Czy zagazowac Lybre 1,8?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zagazowac Lybre 1,8?

Post autor: pew » 06 kwie 2010, 21:22

Mam w tym silniku instalkę III gen. - żadnych problemów ... osiągi bez zmian, spalanie 5-10% większe. Wady były wcześniej wymieniane (poza awaryjnością, u mnie tego na szczęście nie ma).
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Czy zagazowac Lybre 1,8?

Post autor: KGB » 08 kwie 2010, 0:57

ten silnik to to samo co 2.0 ,tylko jednego gara mu ucieli ,
pewnie komputer tez ma tak samo zje... ,
z II gen sa pewne problemy - w sumie do dzis dobrej emulacji sondy jeszcze nie nastawilem ,ale szczerze mowiac to dlatego ,ze mi sie nie chcialo ,a przy kapciu ZAWSZE sa pilniejsze naprawy ,
dlatego nie radze sie interesowac II gen ,bo zaden gazownik ci tego nie ogarnie ,a sam z takim poziomem wiedzy nawet nie masz co podchodzic .

ale IV gen jak najbardziej zda egzamin ,
najlepiej zalozyc staga 300-4 plus (jezeli twoj silnik ma visa ,to moze sie przydac korekta wtrysku po obrotach ,a zwykly stag4 jej nie ma ,ale czywiscie i na stag4 bedzie to smigac calkiem dobrze) ,
parownik MagicIII bedzie odpowiedni ,wtryskiwacze najlepiej matrix HD344 ,
cisnienie bedzie trzeba troche podkrecic ,bo te wtryskiwacze normalnie obsluguja 30KM /cyl ,ale na cis 1.1bar (zamiast 1.0bar) obsluza 33KM,

nie wiem czy lybra ma skladane tylne siedzenia ,ale jezeli nie ma to mozesz sie zastanowic nad butla walcowa ,nie wyglada tak elegancko jak toroidalna ,ale mozna wlaozyc wtedy taka ,ktora pomiesci nawet 80l gazu ,
standardowy toroid 48-55l to "strasznie duzy ciezar" 50kg juz z gazem ,ale ~80l gazu w butli to juz waga 70-80kg

ozzy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2009, 14:10
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czy zagazowac Lybre 1,8?

Post autor: ozzy » 08 kwie 2010, 7:45

Witam.
Mam w takim silniku instalację gazową. Jest to STAG 4. Co prawda przejechałem na niej dopiero 2 tyś. km więc mogę Ci przekazać odczucia z początku przygody z gazem.
Zawsze miałem diesla aż w końcu zdecydowałem się na benzynkę. No i tu zaczął się problem. Przez pół roku zagryzałem zęby na stacji benzynowej płacąc za paliwo. W końcu przekonałem żonę do instalacji. Była zagorzałą przeciwniczką (bo może wybuchnąć i takie tam). A teraz jeździ i nawet o tym nie myśli co spala się w silniku.
Mam butlę w kole zapasowym. Butla ma 57l a gazu wchodzi 42l co wystarcza na 380km jazdy. Spalanie średnie wychodzi 11l po mieście i na trasie przy prędkości obrotowej powyżej 3000 (ok 100 km/h).
Tankowanie to teraz przyjemność ;)
Pozdrawiam i życzę nam bezproblemowej jazdy z instalacją.

Awatar użytkownika
Dalton666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 14 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy zagazowac Lybre 1,8?

Post autor: Dalton666 » 08 kwie 2010, 16:13

Witam
Ja mam Lybre 1.8 na gazie i smiga az miło zero problemów, a drugiego mam seicza 900 na gazie zrobiłem juz 120 tys i tez zero problemów smiga do dziś także widac jedni są zadowoleni inni nie.

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zagazowac Lybre 1,8?

Post autor: pew » 08 kwie 2010, 22:59

ja mam butlę 38 l. - wchodzi między 33 a 35 litrów :-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

pedros
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2010, 9:46
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Czy zagazowac Lybre 1,8?

Post autor: pedros » 26 maja 2010, 13:09

Witam. Na pytanie czy zagazować Liberatora mówię stanowczo TAK jeżeli tylko ekonomia wskazuje na zakładanie gazu to zakładaj. Ja mam 1.8 rok.2000 zagazowana w 2004 przez serwice Lancia w Wejherowie.Autko najechało od tego momentu 200kkm. Wymiana filtra gazu raz na jakiś czas i spokój , zero błędów ale ważne są świece ja niezmiennie używam
championek 4-elektrodowych. Specjalnie nie ma różnicy czy jadę na gazie czy na benzynie. W związku z temperaturą używam oleju 0/40 castrol magnatec .Jeżeli ktoś jest dobrym gazownikiem to umie założyć sekwencje pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gwarkowiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Żory

Pewnie że zagazować !

Post autor: Gwarkowiec » 22 sty 2011, 12:51

Ja swoją Lybre 1.8 16V zakupiłem w X.2008 roku, przejechałem tylko 1 pełny bak benzyny PB95 aby sprawdzić jak silnik sie zachowuje, miedzy czasie uzgodniłem termin montażu instalacji (AUTOMIX w Skrzyszowie POLECAM).
Zapłaciełm jakies 3 kółka za instalacje, butla w kole pojemność 55 litrów, wchodzi 80% czyli jakies 44 litry (w pratkyce "w zależnośći od ustawień przez gazownika" u mnie 45 litrów), zasięg 450 km(spalanie w okolicach 10 litrów), wlew LPG w klapce od PB95 (ładnie-estetycznie). Rady od gazownika: paliwo w okolicach połowy baku (żeby nie zatrzeć pompy paliwa) druga to !awaryjnie! da sie odpalic na gazie (oczywiscie przy ciepłym silniku czyli lato- w zime odpada). O samej instalacji nie bede pisał lecz o jej użytkowaniu. 2 lata gwarancji. Otóż:
- styczen 2009 korekta pojemności zbiornika bo za mało mi wchodziło przy tankowaniu - gratis
- październik 2009 ( czyli po roku czasu i przebiegu 20 000 km) serwis - filterki-pierdoły 160 zl
- październik 2010 ( czyli po 2 latach i przebiegu kolejnych 20 000 km a w sumie 40 000) serwis -filterki-pierdoły 170 zl
- aktualnie styczeń 2011 ( przebieg w sumie 46 000km) bez usterek czy mam szczęście?

Między czasie wymienione 2 razy świece (NGK i ISKRA) i filtr powietrza (3 razy), dodatkowe koszta 60 zl przy badaniach technicznych (śmieszne). Z racji tego iż nie ma kabli tylko bardziej wytrzymałe cewki to ich częsta wymiana odpada.
Wiem ze to temat rzeka czyli co bedzie pozniej z wtryskami, zaworami itp. ale prosze przeliczyć PB95 kontra LPG.
Wcześniej miałem Fiata Sienie 1.6 16V z 1997 roku czyli jedną z pierwszych i odsprzedałem ją młodszemu bratu (bedzie 7 rok od montażu i na LPG zrobione ok 110 000 km bez większych kłopotów)
Jestem ZA
Lybra SW 1.8 LPG ;

lybra 1.8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:55
Imię: luska
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Czy zagazowac Lybre 1,8?

Post autor: lybra 1.8 » 06 lut 2012, 23:08

Mam lybre 1,8 od roku jak tylko sciagnełem od razu w gaz i tak:
przede wszytkim ekonomia:
po 4 miesiacach zwróciła sie instalacja ok 10tys km (wiekszosc pozamiejski -ale srednio licze 11 L/100km czyli na ta chwile jade setke za 30zł- w tym komforcie auta to "micha mi sie cieszy" z tego powodu
praktycznie nie zauwazam róznicy lpg/bp

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”