Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: kaeres » 20 maja 2012, 10:50

Jeżeli jest gdzieś tego typu wątek to proszę o przeniesienie mojego posta.
Nie potrafiłem znaleźć.
Allegrowicz jarkonauto / WALKIRIA - wyjątkowo nie polecam.
Sprzedaje panel przycisków do szyb.
Zadzwoniłem z prośbą o zdemontowanie go i wysłanie mi samego przełącznika przedniej szyby ze strony kierowcy. Zgodził się, wysłał za pobraniem....zły element pomimo iż 3x dzwoniłem i uzgadnialiśmy wszystko. Wysłałem nawet sms aby uniknął pomyłki.
Zdarza się więc obiecał wysłać prawidłowy.
No i tak dzwoniłem od 2 tygodni czekając jak idiota na przesyłkę, której już nie wysłał a jeszcze kłamał przez telefon aż do momentu gdy już nie odbierał.
Dodzwoniłem się z innego numeru i w ostatecznej odpowiedzi usłyszałem, że nie ma czasu na takie sprawy.
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=16419677

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: Ramzes_II » 20 maja 2012, 11:29

kaeres pisze:Jeżeli jest gdzieś tego typu wątek to proszę o przeniesienie mojego posta.
Nie potrafiłem znaleźć.
Allegrowicz jarkonauto / WALKIRIA - wyjątkowo nie polecam.
Sprzedaje panel przycisków do szyb.
Zadzwoniłem z prośbą o zdemontowanie go i wysłanie mi samego przełącznika przedniej szyby ze strony kierowcy. Zgodził się, wysłał za pobraniem....zły element pomimo iż 3x dzwoniłem i uzgadnialiśmy wszystko. Wysłałem nawet sms aby uniknął pomyłki.
Zdarza się więc obiecał wysłać prawidłowy.
No i tak dzwoniłem od 2 tygodni czekając jak idiota na przesyłkę, której już nie wysłał a jeszcze kłamał przez telefon aż do momentu gdy już nie odbierał.
Dodzwoniłem się z innego numeru i w ostatecznej odpowiedzi usłyszałem, że nie ma czasu na takie sprawy.
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=16419677
Dokładnie.
gość idzie na masówkę.
Ja u niego kupowałem chłodnice (KPL z plastikami).
Chciałem kupić zestaw bez wentylatorów, bo te posiadałem sprawne. Usłyszałem ze tylko cały zestaw kpl z wentylatorami (nie dekompletują).
Powiem szczerze nawet mnie to ucieszylo bo dostane cały zespół, wepchnę w auto, podłacze węże i malinka.
Przysłał wszystko osobno było, pourywane śruby w chłodnicy, chłodnica klimy miała ukręcony gwint przy króćcu przyłączeniowym z sprężarki, plastiki połamane i pozrywane śruby w spinkach je łączących.
2 dni zajęło mi usuwanie z chłodnicy wody pozrywanych śrub mocujących doń chłodnicę klimy i całe plastiki (kierownice powietrza)
Chłodnica klimy jak pisałem miała urwany gwint na przyłączu - chciałem to naprawić przez rozwiercenie resztek śruby i nagwintowanie, ale żaden ślusarz się nie podjął - bo jak twierdził rozszczelni się chłodnica przy tej opecacji i on nie podejmie się.
Zadzwoniłem do sprzedającego z reklamacja - przysłał chłodnice inną po pronad trzech tygodniach.
Wiec podsumowując:
Kupiłem KPL chłodnic z wentylatorami bo tylko w całym zestawie sprzedają. Rozumieć można iż jest to cały zespół nie rozkrecony wyjęty z auta.
Przyszły:
- połamane kierownice powietrza z pozrywanymi śrubami
- chłodnice rozkompletowane
- śruby mocujące chłodnice ze sobą, oraz kierownice powietrza miały pourywane łby (reszta śrub była w gniazdach w chłodnicy wody)
- chłodnica klimy miała zerwaną śrubę w przyłączu.
- dostałem odkrecone wentylatory i dodatkowo zapłaciłem za zwiększoną przez nie wagę paczki, chociaż nie były mi potrzebne, mógł je równie dobrze dla mnie wywalić na smietnik.
- chłodnice klimy wymienił mi dopiero po dziesiątkch telefonów, maili i upływie ponad 3 tygodni.

Żal.
Nie polecam.
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: Kris » 20 maja 2012, 12:09

Dziwnym zbiegiem okoliczności nie ma ani jednego negatywa... Jak dobrze liczę to powinien mieć przynajmniej 2 :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: Ramzes_II » 20 maja 2012, 12:23

declamer pisze:Dziwnym zbiegiem okoliczności nie ma ani jednego negatywa... Jak dobrze liczę to powinien mieć przynajmniej 2 :)
Kupowałem u niego ale nie na aukcji. Masz sposób na wystawienie wówczas oceny ?
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Rafako

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: Rafako » 20 maja 2012, 12:28

Jak kupowałem skraplacz do Kappy, rozważałem właśnie zakupu używanego od tego gościa (bo tanio ;) a "przecież nikt Ci później przy sprzedaży tego nie odda").
Widzę po Waszych jasełkach przy transakcji, że dobrze zrobiłem, że jednak darowałem sobie grzebanie po szrotach z pseudogwarancją "na gębę"...
Przepłaciłem ale przynajmniej mam spokój, źle przysłany skraplacz (od innej wersji) wymieniono na właściwy w 3 dni a gwarancję mam na piśmie i nie "rozruchową".
Serdecznie pozdrawiam.

argenta67

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: argenta67 » 20 maja 2012, 15:53

To jest gość lekko nawiedzony "handlem" i niestety bardzo pazerny na kasę bo bardzo często sprzedaje (czyha na niewiedzę ludzi bo sam to jej nie ma) np. to a w sklepie nówka sztuka kosztuje (co prawda jak dla mnie po zniżkach) 65,85zł a on chce 70zł za używaną, która jest już sucha i jak ponownie dostanie płynu to za miesiąc zacznie cieknąć. Kiedyś u niego kupowałem ale z cenami zaczął wariować nie mówiąc o niechlujnym demontażu.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: Gros » 20 maja 2012, 16:23

za 130zł kupiłem u niego wentylator nawiewu jak dla mnie gość spoko i nie mam nic do niego
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: grodek » 20 maja 2012, 16:27

Dlatego warto kliknąć na "kup teraz" , wtedy unikniemy wyzwisk do lustra.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: kaeres » 21 maja 2012, 8:40

Czasami są takie sytuacje, że nie ma możliwości zrobić Kup teraz (brak kompa, dostępu do neta, itp.).
Poza tym najzwyklejsza wiara w ludzką uczciwość każe mi nie lękać się w takich sytuacjach.
Na barana zawsze można trafić i dlatego robię mu antyreklamę co jak widać już pomaga.

Awatar użytkownika
cool_r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 21 lip 2009, 18:13
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: cool_r » 21 maja 2012, 18:13

Kupowałem u niego używaną przepływkę w cenie rozsądnej jak na allegro i wszystko poszło tak jak miało pójść, zawsze jak coś dzieje się nie tak to pozostaje tylko i wyłącznie negatyw->próba dogadania się->spór->policja. Jeśli ktoś kupuje poza allegro to kupuje to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność(i takie coś jak nazwa tematu "Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro" powinien być zmieniony) i ciężko jest cokolwiek zdziałać bo niema się żadnej podkładki na nic(paragon, faktura,historia zakupów). Takie ostrzeganie przed kimś bo coś tam coś tam w moim myśleniu jest trochę nietrafne, łatwy sposób na obrobienie d_py np. konkurencji. Nie powiem że kogoś bronię czy jak ale tak jest.
LanciA_K_2.0_vis'99+BOMBA
www.WreckedExotics.com <-----łezka w oQ jak nic

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: kaeres » 22 maja 2012, 14:34

Ja kupowałem na własną odpowiedzialność poza allegro.
Czy to oznacza, że to moja wina iż mnie w wała zrobił bo teraz nie mam dowodów i nie mogę mu nawet negatywa dać ?
Nie jestem mściwy bo gdybym był to bym sobie założył kolejne konto na allegro i mu powciskał wszędzie kup teraz.
Po prostu zlałem klienta załamując jedynie ręce jak mogą być ludzie wilkami dla drugich.

Alan

Re: Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro

Post autor: Alan » 22 maja 2012, 16:19

Zawsze możesz złożyć skargę do US że nie dostałeś paragonu. A towar odesłać sprzedawcy jako niezgodny z umową w myśl ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”