Delta - skrzynia biegów

argenta67

Re: Delta - skrzynia biegów.

Post autor: argenta67 » 13 maja 2010, 18:40

Karolkm pisze:Problem rozwiązany, okazało się, iż czujnik temperatury silnika nie łączył na stykach. Na początku było to chwilowe, przez co raz na jakiś czas zapalała się kontrolka i występowały przerwy w zapłonie. Później połączenie przerwało się całkowicie, wtryskiwacz lał paliwem ile wlezie, w wyniku czego dochodziło do zalewania silnika i emisji czarnych spalin.

Obecnie kontrolka nie świeci, silnik pracuje bardzo równo i zapala na dotyk.
To wydaje mi się, że miałem rację w swoich postach :?:

Karolkm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 09 maja 2010, 18:41
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Delta - skrzynia biegów.

Post autor: Karolkm » 22 lut 2012, 21:19

Wypowiem się w związku z ostatnim pytaniem jakie otrzymałem na pw.

Skrzynia biegów od fiata tipo okazała się za słaba. Doszło do zmielenia mechanizmu różnicowego w skrzyni. Zamontowana została skrzynia od Fiata Tempry 1.6, jest ona dużo trwalsza, nawet od skrzyni z Lancii. Nie ma z nią żadnych problemów a prędkości obrotowe silnika zostały zmniejszone tak samo, jak w przypadku skrzyni biegów od Tipo. Dynamika samochodu nie jest odczuwalna, uważam, że dłuższe biegi są dużo wydajniejsze w przy tym silniku. Spalanie w trasie to 9-9.5L gazu, silnik nie jest specjalnie oszczędny, na mniejsze spalanie nie ma co liczyć.

basidrak_20
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 78
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:27
Skype: basidrak1

Re: Delta - skrzynia biegów

Post autor: basidrak_20 » 03 cze 2012, 21:32

U mnie też się świeciła ta kontrolka i nikt nie potrafił powiedzieć czemu.
Jak się okazało - pompa paliwa umarła i nie mogłam odpalić na benzynie. Całe szczęście miałam gaz :) - zmiana pompy i po problemie.

Tak pisze gdyby ktoś miał jeszcze problem.
Rozwiązań jest wiele...
moja pszczółka - Lancia Delta II 94r 1.6 LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”