Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: kartonik » 02 paź 2006, 12:19

Witam,

Po dluzszym okresie bezawaryjnego dzialania Lybry, w koncu musialo sie cos popsuc... Az sam bylem zdziwiony, ze przejechalem prawie 5000 km bez usterki 8O !!!
Tym razem polamal sie plastikowy wodzik, ktory odpowiada za prowadzenie szyby w drzwiach od kierowcy. Stalo sie to po tym, jak zamykalem drzwi z calkowicie opuszczona szyba. Przypuszczam, ze wodzik wypadl z metalowej prowadnicy i jak probowalem podniesc szybe, to sie polamal. Ach ci Makaroniarze!!!
Na szczescie jest to element, ktory mozna kupic w serwisie. Balem sie, ze cala szybe trzeba bedzie nabyc. Owy wodzik kosztuje 5 zl i (o dziwo!!!) jest dostepny od reki na Polczynskiej. Jutro go odbieram i bedziemy naprawiac.

Pozdro,

M

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Re: Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: trigo » 03 paź 2006, 20:23

"kartonik" pisze:Witam,

Po dluzszym okresie bezawaryjnego dzialania Lybry, w koncu musialo sie cos popsuc... Az sam bylem zdziwiony, ze przejechalem prawie 5000 km bez usterki 8O !!!
Tym razem polamal sie plastikowy wodzik, ktory odpowiada za prowadzenie szyby w drzwiach od kierowcy. Stalo sie to po tym, jak zamykalem drzwi z calkowicie opuszczona szyba. Przypuszczam, ze wodzik wypadl z metalowej prowadnicy i jak probowalem podniesc szybe, to sie polamal. Ach ci Makaroniarze!!!
Na szczescie jest to element, ktory mozna kupic w serwisie. Balem sie, ze cala szybe trzeba bedzie nabyc. Owy wodzik kosztuje 5 zl i (o dziwo!!!) jest dostepny od reki na Polczynskiej. Jutro go odbieram i bedziemy naprawiac.

Pozdro,

M

sprawdź kolego linki , jeśli są choćby lekko pogięte - daruj sobie zakładanie uchwytu szyby i tak pęknie . Należy wymienić ( czytaj: dorobić ) linki i wtedy będzie OK.
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: kartonik » 04 paź 2006, 8:30

Linki sa ok. Nie sa pogiete, wszystko w najlepszym porzadku. Czysty przypadek. Po prostu przy calkiem opuszczonej szybie zamykajac drzwi prawdopodobnie linka spadla z dolnego kolka i przy probie podnoszenia polamala plastik. Tyle. Z linka to bylby juz chyba klopot, bo nie mozna jej nabyc jako czesc. Trzeba by rzeczywiscie cos rzezbic.

Pozdro,

M

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: chodko » 04 paź 2006, 21:27

W tym rzecz nie potrafią zczytać błędu w ASO
jedyne co umnieją to go skasować i proponują czyszczenie przepływomnierza a na inne argumenty są głusi
mam pytanie czy ten ruch w tej " gruszcze" po odpaleniu powinien być wyraźny i w miarę szybki? bo u mnie jakby wcale się nie ruszał. chodzi mi o tę ośke w centrum tej "gruszki"
PS a do tel już podpiołem ręczniaka CB i teraz to juz rewelacja!!!!!!!! :lol:

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: kartonik » 05 paź 2006, 18:20

Uff,

Naprawilem w koncu usterke szybowa. Sprawa okazala sie jednak bardziej skomplikowana niz przypuszczalem. Otoz, oprocz tego, ze polamal sie wodzik prowadzacy szybe w metalowej listwie, spadla tez linka z wielrowkowego kolka w silniczku elektrycznych szyb. Trzeba bylo wymontowac caly mechanizm, rozebrac, nawinac linke i z powrotem skrecic caly mechanizm. Okazalo sie, niestety, ze linka jest w jednym miejscu mocno pogieta. Ale po kilku zabiegach doprowadzilem ja do stanu uzywalnosci. Nie jest to ideal, ale nie zmieniam jej az sie zepsuje po raz kolejny. Cala zamiana wodzika jest juz czynnoscia dosc pracochlonna. Najgorsze jest to, ze caly uklad linkowy jest spasowany co do centymetra i najwiecej klopotow sprawia ponowne spiecie linek. Alez sie przy tym naklalem...:) Podsumowujac, wredna to usterka. Mam nadzieje, ze sie nie powtorzy...

Pozdro,

M

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: trigo » 09 paź 2006, 14:35

[quote="kartonik"]Uff,

Naprawilem w koncu usterke szybowa. Sprawa okazala sie jednak bardziej skomplikowana niz przypuszczalem. Otoz, oprocz tego, ze polamal sie wodzik prowadzacy szybe w metalowej listwie, spadla tez linka z wielrowkowego kolka w silniczku elektrycznych szyb. Trzeba bylo wymontowac caly mechanizm, rozebrac, nawinac linke i z powrotem skrecic caly mechanizm. Okazalo sie, niestety, ze linka jest w jednym miejscu mocno pogieta. Ale po kilku zabiegach doprowadzilem ja do stanu uzywalnosci. Nie jest to ideal, ale nie zmieniam jej az sie zepsuje po raz kolejny. Cala zamiana wodzika jest juz czynnoscia dosc pracochlonna. Najgorsze jest to, ze caly uklad linkowy jest spasowany co do centymetra i najwiecej klopotow sprawia ponowne spiecie linek. Alez sie przy tym naklalem...:) Podsumowujac, wredna to usterka. Mam nadzieje, ze sie nie powtorzy...

Pozdro,


a widzisz , pisałem że z linkami może być problem - nie zakładaj plastiku jeśli były pogięte gdyż mają skłonność do blokowania w mechaniźmie i wyłamywania plastika .

:)
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: Nat » 09 paź 2006, 14:58

Ooo to ja tez zadam: zauważyłem ( a raczej usłyszalem), ze przy zamykaniu szyby przedniej od strony pasażera auto nie robi tego bezszelestnie tylko w pewnym- (zawsze tym samym) momencie i miejscu, jest takie delikatne "buuu". Macie pomysł, co to może byc?
cos przesmarować?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: trigo » 09 paź 2006, 15:21

"Nat" pisze:Ooo to ja tez zadam: zauważyłem ( a raczej usłyszalem), ze przy zamykaniu szyby przedniej od strony pasażera auto nie robi tego bezszelestnie tylko w pewnym- (zawsze tym samym) momencie i miejscu, jest takie delikatne "buuu". Macie pomysł, co to może byc?
cos przesmarować?
jest już jakaś nadzieja że serwis zarobi na plastikowym wodziku oraz trza dorobić linki ( miałem to samo - najpierw puk-puk później zgrzyt i pęka wodzik :D
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
gregory_gb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: Śremkowo near Poznań

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: gregory_gb » 13 paź 2006, 20:09

I dzisiaj ja zdejmowałem tapicerkę od pasażera.

PĘKNIĘTY WODZIK!!!! I niestety pogięte linki (trzeba będzie dorobić).

Co prawda sam wodzik to pryszcz (cena ok. 5 zł) ale linki trzeba odpowiednio dociąć (chodzi o długość) i elegancko spasować. Trochę dłubaniny przede mną , ale jak to mówi kopara w Bobie budowniczym :lol: (na marginesie teraz mój 4 latek szaleje na punkcie tej bajki), DAMY RADĘ!!!

Do Nat-a: jak Ci coś buczy to proponuję odrazu to robić abyś linek nie musiał dorabić bo się powyginają strasznie !!! to nic jak tylko dorabiać, ja też ignorowałem buczenie a teraz szyba zjechała a do góry ani trochu :x i roboty trochę więcej.

A jeśli chodzi o zdejmowanie tapicerki to uważajcie na odkręcanie rączki, trzeba wykręcićtylko dwie śruby na tzw. imbus i rączka ma wisieć na jednej śrubce, nie należy próbować jej odciągnąć bo od wewnętrznej strony tapicerki jest przykręcona na śrubkę (ja urwałem więc uważajcie).
KleKle...LANCIA Lybra 2,4 JTD SW LX...KleKle

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - wodzik szyby w drzwiach kierowcy

Post autor: Nat » 13 paź 2006, 22:06

OK, postaram się nie pozostawiać tego do momentu krytycznego. Dzięki za radę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”