Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Awatar użytkownika
Rodżer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 27 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Rodżer » 28 cze 2013, 22:05

Nie sądziłem że będę mógł coś dodać od siebie w tym jakże bogatym wątku ;) A jednak. Pominę opis przypadku bo jest ogólnie znany - szyba jedzie do góry, pierdut i koniec. O dziwo, mimo że moja Lancia z '99 roku okazało się, że silniczek musiał być wymieniany gdyż wodzik pasował idealnie. Niestety linka na ślimaku nieco pomięta. Rozmontowałem, zabrałem do firmy robiącej linki motoryzacyjne wszelkiej maści (dla zainteresowanych Konsor na górze borkowskiej w Krakowie) za kwadrans i po uiszczeniu 18 pln miałem zakutą nową (więc wg mnie szkoda rzeźbić z linkami od roweru i kombinować). Poskładałem do kupy i oczywiście nie idzie naciągnąć :) Ale zrobiłem tak: linki nawinięte na ślimak, ślimak na miejscu, linki w wodziku, końcówki ze sprężynami na miejscu, jeden pancerz na miejscu i teraz wg załączonego obrazka (wykorzystałem zdjęcie kolegi z poprzedniego postu, dokładając niesamowitą grafikę z painta :D ) włożyłem prowadnicę w regał z kątowników (czerwone czworokąty to "nogi"), łapiąc w miejscu gdzie duża czerwona strzałka, ciągnę trzymając za pancerz zgodnie z kierunkiem zielonej strzałki, śrubokrętem dociągając końcówkę pancerza zaznaczoną strzałką niebieską. Wchodzi elegancko, trzeba użyć siły, ale bez żadnego szarpania się. Jeśli regał (czy cokolwiek podobnego) jest odpowiednio stabilny to do zrobienia w pojedynkę.
Obrazek
Item ględziarze i bajdury,/Ciągnący z nieba grubą rentę,/O, łapiduchy z Jasnej Góry,/Z Góry Kalwarii parchy święte,/
I ty, księżuniu, co kutasa/Zawiązanego masz na supeł,/Żeby ci czasem nie pohasał,/Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Julian Tuwim

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: czachor » 13 sie 2013, 10:22

Słuchajcie, mam szybkie pytanie, nie mam możliwości przejrzenia w tej chwili całego tematu:
- czym się różnią silniczki do podnośników z dwoma wtyczkami od tych z jedną? Bo muszę kupić a tu taka zagwozdka. W dodatku nie wiem jaki jest mi potrzebny (Lybra 1.9jtd przed FL).

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: meqqex » 13 sie 2013, 21:29

czachor pisze:Słuchajcie, mam szybkie pytanie, nie mam możliwości przejrzenia w tej chwili całego tematu:
- czym się różnią silniczki do podnośników z dwoma wtyczkami od tych z jedną? Bo muszę kupić a tu taka zagwozdka. W dodatku nie wiem jaki jest mi potrzebny (Lybra 1.9jtd przed FL).
prawdę rzecz biorąc niczym szczególnym - gniazdo 2 pin na silniczku służy do podnoszenia i opadania a dodatkowy przewód to tzw "comfort"
kabelek 4 piny do tzw domykania i opadania szyb z pilota :) jeśli masz taką funkcję
z resztą jak się dobierzesz do drzwi w których chcesz zamontować brak rozbierz tapicerkę i zerknij ile masz wolnych wtyczek
lub zerknij proszę po drugiej stronie tam gdzie jest i oceń sytuację empirycznie :)

akurat jestem w trakcie naprawy i wymiany linek prawy tył :P ... ile frajdy :))

....


aby nie dorzucać kolejnego posta edytuję ten na bieżąco :)

jestem po naprawie linek i wymianie wodzika... co za ustrojstwo ale przebrnąłem przez to
w sumie zakupiłem zestaw naprawczy z allegro był akurat do lybry
zestaw zabierał linki pancerzyki wodzik i nowa rolka koszt stóweczka
sprzedawca był na tyle uprzejmy iż kiedy pojawił mi się problem
wytłumaczył jasno i logicznie jak wykonać zadanie :)
także już wsio piknie smiga jak tra la la :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

grzestel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 95
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:20
Imię: grzestel
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: grzestel » 23 wrz 2013, 9:56

Też jestem po wymianie prawy tył.
Zdemontowałem tapicerke a tam rozwalony wodzik i zerwane linki.
Za wodzik i wymiane linek w Krakowie firma Konsor Zakopianska 147 boczna Narvik zaplacilem 85 zl.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
__________________________
Lybra 1.9 JTD 2001r
Phedra 2007 2.0 HDI 136 KM
Kraków

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: zbyszek55 » 06 lis 2013, 21:49

Witam
Ja również dołączę do grona ;szczęśliwców;
;Poszedł; mi wodzik nr S 12271302-00C w dRZwiach kierowcy.
Nowy wodzik o nr 0071730301 kupiłem w Autex za małe 14 zł.
Po małej przeróbce założyłem na szynę i naturalnie;linka była za krótka; zdjąłem więc białą kostkę za kółkiem
założyłem linkę na kółko na szynie i włożyłem białą kostkę na swoje miejsce.
Cztery śruby przy silniczku odkręciłem ;gwiazdką T15;

Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd CF2
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

marek_krupa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 11 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Topola, Kazimierza W, świętokrzeskie
Kontakt:

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: marek_krupa » 10 gru 2013, 20:21

Totalne badziewie,ten model tak ma , wodziki padają jak muchy jesienią są dwa rodzaje. Ważne, żeby podczas uszkodzenia nie kręcić podnośnikiem, bo tylko bardziej uszkodzimy linkę.

Daryl67
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2014, 9:54
Imię: Daryl
Lokalizacja: Piła

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Daryl67 » 27 lut 2014, 12:36

Witam. Do modeli 99-2000 polecam np to . Zamontowałem u siebie w drzwiach pasażera i działa bez przeróbek ;)

Awatar użytkownika
sinu600
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 22 lut 2014, 14:10
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa Jelonki
Kontakt:

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: sinu600 » 02 mar 2014, 15:26

Witam jestem Marcin i jestem z Warszawy ,przygodę z Lancia dopiero rozpoczynam.Auto nabyłem od usera tego forum,o nicku Bianco.
Zdemontowałem mechanizm szyby przednich drzwi pasażera,oczywiście wodzik łączenia linek pęknięty leżał sobie na dole drzwi,linki nie poplątane wsadziłem nowy złożyłem,nie wkręcając w drzwi a tu zonk nie działa ani z przycisku od kierowcy ani pasażera ,czy mógł paść silniczek??
Do tego szyba w drzwiach kierowcy także bez oznak do życia.

Jutro zawiozę cały mechanizm do tego warsztatu http://www.multiglas.pl/naprawapodnosnikowszyb.htm , wolę zapłacić niż tracić czas i nerwy na te ustrojstwo,wcześniej miałem skodę i robiłem u nich mechanizm,przez dwa lata działał i nowemu właścicielowi działa do tej pory,zobaczymy jak dadzą rade włoszczyźnie : gafa : ,bo też robią ją i nie tylko.

Hehe obydwa silniki spalone ,od strony kierowcy mieli to odkupiłem od nich,wodzik był cały. A strona pasażera musi poczekać aż z aledrogo przyjdzie mechanizm z silnikiem.
Były
Ford Orion 1.6
Skoda 120L
Skoda Felicja 1.6 MPI
Jest
Lybra 2.4 JTD 150KM INTENSA

MarekJ77
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2013, 23:43
Imię: Marek
Lokalizacja: Jaworzno / Czeladź

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: MarekJ77 » 13 kwie 2014, 20:25

W kwestii podnośników jeśli ktoś ma do wymiany silnik lub uszkodzony ślimak można za grosze (ok 20 zł) kupić kompletny podnośnik szyby z alfy 156 - silnik pasuje i działa dobrze choć nie ma dodatkowego złącza jak w alfie. Trzeba przełożyć cały silnik ze ślimakiem - chyba że ma się ochotę bawić w delikatną przeróbkę obudowy aby ślimak pasował.
Pozdrawiam Marek


był: Fiat Siena 1,2 LPG
jest: Lancia Lybra SW 2,4 jtd 140KM

Awatar użytkownika
Robertoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 82
Rejestracja: 20 sie 2013, 23:36
Imię: Robert
Lokalizacja: DZL / DJE

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Robertoo » 26 sie 2014, 21:26

Wczoraj i mnie dopadło to o czym do tej pory sobie czytałem na forum,a mianowicie lewa przednia szyba"wodzik".W Jeleniej Górze w salonie Fiata dokupiłem nowy z oznaczeniem D czyli lewy. Po powrocie zabrałem się do składania wszystkiego,linki również musiałem dorabiać bo zmieliło,za dawcę posłużyły rowerowe z zaślepieniem na końcu szybkozłączkami elektrycznymi(obrałem z pancerza i po przecięciu na pół pasowały,zamiast sklepania zostały skręcone,mam nadzieje,że będzie trzymać i się nie zsunie).Na sucho niby wszystko działało,problem pojawil się jak zacząłem montować cały mechanizm na auto,okazało się,że wodzik zamontowany w prowadnicy(na tej węższej stronie bo inaczej go nie idzie zamontować) nie pasuje do otworu w szybie,różnica ok.1cm i w tym momencie zgłupiałem czy cos nie tak zrobiłem czy mimo,że oznaczony jako D może to jest prawy?Kminiłem,kminiłem i jedyne co pozostaje to powiększyć wycięcie w wodziku aby go zamontować na ta szerszą strone.Powiedzcie mi Koledzy jak prawidłowo ma być zamontowany ten wodzik na tej szerszej czy na tej węższej stronie bo na szynie jest wytarte na tej szerszej a wodzik pasuje bardziej na tą węższą i juz głupi jestem :)
Była Lancia Lybra 2.4 jtd 135km
Jest Lancia Delta 1.9 TwinTurbo 190km
ObrazekDSC_0127 by nYnYDXi, on Flickr

marek_krupa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 11 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Topola, Kazimierza W, świętokrzeskie
Kontakt:

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: marek_krupa » 26 sie 2014, 22:49

Są dwa typy szyn szersza i węższa. Tymczasem możesz pogłębić rowek w plastiku i będzie działało, chociaż plastik będzie osłabiony. Z moich obserwacji wynika , że główną i niestety częstą przyczyną uszkodzeń podnośników szyb jest odgięcie blokady (na szynie) dolnego położenia plastiku. Wówczas zsuwa się on częściowo z szyny i ukosuje i już jest po nim. U siebie przewierciłem prowadnicę i założyłem śrubę M4 z 4 nakrętkami. Chodzi o to, żeby plastik opierał się na większej powierzchni.

marek_krupa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 11 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Topola, Kazimierza W, świętokrzeskie
Kontakt:

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: marek_krupa » 26 sie 2014, 22:54

Plastik na szerszą szynę sprzedają na allegro w ramach zestawu naprawczego ( 2 szt. linek, sprężyny, blokada bęben i przesuwka. Niestety pasuje tylko bęben i przesuwka. Linki mają za długi pancerz, chociaż same cięgła są właściwe. Jak masz zdrowie do zabawy z skracaniem samego pancerza to spoko. Cena ok 50 zł.

Awatar użytkownika
Robertoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 82
Rejestracja: 20 sie 2013, 23:36
Imię: Robert
Lokalizacja: DZL / DJE

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Robertoo » 27 sie 2014, 8:21

marek_krupa pisze:Są dwa typy szyn szersza i węższa. Tymczasem możesz pogłębić rowek w plastiku i będzie działało, chociaż plastik będzie osłabiony. Z moich obserwacji wynika , że główną i niestety częstą przyczyną uszkodzeń podnośników szyb jest odgięcie blokady (na szynie) dolnego położenia plastiku. Wówczas zsuwa się on częściowo z szyny i ukosuje i już jest po nim. U siebie przewierciłem prowadnicę i założyłem śrubę M4 z 4 nakrętkami. Chodzi o to, żeby plastik opierał się na większej powierzchni.
Dziękuje za odpowiedz,czyli pozostaje mi dłubanie w plastiku i zamontowanie na tą szerszą stronę,a swoją droga to niezła lipe te "makarony" odwaliły z tą prowadnicą ;)
Była Lancia Lybra 2.4 jtd 135km
Jest Lancia Delta 1.9 TwinTurbo 190km
ObrazekDSC_0127 by nYnYDXi, on Flickr

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: s0krates » 27 sie 2014, 18:48

D oznacza "destra" czyli prawy ;P.

marek_krupa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 11 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Topola, Kazimierza W, świętokrzeskie
Kontakt:

Re: Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: marek_krupa » 27 sie 2014, 21:27

Zgadzam się
, że straszna lipa chyba tylko w Fiacie 126 było gorzej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”