Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 15 cze 2019, 22:52

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 13 gru 2013, 17:29 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Samuel
Stało się, buda jest już w domu. Teraz zostało mi przygotować ją do malowania i pomalować :) . Blacharz się postarał ale jako że lubię jak coś jest zrobione perfekcyjnie to nie jestem na 100% zadowolony z efektów i będę musiał sam dopracować szczegóły. Wiem jedno już się chyba nie podejmie ten blacharz robienia takiego samochodu za takie pieniądze :lol: .

Koszt blacharki i konserwacji spodu wyniósł mnie 2000 zł + materiały typu podłoga z T1 ( 240 zł) + środki konserwujące i podkłady.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ALBUM

PostDodany: 13 gru 2013, 18:19 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

duży szacunek za wkład pracy i serducha w samochód, ciekaw jestem dalszych efektów, powodzenia :)

Argento, bella macchina :-D

PostDodany: 13 gru 2013, 18:23 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Lancie będą żyć, póki po świecie tacy ludzie chodzą ;)
Świetnie ...i z niecierpliwością czekam (pewnie nie tylko ja) na ciąg dalszy.

PostDodany: 13 gru 2013, 22:21 
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

Kurde szacun normalnie za tą robotę 8-O 8-O 8-O : ok2 : : ok2 : : ok2 : Bo gdyby to była Fulvia co najmniej, to nie mam pytań, ale Delta II... :roll: 8-O :kopara: :bravo:

Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

PostDodany: 13 gru 2013, 22:51 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Mam nadzieję że na zlocie 2014 będziecie mogli zobaczyć efekty mojej pracy (powinienem się ze wszystkim wyrobić a czeka mnie jeszcze przegląd silnika). Jutro biorę się ostro do pracy i na pierwszy plan biorę tylne zawieszenie i dopracowanie blacharki z tyłu.

Wiem już jak będzie pomalowana i drugiej takiej nie będzie i mam nadzieję że będzie się podobać :)

PostDodany: 14 gru 2013, 21:05 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Zabrałem się dzisiaj za wyjęcie tylnej beli i podczyszczenie rantów otworów co by się rdza nie rozprzestrzeniała. Delta miała mieć wypiaskowany cały spód ale blacharz doszedł do wniosku że wypiaskuje tylko korozje. No i biorąc się dziś do pracy zauważyłem że nie wszystko wypiaskował. Więc zabrałem się za czyszczenie i to co zobaczyłem szczerze mówiąc mnie załamało i tak mi skoczyło ciśnienie że do tej pory mnie nosi.

Blacharz nie tylko nie wypiaskował podłogi ale też położył zabezpieczenie antykorozyjne na rdze i zostawił mi kilka dziur w nadkolu .... : cenzura : jakim trzeba być Ujem żeby tak zrobić : cenzura : . Jutro ma przyjechać i zobaczyć jak to wygląda ale wychodzi na to że zapłaciłem 2tys za wstawienie kawałków podłogi i zrobienie progu.

Teraz się zastanawiam jak rozwiązać tą sprawę, warsztat jej zarejestrowany a ja nie dostałem żadnego pokwitowania w postaci paragonu czy też faktury za usługę. Co mam zrobić żeby odzyskać część kasy za tą fuszerkę???

PostDodany: 15 gru 2013, 12:47 
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

No to rzeczywiście słabo. A jak się z nim dogadywałeś??? Bo jeśli robił to normalnie, to powinien fakturę jakąś wystawić. Tyle, że trzeba było wcześniej się upominać, bo teraz to może powiedzieć "nara" :roll:

Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

PostDodany: 15 gru 2013, 13:31 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Dogadywałem się tak że ma wypiaskować cały spód i usunąć korozje z podszybia. A co do faktury nic nie ustalaliśmy.

PostDodany: 15 gru 2013, 15:12 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Koszt minimalnie większy niż u mnie , tylko że ja takich progów zmasarzonych nie miałem ;) Cieszę się że jest garstka ludzi która nie opowiada głupot typu - "nie opłaca się".
Dudi pisze:
No to rzeczywiście słabo. A jak się z nim dogadywałeś??? Bo jeśli robił to normalnie, to powinien fakturę jakąś wystawić. Tyle, że trzeba było wcześniej się upominać, bo teraz to może powiedzieć "nara" :roll:
Z fakturą byłoby drożej ;)

PostDodany: 18 gru 2013, 20:36 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Blacharz był zobaczył i powiedział że w piątek zabierze samochód na własny koszt i poprawi piaskowanie. Zgodziłem się na taką opcję pod warunkiem że mu pokażę gdzie ma być wypiaskowane a że w piątek mam wolne to pojadę do niego i będę go pilnował. A w takim wypadku powinno być wtedy zrobione dobrze. Może i będzie to upierdliwe z mojej strony ale skoro za pierwszym razem się nie postarał to teraz go osobiście przypilnuje.

A co do postępów w pracach to tylna belka została już wyczyszczona sprawdzona pod względem luzów no i Delta dostała troszkę niższe i twardsze sprężynki :D

PostDodany: 27 sty 2014, 18:10 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Po nie krótkim czasie wracam z moją Lucynką i trochę to trwało ale prace postępują czasem wolniej czasem szybciej ale ważne że do przodu :D

Ostatnio jak pisałem zaczynały mi się przygody z blacharzem który okazał się zwykłym oszustem i nie zrobił tego co obiecywał i dlatego też musiałem zrobić to sam ( co nerwów sobie napsułem to moje ). A tak na marginesie to jakby ktoś się pytał nie mam na chwilę obecną blacharza do polecenia a firma " MABAR" zarejestrowana w Starachowicach Ul. Żeromskiego a świadcząca swoje usługi w Rudzie Ul. Duża 12 to zwykli naciągacze i bajkopisarze, mówią jedna a nie robią nic.

Wracając do tematu :roll: Delcinka nie ma już rdzy całość zdarta do gołej blachy potem Brunox, później podkład epoksydowy 3 warstwy a następnie kilka warstw środka do konserwacji podwozi ( ale nie baranka :) ), wymieniłem również sprężyny na Eibach'a, amorki zostały stare ponieważ są w bardzo dobrym stanie ( zostały tylko odświeżone wizualnie i postępowałem z nimi tak jak z blacharką). Co do profili zamkniętych to mam już plan działania i materiały a konkretnie po pomalowaniu budy wszystkie profile zamknięte i przestrzenie między poszyciami zabezpieczę Kazetem ( smar grafitowy stosowany do smarowania osiek w Spalinówkach na kolei po podgrzaniu ma konsystencje oleju a po wystygnięciu jest jak smar )

Dzisiaj wyjechałem sankami i doprowadziłem do stanu prawie nówka nie śmigana "drążek stabilizacyjny".
Zamówiłem przewody hamulcowe miedziane, które będą jutro a w środę je zamontuję i biorę się z szpachlowanie budy. Zdjęcia dodam wieczorkiem...

Kupiłem już tarcze na przód z tym że kupiłem 284 zamiast 254 (czy jakoś tak :) ) i mam pytanie czy da radę założyć większe zaciski i kopyto do tych półosiek czy muszę je wymienić?

PostDodany: 27 sty 2014, 21:31 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Jeżeli chcesz mieć uporządkowaną do końca blacharkę to zdejmij blendę na klapie :)

PostDodany: 27 sty 2014, 22:10 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

grodek pisze:
Jeżeli chcesz mieć uporządkowaną do końca blacharkę to zdejmij blendę na klapie :)
masz na myśli maskę i tą mate wygłuszającą?

PostDodany: 27 sty 2014, 22:37 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Chodzi mi o blendę na tylnej klapie , tam gdzie przymocowana jest tablica rejestracyjna.

PostDodany: 27 sty 2014, 23:24 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00