Obejrzana: K Coupe 2.4 20V z Łęczycy, ogł. Gumtree

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Rafako

Obejrzana: K Coupe 2.4 20V z Łęczycy, ogł. Gumtree

Post autor: Rafako » 06 maja 2012, 14:43

Kolejna przymiarka do zakupu K Coupe zakończyła się fiaskiem, niestety :(
Wczoraj byliśmy z Olą w Łęczycy obejrzeć wiszącą już od dłuższego czasu na gumtree czarną Kappę Coupe 2.4 20V z rudą skórą w środku. Samochód jest wystawiony za 8000 złotych (informacja dla potencjalnych zainteresowanych: negocjacje kończą się na 7000 zł).
Kilka słów o samym aucie:
1. Z zewnątrz wygląda w miarę przyzwoicie. Liczne punktowe "pędzelki" bo właściciel tu i ówdzie robił zaprawki, lewe tylne nadkole było podobno obtarte i rzeczywiście, pomalowane jest kiepściutko... Na podłodze i progach brak oznak korozji, progi wyglądają trochę dziwnie, jak dorobione, ale przyznam uczciwie, że nigdy nie przyglądałem się im wnikliwie w Coupetach, więc pewnie takie po prostu są :) Tłumiki wymienione ok. 2 lat temu, oczywiście założony szajs z "Pamaku" czy jak to się tam nazywa, więc auto jest mocno głośne podczas jazdy.
2. Mechanicznie: jest instalacja gazowa sekwencyjna ale nie wiem czy działa bezproblemowo bo podobno akurat wczoraj nie było gazu w niej :roll: ;) Amortyzatory przednie podobno wymienione 1,5 roku temu, choć już tego po nich nie widać, więc muszą mieć kilkadziesiąt tysięcy najechane. Przednie hamulce ok. Tylne amory kwalifikują się do wymiany a tylne tarcze hamulcowe, niedługo będą mogły nosić dumną nazwę "wspomnienie". Dźwignia ręcznego daje się zaciągnąć tylko na jeden ząbek, więc na pewno temat wymaga przejrzenia. Samochód jest na bardzo ładnych i w miarę nowych zimówkach...
...i tylko na zimówkach. Letnich brak i właściciel kupi sobie dopiero jeśli jej nie sprzeda. Klima chłodzi ale bardzo słabo. Po drugim uruchomieniu silnika, wentylator wnętrza zastrajkował i już się go nie dało włączyć. Właściciel stwierdził, że to tylko bezpiecznik, ja jednak mam w tej sprawie inną, wynikającą z własnego bolesnego doświadczenia, teorię (czytaj: kolejne 300-500 zeta do dołożenia). Dekiel zaworowy trochę się poci ale nie jest pęknięty w charakterystycznym miejscu. Właściciel deklaruje, że niedawno robił rozrząd, głowicę, wymieniał tuleje w zawieszeniu przód i tył i osłonę przegubu. Dodatkowo poinformował nas, że olej w silniku i świece są do wymiany na już, czyli pewnie olej ma już ze 25 000 km przelatane, aż się bałem wyciągać bagnet :roll: Podczas jazdy: przyspiesza ładnie, silnik nie wydaje niepokojących dźwięków, z zawieszenia dochodzą stuki, także do ideału to jej trochę brakuje.
3. Wnętrze: auto ma najechane blisko 300 000 km i to naprawdę w nim widać. Fotel kierowcy jest k... : cenzura : umęczony do imentu (na foto w ogłoszeniu tego nie widać). Rozszarpana skora na boku oparcia, poniszczony, powycierany ale właścicielowi to nie przeszkadza, bo on ją traktuje jako auto do jeżdżenia a nie kapliczkę. Reszta foteli też nie jest bynajmniej "przedbana" ale nie ma takiej tragedii. Tak czy owak, skora do kompleksowej renowacji a jeśli się nie da, to środek raczej do obszycia na nowo. Poza tym reszta w miarę przyzwoita, auto w środku kompletne, szyby działają, lusterka też. CB radio jest przymocowane do deski, nad skrzynką bezpieczników, więc pewnie są też "wyrajbowane" dziury :( Przyznam, że nie zwróciłem uwagi, czy się żadne checki nie świecą.
4. Właściciel - sympatyczny człowiek myślę, że w wieku 40+. Raczej uczciwy i prawdomówny ale nie żaden tam pasjonat. Kupił trochę przypadkiem, kilka lat jeździł, nastukał 100 000 km i teraz chciałby sprzedać i "kupić jakiegoś niemca" (cytuję jego wypowiedź). Narzekał trochę, że wsadził w nią dużo kasy i już go to męczy. Zna się chyba nieszczególnie a i lokalni mechanicy nie stają na wysokości zadania :D pochwalił się kilkoma druciarstwami w aucie.

Reasumując: dla mnie do auta jest naprawdę dużo do dołożenia, żeby móc się go nie wstydzić ale jeśli ktoś chce kupić, żeby się "powściekać" i nie przeszkadza mu agonia skóry, konieczność dokupienia opon, sporo rzeczy do zrobienia na już ("jeździłem, dobiłem, to tera sprzedaję, a co :!: ") to może sobie rozważyć. Pasjonatom odradzam albo doradzam ale nie za tą kasę (jednakże Pan zdecydował, że taniej nie sprzeda, bo nawet próbowaliśmy jeszcze negocjować ;) ).
Załączam zdjęcia przedmiotowego auta z ogłoszenia a tutaj link na gumtree: :link:

Zaznaczam, że nie wiem, nie znam się, nie jestem specjalistą, oględziny opieram tylko i wyłącznie na doświadczeniu związanym z posiadaniem kilku lepszych (i jednej gorszej ;) ) Kapp.
Serdecznie pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pejter
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 25 gru 2011, 11:59
Imię: Piotr
Lokalizacja: Łódź

Re: Obejrzana: K Coupe 2.4 20V z Łęczycy, ogł. Gumtree

Post autor: pejter » 09 maja 2012, 12:58

Można powiedzieć, że cena adekwatna do stanu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”