Lybra - sprężyny sedan pasują do SW?

kokos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 19 kwie 2014, 12:40
Imię: jacek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - sprężyny sedan pasują do SW?

Post autor: kokos » 28 cze 2014, 23:37

Tak jak w temacie czy sprężyny z sedana pasują do kombi ?? chce kupić obniżające i są tylko do sedana :(
Dokładnie od 2.0 sedan do 1.9kombi
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 5:49 przez Dudi, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Pisownia, nie klep posta pod postem, tylko kliknij "edytuj". Poprawiłem./stabraf/

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - sprężyny sedan pasują do SW?

Post autor: meqqex » 29 cze 2014, 10:51

Poczytaj link ale już teraz napiszę że niestety nie pasują.

PS
Kiedyś widziałem na tablicy używane czerwone sprężyny Eibach do lybry sprzedawca nie napisał że zdjął je z sedana 2.0 (zakładam, że o to Ci chodzi ;) ) także różne wersje silnikowe i typ nadwozia mają znaczenie przy doborze prawidłowym sprężyn.

Tak dla ciekawości powiem że Eibach nie produkuje już sprężyn obniżających do Lybry, ale za to niemiecka firma H&R tak link i z tego co się orientuję cena to ok 800zł komplet z przesyłką, na ebuy link jest taniej nawet o 200zł. Osobiście wybrałbym produkt nowy dedykowany do auta w które inwestuję.

Do Lybry SW z silnikiem 1.9 to zestaw HR 29340-4 i obniża o 30 mm ;).
W załączniki TUV do sprężyn H&R 29340-4 dla Lybry SW z silnikiem 1.9jtd od wersji bez Nivo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 18:54 przez meqqex, łącznie zmieniany 2 razy.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - sprężyny sedan pasują do SW?

Post autor: FXX » 29 cze 2014, 18:16

Szczerze to przemyślcie czy jest sens wkładać obniżone springi na fabryczne amory... może to dać efekt przeciwny do zamierzonego. W przypadku AR156 zakładali do Bilsteina B4 springi -30mm i czasami z samochodu robił się ping-pong, który nie zachowywał się dobrze na drodze.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Yasiu22
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2014, 17:37
Imię: Janek
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - sprężyny sedan pasują do SW?

Post autor: Yasiu22 » 25 lip 2014, 23:22

Witam
Jestem świeżak na tym forum, jest to mój pierwszy post i jak założyciel tego wątku również będę obniżał moją Lybrę tylko ze ja przymierzam się do sprawdzonych przeze mnie sprężynek progresywnych firmy AP. Co do różnic miedzy sedan a kombi to fizycznie to te same sprężyny, jeśli dobierzesz według silnika to jedyna różnica to taka że te z sedana są krótsze o 10 mm od tych z kombi, reszta to samo, średnica, grubość drutu i ilość zwojów. Co do obniżających sprężyn i seryjnych amorków to do 40 mm można zakładać na seryjne amorki, osobiście sprawdzone na Alfie Romeo 166, sprężynki AP -40mm + seryjne amorki + butla 60L zamiast koła w bagażniku i przez dwa lata absolutnie nic się nie działo (przód amory KAYABA, tył Magneti Marelli), oczywiście Alficzka na takim zawieszeniu śmiga dalej u kumpla i żadnych zastrzeżeń nie zgłasza więc jak najbardziej jest sens zakładać na seryjne amorki sprężynki obniżające.
Pozdrawiam

Yasiu22
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2014, 17:37
Imię: Janek
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - sprężyny sedan pasują do SW?

Post autor: Yasiu22 » 06 paź 2014, 22:07

No więc w mojej Lyberce wylądowały progresywne H&R-y, niestety mimo że sprężyny AP do Lybry widnieją w katalogach wielu sklepów to nie są już produkowane i nie są dostępne a są równie dobre co H&R-y i sporo tańsze. Co do samych sprężyn to autko usiadło o 30mm, w połączeniu z 17-to calowymi felami daje to konkretny efekt, Lyberka wygląda ślicznie, fantastycznie się prowadzi i nie straszny jej żaden zakręt ani łuk drogi :D, oczywiście jest trochę twardsza niż seria ale nie ma tragedii i nawet mój kumpel który lubuje się w francuskich hydraulicznych zawieszeniach nie narzekał na twardość jak dałem mu się przejechać. Ogólnie jak ktoś przymierza się do wymiany sprężyn, nie przeszkadza mu to ze będzie miał 3 centymetry bliżej do ziemi i nie jest fanatykiem gumiastego francuskiego zawieszenia to polecam bo warto :).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - sprężyny sedan pasują do SW?

Post autor: meqqex » 06 paź 2014, 22:38

Yasiu22 pisze:No więc w mojej Lyberce wylądowały progresywne H&R-y, niestety mimo że sprężyny AP do Lybry widnieją w katalogach wielu sklepów to nie są już produkowane i nie są dostępne a są równie dobre co H&R-y i sporo tańsze. Co do samych sprężyn to autko usiadło o 30mm, w połączeniu z 17-to calowymi felami daje to konkretny efekt, Lyberka wygląda ślicznie, fantastycznie się prowadzi i nie straszny jej żaden zakręt ani łuk drogi :D, oczywiście jest trochę twardsza niż seria ale nie ma tragedii i nawet mój kumpel który lubuje się w francuskich hydraulicznych zawieszeniach nie narzekał na twardość jak dałem mu się przejechać. Ogólnie jak ktoś przymierza się do wymiany sprężyn, nie przeszkadza mu to ze będzie miał 3 centymetry bliżej do ziemi i nie jest fanatykiem gumiastego francuskiego zawieszenia to polecam bo warto :).
Pozdrawiam
serwus

zapodaj fotki jak to wygląda będę wdzięczny :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”