Lybra 2.4 JTD 150KM - nietypowy problem z licznikiem

cyceriusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2012, 18:29
Imię: Robert
Lokalizacja: Czarnożyły / Gołuszowice

Lybra 2.4 JTD 150KM - nietypowy problem z licznikiem

Post autor: cyceriusz » 11 sty 2016, 18:32

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem LYBRY 2.4 JTD 150KM Intensa z 2004r. Jakiś czas temu zacząłem mieć nietypowe problemy ze wskazaniami licznika po czym zupełnie on zgasł.
Problem zaczął się jakiś czas temu w trasie kiedy po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zapaliła się czerwona kontrolka przegrzania silnika a wskaźnik temperatury cieczy pokazał 130'C. Zgasiłem samochód, uruchomiłem ponownie i problem zniknął.
Po jakimś czasie problem zaczął pojawiać się coraz częściej, następnie zaczął zawieszać się wskaźnik stanu paliwa, po czym prędkościomierz i obrotomierz. Doszedł komunikat o zbyt niskim poziomie oleju w silniku. Poziom oleju oczywiście prawidłowy.
Ok. 4 tyg. temu licznik zgasł zupełnie, stał się ciemny. Ok 2 tyg. temu zgasło podświetlenie rolek regulacji świateł i podświetlenia licznika a także zgasło podświetlenie przycisków klimatronika. Wyświetlacze klimatronika nadal mają podświetlenie. Równolegle zgasły zupełnie tylne światła.

Od problemów ze wskazaniami temperatury silnika na wyświetlaczu zaczął pojawiać się komunikat: CHECK SIGNAL AND TRIP COMPUTER MISSING

Dziwnym objawem jest jednak to że gdy temperatura zewnętrzna (auto stoi na dworze) spada poniżej zera licznik nagle ożywa i przez pewien czas pracuje jakby nigdy nic. Po przejechani kilku kilometrów zaczyna się szereg wyżej opisanych objawów po czym po minucie licznik gaśnie.

Pomimo że licznik nie pracuje i jest zupełnie ciemny, brakuje tylnych świateł a na wyświetlaczu widnieje cały czas komunikat CHECK SIGNAL AND TRIP COMPUTER MISSING samochód jeździ normalnie. Takie kontrolki jak strzałki kierunkowskazów lub kontrolka zapięcia pasów pracują normalnie.

DRODZY FORUMOWICZE, CO RADZICIE ZROBIĆ?

ciecieszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 05 maja 2012, 10:43
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Piła

Re: Lybra 2.4 JTD 150KM - nietypowy problem z licznikiem

Post autor: ciecieszek » 11 sty 2016, 21:29

Wydane mi się, że brakuje ci zasilania. Sprawdz skrzynke z bezpiecznikami a przede wszystkim styki i kostki na niej. Może nie kontaktować.
Lancia lybra 2.4 jtd 2002 140 jest
Alfa Romeo 166 2.4 jtd 2002 150 byla
Fiat Marea 1.6 + Lpg 2001 106 Km byla
Fiat punto 1.2 1996 75 Km byl

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra 2.4 JTD 150KM - nietypowy problem z licznikiem

Post autor: kaeres » 24 mar 2016, 10:05

Poradziłeś sobie z problemem ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”