Lybra - temperatura zewnętrzna

Mart27

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: Mart27 » 10 lis 2006, 21:07

wskaźnik temperatury wskazuje niższe paramtry niż wcześniej i autko się wolniej grzeje - myslicie że to temperatura zewnętrza ma wpływ czy k : cenzura : termostat nawala ?

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: trigo » 10 lis 2006, 21:15

Witaj

przecież to oczywiste że temperatura powietrza ma wpływ na tempo rozgrzewania się auta , termostat jest zamknięty póki silnik nie osiągnie właściwej temperatury i dopiero wtedy puszcza płyn w obieg ogrzewania wnętrza .
Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu na klikanie - jak ci się sprawuje autko ?
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Mart27

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: Mart27 » 10 lis 2006, 21:18

"trigo" pisze:Witaj

przecież to oczywiste że temperatura powietrza ma wpływ na tempo rozgrzewania się auta , termostat jest zamknięty póki silnik nie osiągnie właściwej temperatury i dopiero wtedy puszcza płyn w obieg ogrzewania wnętrza .
Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu na klikanie - jak ci się sprawuje autko ?
dzieki autko genialnie - nie ma sie na razie do czego przyczepić, więc jestem wyczulony :D

a z ta temperaturą to nie chodzi mi o ogrzanie wnętrza tylko wskaźnik temperatury dawniej łapał 90 st C szybciutko a teraz nie może dobiś do takiej temperatury - to mnie zmartwiło :(

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: trigo » 10 lis 2006, 21:28

no tak :D jest zimniej i nie nagrzewa się tak szybko a zobaczysz w zimę przy np - 10 to przez dłuższy czas będzie ok 70 `C .

Moje też ładnie pomyka ale ostatnio się wq.... bo jakiś gnojek przejechał mi cały bok aż do blachy ... od przedniej lampy a skończył 20 cm przed klapą bagażnika . trzy noce nie spałem .... cały bok do malunku :evil:
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Mart27

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: Mart27 » 10 lis 2006, 21:33

"trigo" pisze:no tak :D jest zimniej i nie nagrzewa się tak szybko a zobaczysz w zimę przy np - 10 to przez dłuższy czas będzie ok 70 `C .

Moje też ładnie pomyka ale ostatnio się wq.... bo jakiś gnojek przejechał mi cały bok aż do blachy ... od przedniej lampy a skończył 20 cm przed klapą bagażnika . trzy noce nie spałem .... cały bok do malunku :evil:

ja : cenzura : chyba bym zabił - choć z natury jestem łagodny :wink:
a termostat tak czy siak chyba sprawdzę w przyszłym tygodniu...

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: kartonik » 10 lis 2006, 22:15

"Mart27" pisze:
"trigo" pisze:Witaj

przecież to oczywiste że temperatura powietrza ma wpływ na tempo rozgrzewania się auta , termostat jest zamknięty póki silnik nie osiągnie właściwej temperatury i dopiero wtedy puszcza płyn w obieg ogrzewania wnętrza .
Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu na klikanie - jak ci się sprawuje autko ?
dzieki autko genialnie - nie ma sie na razie do czego przyczepić, więc jestem wyczulony :D
(
Mart, musisz sie troche wyluzowac:) Ja jade 15 km do pracy okolo 40 minut w Wawie. Teraz jak jest w okolicach 0C rano to atk mniej wiecej po 20 minutach lapie 90. A zima to w ogole sie nie rozgrzewa do takiej temperatury. Moim zdaniem, szkoda zagladac do termostatu. Wszystko jest oki.

Pozdro,

M

Mart27

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: Mart27 » 10 lis 2006, 22:20

no właśnie a mnie nie łapie tych 90 - choć fakt ja jadę do pracy 20 min i nie deptam mu już tako mocno jak na poczatku :wink: - ekonomia :wink:

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: kubi2 » 12 lis 2006, 15:25

Witaj Mart
Nie bardzo wiem jak to jest w dieslu (ja mam 1,8 benz), ale u mnie tez nieznaczny spadek temperatury otoczenia radykalnie wplywa na wydluzenie czasu nagrzewania silnika. Jezeli dobrze pracuje to bym sie tym raczej nie przejamowal. Pojedz sobie na dluzsza wycieczke (jakies 30 - 40 min.) i zobacz jak reaguje. Jak sie nagrzeje to oki, a jak nie to wtedy faktycznie zajzyj pod maske. Pozdrawiam
Kubi
Lybra 1,8 - już nie :(

Mart27

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: Mart27 » 12 lis 2006, 19:19

po dłuższej przejażdżce ok 40 min autko łapie 75-80 st C, ale zauważyłem, że jak zdejmuje nogę z gazu (mniej cisnę) - to troche spada...

martwić się czy nie.... :?

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: Nat » 12 lis 2006, 20:24

Moja benzynka trochę wolniej dochodzi do temperatury 90+, ale potem staje tam gdzie powinna (właśnie na tej pozycji)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: strang » 12 lis 2006, 20:26

Podczas krótkich przejazdów po mieście, dochodzi mi do 90 jak postoję w korku. Na trasie w czasie szybkiej jazdy spada-to normalne. Nie martw się.
Strang Delta 1,9td
Obrazek

bogdem
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 10 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Ukraine, Lviv
Kontakt:

Lybra - temperatura zewnętrzna

Post autor: bogdem » 20 lis 2006, 18:36

Jak mnie sie wydaje - juz po termostacie! Sprawdz tak - rano zapal silnik i papierosa, otwoz klape i proboj temperature gumower rury do radiator reka od strony termostatu. Jezeli jest ciepla a na wskazniku jeszcze nie ma 80C to wiesz co to znaczy:-). Na trasie juz nie powinna spadac temperatura bo termostat zamyka duze kolo chlodzenia silnika a w korku je owiera az do wlaczenia sie wentylatora. To chyba oczywiste.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”