Lybra - ustawienie świateł

Mart27

Lybra - ustawienie świateł

Post autor: Mart27 » 06 wrz 2006, 9:22

Mam pytanko - czy w waszych Lyberkach też światła z przodu są wysoko?
mam taki problem? - nawet jak ustawię na 3 to co piąty kierowca mruga, że go rażę....
fakt że światła sa dość mocne, ale chyba nie chodzi o to,że myślą że mam długie, a o wysokość ...
Jak to jest u Was?

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra - światła

Post autor: muha » 06 wrz 2006, 9:34

Moje swiatla oceniam jako srednio slabe. Wlozylem lepsze zarowki, jest troche jasniej, ale generalnie tesknie za reflektorami z Punto :)

A co do wysokosci - ustawienie swiatel w serwisie to 10 zl. Nie sadze, zeby sam model mial nietypowo wysoko ustawione reflektory. Proponuje eksperyment - wez kogos z innym samochodem, stancie sobie w jednakowej, niewielkiej odleglosci od jakiejs sciany i porownajcie gdzie biegnie wiazka swiatla. Ja po zakupie swojej Lyberki w ten sposob zauwazylem, ze swiatla sa nierowno ustawione...

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - światła

Post autor: Nat » 06 wrz 2006, 13:16

U mnie ustawienie swiateł OK, żarówki istotnie nie należą do najmocniejszych, ale akurat mi to nie przeszkadza.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - światła

Post autor: Mart27 » 06 wrz 2006, 13:53

akurat żarówki słabe nie są, chodzi o wysokość
na przeglądzie było ok...
skoczę dziś do ASO zobaczymy.....

Mart27

Lybra - światła

Post autor: Mart27 » 06 wrz 2006, 16:44

załatwione - wysokość wyregulowana....
nie trzeba się było martwić :lol:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - światła

Post autor: Nat » 06 wrz 2006, 16:47

A co, pstryknąłes guziczkiem-suwaczkiem? :D
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - światła

Post autor: Mart27 » 06 wrz 2006, 19:09

oj Nat lubisz wypuścić.... :lol:
w ASO Pan wziął jakiś magiczny klucz i przez kilka minut kręcił coś w lampkach i teraz na 1 mam niżej światełka niż na 3, ale musiałem razić innych użytkowników naszych dróg... :cry:

Awatar użytkownika
gregory_gb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: Śremkowo near Poznań

Lybra - światła

Post autor: gregory_gb » 06 wrz 2006, 20:22

a ja mam lewe ustawione tak jak maszyna nakazuje tzn. to urządzonko do sprawdzania świateł , natomiast prawe (to na pobocze) zawsze daję wyżej, kierowców to nie oślepia a za to przechodniów późną porą i nocą lepiej widać. I założę się że nie jeden z was to praktykuje i dostrzega plusy takiego ustawienia świateł.
KleKle...LANCIA Lybra 2,4 JTD SW LX...KleKle

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra - światła

Post autor: muha » 07 wrz 2006, 8:38

Alez przeciez fabryczne ustawienia wlasnie takie sa! Lewe swiatlo "daje" troche krocej, niz prawe. Jesli musiales sam to ustawiac, to ktos cos sknocil. A jesli podniosles prawe jeszcze bardziej, to uwaga - trzeba znalezc kompromis pomiedzy oswietlaniem sobie drogi, a oslepianiem innych. Nie jest przeciez tak,ze prawy reflektor nie oslepia - trzeba pamietac o pieszych, kierowcach wyjezdzajacych z prawej na skrzyzowaniu, albo zza zakretu.

Ja tam w kazdym razie zakladam, ze fabryka zrobila dobrze a jak mi ciemno, to wlaczam dlugie. Jesli nadal bedzie za ciemno - to pewnie oddam prawko :)

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”