Lybra - zerwana linka od klapy maski/jak otworzyć maskę?

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - zerwana linka od klapy maski- jak otworzyć maskę

Post autor: Dudi » 11 cze 2012, 15:22

Najlepsza metoda dla tego elementu to dużo ruchu... :roll: Tzn. najlepiej wyjąć caly zamek, dokładnie wyczyścić, nasmarować, a potem bawić się w ciągnięcie linki i zamykanie maski, i tak kilkadziesiąt razy. I starać się maskę jednak co jakiś czas otwierać i zamykać, żeby zamek był w ruchu. Tylko to mu pomoże.
Niestety zamek jest zamontowany tak, że zbiera wszystkie syfy i jak się go mało używa to niektóre elementy się po prostu "zastają".
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3458
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Lybra - zerwana linka od klapy maski- jak otworzyć maskę

Post autor: Flyman » 26 sty 2014, 14:20

Odświeżę troszkę temat.
Nie mogłem domknąć maski silnika w Lybrze. Odkręciłem zamek, wyczyściłem mechanizm, wszystko pięknie hulało. Generalnie, później zorientowałem się, że całą przyczyną usterki było to, że zamek lekko opadł na śrubach. Wystarczyłaby sama regulacja położenia zamka (trzy śruby).
Nie może być za nisko, bo wtedy maska się nie zatrzaśnie na kotwicy, nie może być za wysoko, bo maska będzie miała luz po zamknięciu. U siebie ustawiłem w połowie zakresu regulacji i jest cudownie.
Usterka usunięta!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”