Restauracja - Łódź

Grupa Łódzkie

Moderatorzy: ktoś ŁDZ, SEBAkappa

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Restauracja - Łódź

Post autor: FXX » 22 sty 2015, 23:53

Kolejne pytanko do Łodziaków :)
Z racji tego, że jeszcze nie znam zbyt dobrze Łodzi, proszę o pomoc Was.

Poszukiwana:
Dobra restauracja na romantyczną kolację. Wymagania: miła atmosfera i obsługa, dobre jedzenie, nieco intymności - tak, by nikt nie siedział mi zaraz na plecach ;)
Mile widziane przystępne ceny, powiedzmy, że pułap 150-200zł za kolację to górna półka.

Z góry dzięki za pomoc ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: Borek » 24 sty 2015, 9:17

Z tym ostatnim wymogiem chyba będzie najtrudniej ;). Wiem że to niezbyt wyszukane miejsce, ale na terenie Manufaktury, w jednym z bocznych budynków (na głównym placu) jest restauracja "Coś dobrego". Kuchnia jest naprawdę świetna, obsługa również i ceny całkiem normalne (zwłaszcza że porcje są dla normalnych ludzi a nie dla wróbli). Polecam bo byłem ostatnio dwukrotnie, ze znajomymi spoza miasta i niekoniecznie Łódź lubiącymi - i to ostatnie im trochę przeszło. :D

Jeśli warunki pozwolą i pogadasz z obsługą to tak ci ustawią stolik, żebyś siedział gdzieś w przyjemnym kącie z dala od innych. Jeśli ci to potrzebne z okazji dnia patrona osób ciężko chorych (no co? :P) to lepiej się z nimi umówić dzień lub kilka dni wcześniej. "Z marszu" też by to zorganizowali, ale tego dnia może być więcej ludzi i wtedy nic nie będą mogli zrobić, sam rozumiesz. ;)

Przy jakiejś okazji możesz też zajrzeć do Manekina na 6 Sierpnia 1 i ocenić. Tam akurat nigdy nie byłem, ale sporo moich znajomych bardzo sobie to miejsce chwali, głównie ze względu na jakość posiłków (poza mikroskopijnymi krokietami ;)).
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: andy1158 » 24 sty 2015, 12:37

Cześć Kamil! Moje propozycje dla Ciebie to Servantka (knajpka z klimatem z zewnątrz niepozorna oficyna w środku fajna atmosfera i dobre żarcie), Anatewka w Manufakturze i dla miłośników naleśników Manekin. Szczegóły dotyczące ty6ch lokali znajdziesz w necie. Dla mnie Servantka jest OK.
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

Awatar użytkownika
SEBAkappa
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 931
Rejestracja: 05 lip 2009, 17:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: SEBAkappa » 25 sty 2015, 18:26

Witaj,
ja bym Ci polecił Cesky film, restauracja z dobrym,nawet bym pokusił się o stwierdzenie bardzo dobrym jedzeniem, do tego wspaniałe czeskie piwko. Obsługa fantastyczna,a cenowo, no cóż, może uda Ci się zmieścić w tych widełkach, które narzuciłeś;) W necie znajdziesz info o tej knajpce. Jeśli, to będzie kolacja 14 lutego, to już musisz tam załatwiać i jeszcze jedno, na takie okazje, zarezerwować możesz stolik tylko osobiście i z zaliczką, bo mieli przykre doświadczenie w zeszłym roku.
Lancia Kappa Coupe 2.0 16V Turbo : yesyes :

Marcin Przewieś
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: Marcin Przewieś » 11 lut 2015, 8:40

Prawdopodobnie już po kolacji, ale w przyszłości polecam Revelo przy ul. Wigury 4/6.
http://www.revelo.pl/
Od kilku lat już trzymają wysoki poziom. 200 zł powinno wystarczyć na świetne jedzenie :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: FXX » 11 lut 2015, 17:09

Dzięki wszystkim za pomoc i propozycje ;) Zestawiłem Wasze typy z propozycjami chłopaków z Alfaholików i otrzymałem całkiem niezły zbiór ciekawych miejsc. Jedno z nich wybrałem, ale inne za jakiś czas też się przydadzą :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: andy1158 » 11 lut 2015, 19:51

To zdradź gdzie byłeś i jakie wrażenia.
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: FXX » 11 lut 2015, 21:42

Będę w weekend ;) Dlatego po nim opiszę wszystko :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: FXX » 15 lut 2015, 13:29

To wreszcie mogę się podzielić wrażeniami, zgodnie z obietnicą.
Propozycji otrzymałem kilka, zarówno tutaj jak i na forum Alfaholików, zatem wybór łatwy nie był... Po długim namyśle, do ostatecznej rundy przeszedł Cesky film i węgierska Varoska, na którą w końcu padł wybór.
Stolik rezerwowałem 2 tygodnie wcześniej, wszystko odbyło się szybko i bezproblemowo, bez potrzeby zostawiania zaliczki.
Sam lokal wieczorem jest bardzo klimatyczny, nie będąc nigdy na Wegrzech odnosi się wrażenie jakbyśmy właśnie weszli do jakiejś restauracyjki w Budapeszcie. Co najważniejsze, stoliki są rozmieszczone z odpowiednimi odległościami od siebie, nie ma mowy o jakimkolwiek braku komfortu wynikającym z tego, że ktoś obcy siedzi tuż za nami.
Na kolację przybyliśmy nieco za wcześnie co na szczęście nie okazało się zbytnim problemem dla obsługi. Od razu wskazano nam zarezerwowany dla nas stolik, a następnie poczęstowano białym węgierskim winem, podawanym "po węgiersku", z długiego szklanego naczynia. Na karty musieliśmy chwilę poczekać, ale można to wybaczyć w taki wieczór, ponieważ ruch był nie mały. Mimo to jedzenie zostało szybko podane, mimo, że kuchnia węgierska jest dla nas obojga nieco obca, to było na prawdę pysznie. Dania właściwej wielkości, zrobione bardzo dobrze. Deser podobnie jak danie główne, pyszny. Ceny w stosunku do całokształtu bardzo dobre.
Jeśli ktoś ma ochotę spróbować, zdecydowanie polecam restauracja Varoska, ul. Tragutta 4 ;)

Dzięki wszystkim za pomoc, zgromadzone propozycje na pewno wykorzystam przy innych, zbliżających się okazjach :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: darbo » 15 lut 2015, 13:33

Życzę Ci, żebyś miał takich okazji - szczególnie zbliżonych naturą do tej z wczoraj - jak najwięcej :-P
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: FXX » 15 lut 2015, 13:41

darbo pisze:Życzę Ci, żebyś miał takich okazji - szczególnie zbliżonych naturą do tej z wczoraj - jak najwięcej :-P
: ok2 : I ja życzę tego również wszystkim ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

menelsamochodziarz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2016, 14:38
Imię: Michał
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Restauracja - Łódź

Post autor: menelsamochodziarz » 15 lut 2016, 14:52

Polecam Manekina - bodajże na 6 sierpnia. Pyszne naleśniki :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Łódzkie :::”