) Kupiłem sterownik na podmianę ale niestety nie jest to wina sterownika. Zakładam że coś nie tak jest z krańcówkami Szczerze nie będę tego już ruszał, z otwartym przednim dachem jazda i tak jest uciążliwa i dla mnie wystarczy, że uchylanie działa prawidło.

Jakby ktoś szukał sterownika to jest w tym miejscu :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trzeba zdjąć : rączki przód, środek, słupki przód, środek ( pod zaślepką airbag jest śruba), odchylić uszczelki, zdemontować daszki i osłonę żyrandola :) Sam sterownik jest przymocowany na rzepach więc wystarczy że podsufitka się lekka odchyli nie trzeba jej całej zrzucać.

Co mnie zaciekawiło to fakt że nie ma z szybrów żadnego odprowadzenia wody ( w innych autach spotkałem się z wężykiem który schodził od szybra do nadkola) ... to tyle z placu boju

Obrazek
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek

PostDodany: 26 paź 2017, 10:42 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Damian
No właśnie, tu nie ma odprowadzania wody. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zostawiłem uchylony szyberdach (tak, jak w Ibizie) a tu woda... W Seacie szyberdach moze być uchylony i zadna ulewa autu nie straszna.

O krancowkach słyszałem na forum ale podałem sie, bo nikt nie wie za bardzo, gdzie dokładnie są.

Lähetetty minun Xperia XZ laitteesta Tapatalkilla ;-)

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

PostDodany: 26 paź 2017, 10:55 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

ale oczywiscie procedure programowania szyberdachu robiles ? U mnie po zaprogramowaniu przez jakis krótki czas szyberdach ładnie działa.

PostDodany: 26 paź 2017, 11:23 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Ja robiłem i uja to dało ;-)

Lähetetty minun Xperia XZ laitteesta Tapatalkilla ;-)

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

PostDodany: 26 paź 2017, 11:32 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

ale po zmianie sterownika wypadałoby zrobić takie programowanie jeszcze raz.

Mam jeden szyberdach w zapasie i tam żadnych czujników krańcowych nie zauważyłem. Wg mnie pozycja krańcowa zapamiętywana jest przez sterownik i potem jak w silniczku krokowym jest on odpowiednia ilość razy przekręcany (o tyle razy ile zaprogramował producent). A pozycja startowa to całkowite zamknięcie. Pytanie tylko dlaczego sterownik się rozprogramowuje i trzeba taka procedure ponownie robic....

PostDodany: 26 paź 2017, 13:04 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

dobra podmieniłem jeszcze raz sterownik (BTW wystarczy w sumie odkręcić 2 śrubki trzymające lusterko dla dzieci i odchylając podsufitkę sterownik wyjdzie) odpaliłem lexie i generalnie tak

- szyber nie reaguje na testy urządzeń wyjściowych ( otwieranie, zamykanie, uchylanie) nic się nie dzieje

błąd mam cały czas tego typu

Obrazek

i po skasowaniu zaraz wraca

Natomiast po całej tej zabawie szyber jakby działa lepiej tzn przy próbie zamykania nie staje i nie wraca tylko że nie zamyka się przez trzymanie przycisku tylko trzeba ten przycisk wciskać, zresztą zobaczcie sami :

[youtube][/youtube]

dla mnie całkowicie wystarczy i nie walczę już z tym więcej

Obrazek
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek

PostDodany: 26 paź 2017, 13:15 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Tak mam i ja. Teraz w pozycji zamkniętej naciśnij przycisk zamykania na 10 sekund i zobacz czy jest poprawa. Powinien się otwierać po jednym naciśnięciu przycisku (nie trzeba trzymac)

PostDodany: 26 paź 2017, 13:44 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Po tym zabiegu wróciliśmy do punktu wyjścia :/ znowu przy zamykaniu (wystarczy raz nacisnąć) blokuje i się otwiera...

Obrazek
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek

PostDodany: 26 paź 2017, 14:52 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: All
A...zaryzykowałem,zamówiłem te chińską wajche

Wysłane z HUAWEI NXT-L29 Mate 8

było...minęło....Citroen Zeta 2.1 TD Epic Free....Polonez Atu Plus 1.6 GLI ...Lancia Kappa 2.4Tds....more..more..more..

PostDodany: 26 paź 2017, 22:50 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
U mnie (w Phedrze) poza przelewającą się na podsufitce i wyciekającą przez panel wodą (a zimą trzaska lód!)
zauważyłem takie zależności pracy szyberów (przedni i dwa tylne to jakby osobne zestawy):

Jeśli po zamknięciu, wcisnę przycisk domykania przez około 10 sekund,
to odpowiedni zestaw szyberów (przedni lub dwa tylne) zaczyna pracować normalnie, czyli:
- po naciśnięciu i trzymaniu przycisku otwarcia zaczyna się otwierać aż do pozycji uchylony
- jeśli potem naciskam przycisk otwarcia to zaczyna się odsuwać, jeśli nacisnę dwa razy to odsunie się automatycznie do końca
- przy zamykaniu podobnie - naciskam to domyka, naciskam dwa razy jedzie automatycznie aż do pozycji uchylony
- od pozycji uchylony - naciskam i trzymam do całkowitego zamknięcia

Ale czasem to się jakoś pogubi - rozpoznaję to, kiedy nie działa automatyczne otwieranie (jedzie tylko wtedy gdy trzyma się przycisk)
no i później jest domykanie skokowe, trzeba co i rusz naciskać przycisk.. pomaga na to opisane przytrzymanie dłużej przycisku..

Nie wiem kiedy się to gubi, zauważyłem na przykład że jak mam otwarte całkowicie wszystkie szybery i zamykam auto z kluczyka (pilot mi nie działa),
to szybery się zasuwają do pozycji uchylony, ale ten ostatni szybciej staje i potem tylny zestaw znowu działa skokowo..

Ciężko to ogarnąć, jeszcze gorsze cyrki mam z heblem od okna - ciągnę w górę a okno w dół :)
trzeba podciągnąć max do góry (gdzie powinien być automat) i trzymać aż okno się domknie..

Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 13:23 przez mikee72, łącznie zmieniany 1 raz.

PostDodany: 27 paź 2017, 22:15 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Z tą woda kapiącą z dachu to doszedłem do wniosków że jest to wina uszczelki łączącej dach z szyberdachem. Niestety aby to naprawić trzeba zdjąć podsufitke i wyciągnąć całe szyberdachy. Zrobię to wiosna bo już teraz mi się nie chce z tym walczyć. Dziwne jest to że jak auto stoi to nic nie cieknie nawet jak opady długie. Do testów kupiłem nawet cały szyberdach z kawałkiem dachu. Jak zobaczyłem jak wygląda uszczelka to wcale się nie dziwię że cieknie. Jakaś wada fabryczna.

PostDodany: 27 paź 2017, 22:17 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Żadna wada. Buda auta pracuje i po jakimś czasie, uszczelka jest już do niczego.
W Fiacie kleiłem szyberdach na nowo - mocno niewdzięczna praca. A uszczelek już nie produkują.

PostDodany: 29 paź 2017, 13:34 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Dziwne jest to, że ta woda gdzieś tam pływa - słychać jak się przelewa, a podsufitka wydaje się być sucha.
To by na logikę świadczyło o tym, że ktoś przewidział że woda może tam się zbierać i że powinna być odprowadzana..
Czy szanowni koledzy mogą potwierdzić, że tam nie ma żadnych kanałów odpływowych, które należy udrożnić?
Na postoju też nic nie wypływa, dopiero podczas jazdy - głównie w czasie hamowania i zakrętów
- wylewa się przez panel sterowania szyberdachem: przez szczeliny przy lampce i przyciskach.

Wiem, że sam się za ten temat nie wezmę, jakby ktoś miał namiary gdzie to można zlecić..
Miałem taki pomysł, żeby doraźnie zakleić dach folią.

PostDodany: 29 paź 2017, 13:39 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Nie ma odplywow. Ja w końcu zdejme podsufitke i zobaczę gdzie cieknie ale pewnie i tak skończy się zdjęciem szyberdachow i wklejeniem ich na uszczelniacz. Cieknie mi dokładnie tak samo jak Tobie. Nawet zakleilem całość a i tak cieknie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 552 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 3237 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00