Lybra SW - silnik wycieraczek przód/zamiennik

asqard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra SW - silnik wycieraczek przód/zamiennik

Post autor: asqard » 06 cze 2017, 12:55

Witam poszukuję informacji na temat silniczka wycieraczek przód Lancia Lybra SW 2002r, czy istnieje jakiś kompatybilny zamiennik gdyż mój jest uszkodzony,

Kawa93
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 23 lut 2017, 10:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lybra SW - silnik wycieraczek przód/zamiennik

Post autor: Kawa93 » 07 cze 2017, 15:21

jak chcesz to mam oryginalny używany ale dziala

asqard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra SW - silnik wycieraczek przód/zamiennik

Post autor: asqard » 10 cze 2017, 6:23

Właśnie czekam na przesyłkę od kolei z forum :) ale dziękuję za info w razie co będę pisał

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Lybra SW - silnik wycieraczek przód/zamiennik

Post autor: adamM20 » 22 paź 2017, 14:13

... silnik nie do Lybry ale do poloneza tylnej wycieraczki zrobił mi niezły dowcip. Poldek stał prawie rok w garażu więc wziąłem go do przeglądu, olej filtry i tak dalej ....., mała przjażdżka wszystko gra. Rano biorę go do pracy, tak żeby choć 200 km na rok nim zrobić, włączam tylną wycieraczkę i nic ... stoi jak zaklęta. Pomyślałem, nic nie będę kombinował tylko pójdę na szrot i wezmę jakąś używkę a tu nagle taka szybka myśl .... no przecięż silnik nie miał kiedy się "spalić" bo wycieraczka to tak ze cztery lata nie był używana. Wymontowałem mechanizm tylnej wycieraczki, sprawdziłem przełącznik, przekaźnik, napięcie na przewodach, mechanizm nie "złapany" wszystko gra. Więc dobrze idę dalej, wyciągam sam silnik, komutator sprawny, szczotki całe, magnesy w idelanym stanie, generalnie stan perfekcyjny i "zero" rdzy. Niestety silnik wciąż "martwy". Tu się wkurzyłem bo sobota krótka a tu przecież czeka jeszcza na mnie miska do Thesis i przednia wiązka reflektorów do syreny. Założyłem okulary i przyglądam się wirnikowi silnika, przeczyściłem okulary (acetonem) i widzę jakby drobny, ledwo widoczny nalot na komutatorze. Dał się zauważyć tylko dlatego, że zauważalne były nieco jaśniejsze smugi odbite od szczotek. Przeleciałem komutator szczotką polerującą dremela i szczęśliwy włożyłem wirnik silnika do szczotek a następnie pod "napięcie", niestety dalej cisza, wirnik zimny jak cola z lodówki. Tym razem totalnie wkurzony potraktowałem wirnik "twardym dremelem" + polerka płótnem ściernym. Wsadzam wirnik do szczotek i .... chwila szczęścia połączona z ulgą. Wirnik ciepły a szczotki zaczęły iskrzyć. Szybki montaż, regulacja ramienia wycieraczki a następnie 5-minutowa ciągłą praca.
Samochody nie lubią stać w garażu to wiadomo nie od dziś ale żeby takie numery robić ...?
Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 14:48 przez adamM20, łącznie zmieniany 1 raz.

asqard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra SW - silnik wycieraczek przód/zamiennik

Post autor: asqard » 23 paź 2017, 10:39

przepraszam że tak późno odpisuje ale troszkę zagoniony jestem:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”