Forum LKP

Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia
Autosklep
Obecny czas: 07 Gru 2016, 17:25

Twój czas na forum: czas w Polsce

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: 18 Sty 2011, 13:27 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Miejscowość: Poznań
Witam

Mam problem z kierunkowskazem... tak tylko z jednym. Kiedyś problem występował sporadycznie lecz teraz prawie codziennie. Zostawiam auto na noc, przychodzę rano a tu się świeci ciągłym światłem prawy kierunkowskaz (przód, bok i tył). W przeszłości pomagało włączenie na chwillę świateł awaryjnych lecz teraz i to nie poomaga. Sprawdzałem przerywacz pod kierownicą jest wporządku, styki w tylnej lampie też są dobre. Jak uruchomię samochód to lewy migacz działa prawidłowo lecz gdy przełącze na prawy to tylko raz tyknie (tak jakby migał) i nic, a kiedy włącze awaryjne to lewy też się zawiesza i świecą obydwa (ciągłym światłem). Kierunkowskaz włącza się sam z siebie kiedy tylko mu pasuje przy wyłączonym samochodzie i jedyne co pomaga aby go wyłączyć to odłączenie na kilka chwil jednej z klem akumulatora.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

PostWysłany: 18 Sty 2011, 14:55 
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Stalowa Wola
Zacznij od wymiany wszystkich żarówek w kierunkowskazach. I sprawdź co się dzieje.
Potem sprawdź styki w tylnej lampie. I sprawdź wszystkie połączenia.

Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) ? YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Image
Image

PostWysłany: 18 Sty 2011, 15:12 

Dudi napisał(a):
Zacznij od wymiany wszystkich żarówek w kierunkowskazach. I sprawdź co się dzieje.
Potem sprawdź styki w tylnej lampie. I sprawdź wszystkie połączenia.

Ale jak świecą wszytskie kierunki? a te styki w tylnej lampie to te na kostce co wchodzi w lampe?

PostWysłany: 18 Sty 2011, 15:55 
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

Zacznij od wymiany żarówek. Ja miałem ostatnio taki przypadek, wymieniłem i już się nie zdarza. Okazało się, że przednia była na granicy zużycia, bo wystarczyło ją potrząsnąć i zerwał się drucik w środku (pewnie już nie kontaktowała dobrze i powodowała jakieś różnice napięć).
A też kierunkowskazy z prawej strony zapaliły mi się po zamknięciu samochodu z pilota.

Image
Image

PostWysłany: 18 Sty 2011, 16:48 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: TYCHY
Imię: Żaneta
ooooo widzisz :)
Miałam ostatnio podobny problem ;) Póki co rozwiązał sie sam, ale wymienimy żaróweczki, by do tego typu nerwów :roll: nie dochodziło w przyszłości :)
Dudi- dzięki za cynk : ok2 :

PostWysłany: 19 Sty 2011, 01:06 

żaróweczki zakupione i rano bede wymieniał. Dzisiaj w pracy jak miałem dłuższy postój to znowu się włączyły prawe kierunki i nie mogłem ich wyłączyć. Podszedłem od przodu do samochodu i przedni juz nie świecił tylko boczny i tylni. Podniosłem maskę i na podszybiu też są bezpieczniki i przekaźniki (tzn ja tam mam jeden bezpiecznik 7.5, dwa małe prostokątne przekaźniki i jeden duży kwadratowy) wyciągałem każdego pokolei i nic dopiero jak próbowałem wyciągnąć tego kwadratowego (a szło to bardzo ciężko) to migacze przestały sie palić a styki przekaźnika były strasznie pozalepiane.

Zobacze rano czy wyczyszczenie przekaźnika pomogło.

PostWysłany: 25 Gru 2012, 13:36 

Miejscowość: Wypełnij to pole
Imię: Piotr
Witam jestem nowym posiadaczem tego Auta wczoraj zaczął się mój pierwszy problem gdyż cały czas pali się lewy kierunek jak i na zewnątrz tak i w środku na panelu gdy wyłączę światła jest niby oki kierunek gaśnie ale gdy go włączam to nawet i światła przednie tylne razem z nim się włączają i mrugają. Sprawdzałem bezpieczniki są ok ale jak wyciągnąłem ten od kierunku to żadne światło sie nie paliło nawet kontrolki na panelu z góry dziękuję za pomoc

PostWysłany: 25 Gru 2012, 14:01 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: AYLESBURY U.K
Imię: Jerzy
Gdybyś szukał przekaźnika to jest pod kierownicą,trzeba zdjąć osłonę.
Miałem troszkę inaczej ,bo u mnie nie świecił tylko mrugał cały czas.
Przyczyną było sklejenie styków przekaźnika.Puknąłem go i gitara.Już rok spokój :D

La pi? bella ? la Lancia

PostWysłany: 25 Gru 2012, 14:13 
Klubowicz
Klubowicz

Miejscowość: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE
Zwarcie jakimś cudem na wyjściu przekaźnika pojawia się + 12v wszystko wskazuje na wajche od kierunków.

Punto 2 FL 1.4 Skasowane :(

PostWysłany: 25 Gru 2012, 14:32 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający

Miejscowość: Tarnowskie Góry
Imię: adam
Lukasz_TG napisał(a):
Zwarcie jakimś cudem na wyjściu przekaźnika pojawia się + 12v wszystko wskazuje na wajche od kierunków.

... stawiałbym na wajchę gdyby nie "efekt choinki", o którym pisze Piotr2309, a która uaktywnia się po wyłączeniu świateł i włączeniu lewego kierunku. Efekt choinki to typowy problem braku masy a ponieważ auto odpala bez problemów (tak zakładam) a inne odbiorniki prądu pracują normalnie dlatego brak masy występuje w obwodzie zasilania świateł. Niestety szybkie znalezienie usterki w takim przypadku czasem bywa trudne, moim zdaniem należy zacząć od sprawdzania masy (multimetrem) przy światłach przednich i tylnych lamp.

jest:125p, 126p, M-20, Pajero I, polonez rover, cc900, wartburg 353w, garbus 1302, kappa 3,0, junak 350 i ...... polonez 1,5 SLE, Lublin 3,5t oraz MB 190 1,8E, Punto Selecta 1,2, syrena 105, Thesis 3,0

PostWysłany: 25 Gru 2012, 15:08 

już odnalazłem problem zrobiłem tak jak kolega wyżej powiedział kabelki się stykały i na dodatek bezpiecznik który nie był opisany miał zaśniedziałe styki ale dopiero po rozebraniu kierownicy mogłem do tego dojść Wielkie Dzięki :)

PostWysłany: 25 Gru 2012, 16:52 
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

Jeszcze radziłbym Ci wymienić wszystkie żarówki w kierunkowskazach, bo słaba żarówka też potrafi spowodować małe zwarcie i zaświecenie się wszystkich kierunków z jednej strony. Ja miałem taki akurat przypadek, niezauważyłem i stopił się przedni kierunek, który musiałem zmienić. A spowodowała to żarówka, która była na wykończeniu.

Image
Image

PostWysłany: 25 Gru 2012, 19:24 

no najlepsze jest to ze problemem sa kable od poduszek bo ten bezpiecznik który odpiąłem wstawiłem nowy po paru km znow to samo a bez bezpiecznika jest wszystko oki tylko poduszki nie działają

PostWysłany: 29 Sie 2016, 12:57 

Imię: Daro
Ja sprawdziłem wszystkie żarówki, przekaźnik pod kierownicą, bezpieczniki wewnątrz i te, które są pod maską, centralkę od centralnego - bez rezultatu. Kierunkowskazy świecą się nieustannie. Dopiero po wyjęciu bezpiecznika od świateł awaryjnych wszystko gaśnie. Co ciekawe gdy przekręcę zapłon i włączę kierunkowskaz to niezależnie w którą dam stronę - błykają jakbym włączył awaryjne... Jakieś pomysły???

PostWysłany: 29 Sie 2016, 13:00 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: ZGR
Imię: Przemek
Moze manetka jest uszkodzona czyli przelacznik zespolony.

Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Twój czas na forum: czas w Polsce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości