Lybra - różne funkcje radia

Anonymous

Lybra - różne funkcje radia

Post autor: Anonymous » 09 paź 2006, 13:14

Witam nie zdazylem sie jeszcze przedstawic ale zrobie to zaraz jak machne pare fotem mojej lyberce :).
Mam ja od paru tygodni no i pojawily sie dziwne zjawiska:
przestal dzialac przycisk zmniejszania glosnosci z kierownicy no i czasami radio dostaje krecka-ni stad ni z owad glosnosc idzie na max, albo zaczyna sobie przeszukiwac eter w poszukiwaniu stacji radiowych tak jakbym z kierownicy nacisnal przycisk od tego... Wydaje mi sie (choc nie na 100%) ze jest to zwiazane z kreceniem kierownica i tu mam pytanie: w jaki sposob rozwiazane jest polaczenie przyciski na kierownicy-radio.Kierownica sie kreci no i... no wlasnie co?jakies slizgajace sie polaczenia? No i jak sie do tego dostac:)?A moze to standardowy problem w lybrze i jest jakies standardowe rozwiazanie??
Druga sprawa: okno od strony kierowcy po zamknieciu go automatycznie przechodzi do otwierania, ale nie otwiera na max tylko do poziomu ze szyba wystaje jakies 5-10 cm nad drzwi (nie ma znaczenia czy to sterowane od kierowcy czy tez pasazera).Zeby to ominac trzeba kombinowac z przerywaniem zamykania tuz przed zamknieciem na calego i domykaniem ale to takie durne klikanie przyciskiem od szyby....Niestety nie mam pojecia jakie jest sterowanie szyb czy to zwykly uklad krancowkowo-przekaznikowy czy tez jakis mikroprocesor.Wyglada na madrzejsze bo czasami przycisk wysterowuje okno do max otwarcia a czasami skacze po pare cm.Szukalem informacji w instrukcji ale nie ma tam nic szczegolowego a wyglada mi na to ze mozna sobie zmieniac sposob reakcji szyby na przycisk, tylko jak??A moze to wcale nie jest takie madre tylko sie chrzani i glupieje a ja sobie mysle nie wiadomo co ;) hehehe
bede bardzo wdzieczny za pomoc bo po stronie pasazera jezdzi zwykle moja luba a ona nie ma zaciecia do klikania-"Jak nacisne to ma isc i koniec!"
pzdr grzesiek bordowa Lybra 1,9 JTD

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: kartonik » 09 paź 2006, 19:43

Jesli chodzi o temat pzyciskow w kierownicy, to chyba nie jest to standardowa usterka, bo jak do tej pory nikt tego nie zglaszal. Jest duzo innych bardziej standardowych:( Ja wychodze zawsze z tego zalozenia, ze jak nie dziala, to trzeba rozebrac:) Proponuje porozkrecac plastikowe oslony wokol kierownicy i zobaczyc jak sprawy wygladaja. Z epera wychodzi ze taki wylacznik kosztuje ok. 100 zl. No ale wpierwej trzeba rozebrac. Moze jakis banal.
Temat szyby to bym rozpoczal od wymontowania tego plastiku z przyciskami. Kazdy przycisk da sie wyciagnac z plastiku. Proponuje odlaczyc od wiazki kabli i sprobowac podmienic z tym od podnoszenia szyb tylnych. Tylko nie pamietam czy przypadkiem nie sa inne kostki od tylnych i przednich. Napewno sa inne kolory. Ale trzeba sprawdzic. Bo rozumiem, ze szyba wariuje tylko z przodu od strony kierowcy? A co sie dzieje jak wachlujesz szyba pasazera? Jesli nic, to najprostsza usterka bylaby uszkodzona kostka z przyciskiem. Ale moze sie myle...
O sterowaniu sposobem podnoszenia i opuszczania szyb nic nie slyszalem i nic nie wiem. Ale rzeczywiscie, glupi to pomysl w tej Lancii...

Pozdro,

M

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: chodko » 09 paź 2006, 20:08

kolego u mnie tez wariuja przyciski przy kierownicy pomaga stuknięcie od tyłu w nie wiem że to brutalny sposób ale gdy próbowałem rozebrac to ułamałem zatrzask od przycisku i teraz same potrafią sie przełanczać utwory na CD więc tylko to pomaga.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 09 paź 2006, 21:22

Wiem, że moja rada Cię nie przekona, ale jak Ci wariuje elektryka to uważam, że konieczna będzie wizyta u dobrego elektryka. szukanie różnych przebić itp samemu to pracochłonna i często beznadziejna sprawa. Ja bym pojechał właśnie do elektryka ...
Sorki, że rada jest tak banalna ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Anonymous

Lybra - radio

Post autor: Anonymous » 10 paź 2006, 8:18

Hmmm sek w tym, ze jestem kims pomiedzy elektrykiem a elektronikiem :) i z samego wstydu przed soba musze najpierw sprobowac sam, poza tym Lancia to baaaaardzo nietypowe auto i boje sie ze jakis kowal przyzwyczajony do maluchow i pancerwagow mi tam cos zrabie :? . Wiem juz,ze szyba wariuje bo stracila pamiec polozenia i jak dobije do gory to automatycznie otwiera ja zabezpieczenie przeciazeniowe (takie na wypadek jakby jakis delikwent glowe do okna wsadzil...)Moznaby sprobowac resetem centralki otwierania okien ale.... wisi na tym samym bezpieczniku co radio a ja nie mam kodu do radia i nie jestem pewny czy jest kodowane czy nie, i nie chce narobic sobie klopotow... :(

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 10 paź 2006, 9:00

Kod sie ustawia w radiu samemu. Albo zrobił to za ciebie poprzedni właściciel (wtedy to trochę kiepsko) albo nie, a wtedy nie ma problemu. Na wszelki wypadek sam wejdź do menu i ustaw jakis prosty kod
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 18 paź 2006, 20:30

"sgrzesiek" pisze:Hmmm sek w tym, ze jestem kims pomiedzy elektrykiem a elektronikiem :) i z samego wstydu przed soba musze najpierw sprobowac sam :(

I jak, jesteś maczo, czy pojechałeś w końcu do szpeca? :)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - radio

Post autor: Łukasz » 18 paź 2006, 20:56

O wlasnie panowie :D czy te przyciski w kierownicy to macie podswietlane?? A lustereczka w daszkach przeciwslonecznych tez macie podswietlane?? a czy radyjko samo wam sie podglasnia wraz z wieksza predkoscia samochodu??
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 19 paź 2006, 8:04

ja w swojej nie mam podświetlanych ani guzików w kierownicy ani lustereczek......

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: chodko » 19 paź 2006, 8:31

a ja mam i podświetlane i lustereczka w daszkach i przyciski w kierownicy : yesyes :

Anonymous

Lybra - radio

Post autor: Anonymous » 19 paź 2006, 8:33

Radio czeka na lepsze (free time) czasy :(. Guziczki mam podświetlane...Głośność mi się zwiększa (to sie ustawia w ustawieniach EXP zdaje sie).Irytuje mnie to, że popielniczka(choć z niej nie korzystam) nie jest podwietlona a podejrzewam ze powinna być no i że nawiew dla pasażerow nie jest podświetlony (to juz raczej nie jest przewidziane przez producenta). Acha kierowca i pasażer maja nad daszkami p/słonecznymi lampki u mnie. Szukam też daszka p/słonecznego dla pasażera bo cuś siem w niem złamało i teraz złamas opada, co prawda jak jadę jako pasażer to zazwyczaj w takim stanie że mi to jest obojętne ale...

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: kartonik » 19 paź 2006, 8:59

No prosze!!! A jak mi sie zlamal daszek od kierowcy to sie wszyscy zastanawiali jak mozna zlamac daszek. A jednak mozna :)
Ja za swoj zaplacilem 30 zl plus przesylka. Ale ciezko bylo znalezc... Kolega jeden sie oglaszal, ze rozbil Lybre, warto zapytac. A gdzie sie ustawia to przyglasnianie wraz ze wzrostem predkosci??? Ten brak instrukcji pozbawia mnie podstawowej wiedzy :(

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 19 paź 2006, 9:03

być może różnica wynika z marki radia, które jest zamontowane - ja mam Beckera....
a jeśli chodzi o lustereczka w daszkach to nie mam ich podświetlonych, ale mam lamki nad nimi....

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 19 paź 2006, 9:57

"Łukasz" pisze:O wlasnie panowie :D czy te przyciski w kierownicy to macie podswietlane?? A lustereczka w daszkach przeciwslonecznych tez macie podswietlane?? a czy radyjko samo wam sie podglasnia wraz z wieksza predkoscia samochodu??
Przy kierownicy guziczki chyba nie są podswietlane (musze sprawdzić),poza tym tak i tak :)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 19 paź 2006, 15:39

w wersji z navi nie ma chyba takiej opcji żeby ustawić pogłaśnianie radia wraz z prędkością, albo ja tego nie potrafię odszukać...
guziki w kierownicy nie podświetlane- i tu pytanko jak wyglada to podświetlenie u was?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”