Ypsilon '09 - atrapa chłodnicy

Awatar użytkownika
spavatch
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2016, 2:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ypsilon '09 - atrapa chłodnicy

Post autor: spavatch » 24 mar 2016, 9:06

Hej,

moja atrapa ma przykrą przypadłość natury estetycznej - odchodząca powłoka galwaniczna. Nie wiem czy "TTTM", czy to jednostkowy przypadek, w każdym razie taki stan rzeczy jest niedopuszczalny. Opcje widzę dwie: wymiana lub regeneracja.
WP_20160319_14_47_24_Pro_SM.jpg
Droga pierwsza: wymiana. W katalogu znalazłem dwa modele pasujące pod VIN.
735455019 OKRATOWANIE CHŁODNICY LL3, LL5 oksydowana
735541232 OKRATOWANIE CHŁODNICY LL3, LL5 nowa kolorystyka ecochrome od 01/03/2011
Teoretycznie obie pasują (LL5), ale ta druga jest wykreślona, rozumiem że stosowano ją od 2011 roku. Czy traktować to jako zamiennik? Co to właściwie jest ekochrom? Wiadomo czy będzie łuszczył się tak samo jak powłoka oksydowana? Kratkę wykończoną ekochromem znalazłem za 150 euro z przesyłką, sporo, ale ASO woła 855 zł netto, a używek w dymionym chromie się raczej nie spotyka...

Droga druga: regeneracja. Można element wyszkiełkować i pomalować/pochromować galwanicznie, ale czy ktoś będzie miał taki odcień - wątpię...

Co szanowne grono radzi?

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Some say... that the fuel in its tank is so old it should be re-excised... and that GPS satellites use it as a reference point...
All I know is it's called GT :ha_red:

KusmiR
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 10:13
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Ypsilon '09 - atrapa chłodnicy

Post autor: KusmiR » 25 mar 2016, 19:07

Nie jestem znawcą, ale miałem ten problem w swojej '07 i wymieniałem na nową z serwisu. Oczywiscie po pewnym czasie element ponownie się zniszczył, więc bez dodatkowego zabezpieczenia to chyba bez sensu. Obecnie myślę nad renowacją, ale wątpię, że uda mi się uzyskać podobny efekt. Wspomnę, że na elementach tylnej klapy i zderzakach jest to samo. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Awatar użytkownika
spavatch
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2016, 2:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ypsilon '09 - atrapa chłodnicy

Post autor: spavatch » 26 mar 2016, 14:33

Hej,

dzięki za odpowiedź :). U mnie póki co tył ma się dobrze, a listwa na przednim zderzaku tylko lekko zaśniedziała, myślę, że nadaje się do odczyszczenia. Sam nie wiem, może zaryzykuję z tym ekochromem (pół ceny ASO wraz z przesyłką z zagranicy), nawet jeśli odcień nieco się różni w stosunku do tyłu, to gołym okiem się tego nie odróżni, bo te elementy nigdy obok siebie się nie znajdą.
Some say... that the fuel in its tank is so old it should be re-excised... and that GPS satellites use it as a reference point...
All I know is it's called GT :ha_red:

frostito
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 04 lut 2017, 16:52
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ypsilon '09 - atrapa chłodnicy

Post autor: frostito » 05 lut 2017, 1:32

Jeśli nadal nie rozwiązałeś problemu (bo nie ma wzmianki w temacie) to tutaj jest coś co może Cie zainteresować ;)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2017, 23:25 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki z portali aukcyjnych niedozwolone w dziale technicznym!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”