Lybra - komunikat: Oil level

inginieur
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 22 maja 2009, 23:00

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: inginieur » 08 cze 2009, 9:33

po zakupie lanci przejechalem jakies 400 km, wczorajw czasie jazdy zapalila sie na srodkowym wyswietlaczu taka skala z olejem (prostokąciki puste, z czego jeden zapelniony) nastepnie na srodkowym wyswietlaczu pojawila sie kontrolka z bagnetem.
srawdzilem bagnet, no i oleju bylo rzeczywiscie malo, dolalem literek i problem przepadl.
pytanie - czy ten silnik ma sklonosci do spalania oleju? nie widze zadnych plam z olejem na silniku,
w zasadzie moj silnik wyglada jak nowy... pod saochodem tez plam nie widac...
Skoda Octavia 2,0 tdi 2010 kombi

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1577
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: rain » 08 cze 2009, 11:50

Mi od października nie wziął ani grama oleju. Mam wersje 136km. Zalane egde td 5w40

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: kartonik » 08 cze 2009, 11:58

Ja przez 20 kkm, co wymiane, nie dolewam ani grama.

Awatar użytkownika
pabianczyk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 01 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: pabianczyk » 09 cze 2009, 7:38

Umnie nie wyświetla się żaden komunikat. Za to pod samochodem mam ciągle niedużą plamę oleju. Prawdopodobnie wycieka na połączeniu skrzyni z silnikiem. Proszę o informację jak poważne i drogie jest uszczelnienie wycieku. A może macie namiar na mechanika w Częstochowie co sumiennie się tym zajmie? 8-O
pozdrawiam
Lancia Lybra SW 2,4 JTD 2001r

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: skyblu » 09 cze 2009, 9:21

inginieur pisze:po zakupie lanci przejechalem jakies 400 km, wczorajw czasie jazdy zapalila sie na srodkowym wyswietlaczu taka skala z olejem (prostokąciki puste, z czego jeden zapelniony) nastepnie na srodkowym wyswietlaczu pojawila sie kontrolka z bagnetem.
srawdzilem bagnet, no i oleju bylo rzeczywiscie malo, dolalem literek i problem przepadl.
pytanie - czy ten silnik ma sklonosci do spalania oleju? nie widze zadnych plam z olejem na silniku,
w zasadzie moj silnik wyglada jak nowy... pod saochodem tez plam nie widac...
hm, miałem focusa, benzyna,
silnik z zewnątrz suchy, nic żadnej najmniejszej plamki
natomiast przy szybkiej jeździe i dynamicznej droga ok 400km dolewałem zawsze ok 0,7 - 1.0 l oleju 8-O
co było nie wiem, sprzedałem, ale mechanik sugerował, uszczelniacze,
palił olej - czarny dymek i duzo węglowodoru w spalinach
pozdro :D

limak1231
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 12 paź 2013, 10:48
Imię: kamil
Lokalizacja: małogoszcz

Re: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: limak1231 » 21 paź 2013, 9:09

mnie też wczoraj przestraszył ten komunikat (wyświetlił się przy odpalaniu ciepłego silnika- oil level i jedna pełna kreska) ale po dojechaniu do domu i postoju ok 2 godzinnym sprawdziłem olej i okazało się, że stan jest idealnie w połowie zakresu, mam ten samochód kilka dni ale już zauważyłem, że elektryka nie jest jego mocną stroną i jest to o tyle dziwne, że w większości jest ona niemiecka ( czyżby jakiś gorszy sort ? )
lancia lybra 2.4 jtd sedan 2000r

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra - komunikat: Oil level

Post autor: mjerzy » 21 paź 2013, 10:05

Jeżeli samochód miałeś postawiony na jakiejś nierównościu pod skosem, komunikat mógł się pojawić. Nie zaszkodzi sprawdzić połączenie elektryczne czujnika, który znajduje się w misie (jedyne kabelki wchodzące).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”