Lybra - podnoszenie szyby tył/demontaż tapicerki drzwi

Awatar użytkownika
rakoo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2014, 7:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ostróda

Lybra - podnoszenie szyby tył/demontaż tapicerki drzwi

Post autor: rakoo » 25 lip 2014, 8:11

W autku wszystkie przełączniki, światełka, guziczki działały (to zawsze sprawdzam, bo z reguły koszty napraw "dupereli" są najdroższe) aż do wczoraj. Otworzyłem drzwi, a że upał, również automatycznie wszystkie szyby z kluczyka. Robiłem tak prawie zawsze ostatnimi czasy, kiedy auto stało dłużej na słońcu.
Szyby otworzyły się wszytkie. Start silnika, klima włączona, szyby zamykam. W tylnej szybie od strony pasażera coś zachrobotało, zachrzęściło i kaput... Nie podniosła się. Silnik podnośniczka pracuje (próbuje pracować bo ma jakieś straszne opory). Szybę udało mi się podnieść "ręcznie" ale coś jednak nie trzyma i po przejechaniu kilku km (ze sklepu gdzie doszło do awarii pod dom) opuściła się o około 1cm.
Pytanie 1:
Co mogło się wydarzyć? - wiem, że trudno zdiagnozować, ale może jest (często tak się zdarza) w tym aucie jakiś element który najczęściej ulega uszkodzeniu (np w VW golf z centralnym zamkiem z kluczyka, kiedy przestaje działać, niemalże 100% że pękło "wiosełko" otwierania zamka). Pytam - ponieważ jak się domyślam - rozebranie tapicerki trochę czasu zajmie, a warto mieć już jakiś zestaw naprawczy na "podorędziu", żeby nie jeździć później przez miesiąc bez boczku w drzwiach :) .
Pytanie 2:
No właśnie - jak dobrać się do tej tapicerki??? Przeszukałem forum, ale najczęściej porady dotyczyły przednich drzwi, linki do instrukcji na włoskie forum już nie działają : beczy : , dlatego proszę Was o pomoc.
Będę wdzięczny zwłaszcza za wszelkiej maści PDF, czy "fotorelacje" :).
Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 9:06 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Ort.!
Lybra 1,9 jtd 2002 85kW
Ford Focus 1,6 TDCi 2007 65kW

Awatar użytkownika
malaki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:10
Lokalizacja: Helenin/Lubelskie

Re: Lybra - podnoszenie szyby tył/demontaż tapicerki drzwi

Post autor: malaki » 25 lip 2014, 12:18

Witam.
W dziale "Zrób to sam" na pierwszej stronie temat "Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb" - poczytaj i będziesz miał wszystko jasne. Masz do wymiany wodzik i skręcone linki.
Pozdrawiam.
były = PF 125p 1500, PF 125p 1300, Ford Sierra kombi 2,0i, Seat Marbella 850, Deawoo Lanos 1,5 lpg, Kia Sportage 2,0i lpg

jest = Lybra Executive SW 2.4 jtd LX, Delta III Gold 1,6 Multijet.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”