Lybra - nie wraca do końca kierownica

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - nie wraca do końca kierownica

Post autor: Toper » 27 paź 2013, 21:27

Wymieniłem w Lybrze:
- sprężyny z przodu,
jeździła, wydaje mi się, normalnie.
Następnie wahacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, pojechałem na zbieżność, ustawili (zawsze w tym samym warsztacie i zawsze było dobrze, polecani przez Argente) no i nie jest dobrze.
Jeździ prosto, ale jak się skręca to kierownica wraca, ale nie do końca. Jak się jedzie prosto, to można ją lekko skręcić i już tak zostanie i samochód będzie skręcał.
Tak jakby coś za ściśle trzymało kierownicę.
Tak na teorię, to kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, ale wg pomiarów wszystko jest OK.

Zastanawiam się czy ja czegoś nie zepsułem w przekładni. Nie mogłem odkręcić kontry z lewego drążka i trochę się z tym siłowałem, łącznie z zapinaniem takiego specjalnego klucza zaciskowego na drążku i próbie odkręcenia pneumatycznym. W końcu puściła, ten pneumatyczny za wiele nie pomógł, ale czy mogłem coś wtedy uszkodzić w przekładni i dlatego tak się dzieje???

Wyniki z regulacji:
WSZ L 2 56 P 2 58
Pochylenie -1 10, - 1 11
Zbieżność -0 05 -0 04 całkowita 0 10

Pozdrawiam

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Lybra - nie wraca do końca kierownica

Post autor: lybra1,9 » 28 paź 2013, 19:11

Zle złozone poduszki mcphersona/górne mocowanie amortyzatorów,uszkodzone łożyska mcphersona/

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - nie wraca do końca kierownica

Post autor: Toper » 04 lis 2013, 22:15

lybra1,9 pisze:Zle złozone poduszki mcphersona/górne mocowanie amortyzatorów,uszkodzone łożyska mcphersona/
Niestety, rozpiąłem końcówki i słychać i czuć maglownicę. Kierownica chodzi tak jakby z lekkim skokiem i do tego poskrzypywanie i stuki.
W najbliższym czasie idzie do mechanika. Dam znać co było.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - nie wraca do końca kierownica

Post autor: Toper » 30 lis 2013, 23:10

Toper pisze:
lybra1,9 pisze:Zle złozone poduszki mcphersona/górne mocowanie amortyzatorów,uszkodzone łożyska mcphersona/
Niestety, rozpiąłem końcówki i słychać i czuć maglownicę. Kierownica chodzi tak jakby z lekkim skokiem i do tego poskrzypywanie i stuki.
W najbliższym czasie idzie do mechanika. Dam znać co było.

Pozdrawiam
Lybra wróciła w końcu od mechanika. Regulował maglownicę, efekt, chodzi lżej, bez zacięć, ale dalej to nie jest to. Chyba, że tak jest przyzwyczajony do Mondeo, że już zapomniałem jak się Lybrę prowadzi...

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - nie wraca do końca kierownica

Post autor: Dudi » 30 lis 2013, 23:44

Nie wiem czym dokładnie objawia się to u Ciebie, ale jeśli skrzypi i stuka, to albo gumy na stabilizatorze, albo poduszki amortyzatorów :roll:
Lub w ostateczności pompa, ale przeglądając forum, Lybry rzadko mają z tym problem :roll:
Chociaż w ponad 10-letnich "szrotach" wszystko jest możliwe... :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - nie wraca do końca kierownica

Post autor: Toper » 01 gru 2013, 23:25

Dudi pisze:Nie wiem czym dokładnie objawia się to u Ciebie, ale jeśli skrzypi i stuka, to albo gumy na stabilizatorze, albo poduszki amortyzatorów :roll:
Lub w ostateczności pompa, ale przeglądając forum, Lybry rzadko mają z tym problem :roll:
Chociaż w ponad 10-letnich "szrotach" wszystko jest możliwe... :roll:
Dzięki.
Ewidentnie jest coś nie tak. Prowadzi się tępo, bałbym się jechać szybciej niż 100km/h wrażenie jakby za czułego układu kierowniczego. Kierownica nie chodzi odpowiednio lekko, po skręceniu 10-15 stopni tak już zostaje i się nie prostuje.
Mam ochotę wymontować tę maglownicę i kupić albo oddać do porządnej regeneracji i regulacji.

Może ktoś w okolicach W-wy jakiś dobry zakład polecić?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - nie wraca do końca kierownica

Post autor: Toper » 14 lut 2014, 21:50

Toper pisze:
Dudi pisze:Nie wiem czym dokładnie objawia się to u Ciebie, ale jeśli skrzypi i stuka, to albo gumy na stabilizatorze, albo poduszki amortyzatorów :roll:
Lub w ostateczności pompa, ale przeglądając forum, Lybry rzadko mają z tym problem :roll:
Chociaż w ponad 10-letnich "szrotach" wszystko jest możliwe... :roll:
Dzięki.
Ewidentnie jest coś nie tak. Prowadzi się tępo, bałbym się jechać szybciej niż 100km/h wrażenie jakby za czułego układu kierowniczego. Kierownica nie chodzi odpowiednio lekko, po skręceniu 10-15 stopni tak już zostaje i się nie prostuje.
Mam ochotę wymontować tę maglownicę i kupić albo oddać do porządnej regeneracji i regulacji.

Może ktoś w okolicach W-wy jakiś dobry zakład polecić?

Pozdrawiam
No i problem rozwiązany, pomogła wymiana maglownicy na używaną kupioną od kolegi z forum.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”