Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Mienki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 12 lis 2011, 18:21
Lokalizacja: Zamość

Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: Mienki » 18 lis 2011, 15:28

Witam, dzisiaj przy wianie klocków mechanicy uszkodzili mi tylny prawy zacisk do kapki,szkoda ze nie powiedzieli o tym tylko oddali auto gotowe do jazdy, szczęśliwie ze nie przeleciałem na takich 'pustych' hamulcach przez samochody przede mną na skrzyżowaniu. Mniejsza a z tym moje pytanie brzmi czy zaciski tylne z ar 156 pasują do kappy 2.0 16v turbo? prosiłbym o szybka odpowiedz bo jestem w tej chwili w kryzysowej sytuacji, wedle jakiegoś katalogu sklepu z częściami do auta pasują...
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 16:22 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę tytułować zgodnie z zasadami/Poprawione
Lancia Kappa 2.0 16 V TURBO
Lancia Nuova Delta 1.6 M-jet
Moto Guzzi Breva 750 IE

Mienki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 12 lis 2011, 18:21
Lokalizacja: Zamość

Re: Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: Mienki » 10 gru 2011, 14:52

Dla potomnych i dla tych którzy tez kiedyś będą mieli podobny problem.
okazuje się że zaciski tylne hamulcowe sa zarówno w Alfie romeo 156 jak i w lancii kappa niemalże identyczne. Rozstaw śrub mocujących, średnica tłoczka 38 mm i klocek są takie same. Jedyna różnica w zaciskach jest materiał z których są wykonane: lancia żeliwo, alfa aluminium i uchwyt montażowy do piasty w alfie jest krótszy ale stosując uchwyt montażu do piasty z lanci a zacisk z alfy można to wszystko połączyć. Zrobiłem tak i przejeździłem już 300km z tym rozwiązaniem.
pozrawiam
Lancia Kappa 2.0 16 V TURBO
Lancia Nuova Delta 1.6 M-jet
Moto Guzzi Breva 750 IE

Rafako

Re: Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: Rafako » 10 gru 2011, 16:19

Gratulujemy "zmyślnej przeróbki" na miarę roku 1989 i co najmniej Łady 2107 : ok2 : i życzymy szczęścia na drodze...
...a w razie "w": gumowych drzew, pieszych w karbonowych zbrojach i innych samochodów na drodze całych obitych zderzakami pomysłu inżyniera Łagiewki :roll: : ok2 : : ok2 : : ok2 :

Gdy używany i sprawny zacisk hamulcowy na tył do Kappy i pochodzący z Kappy, kosztuje 100-150 złotych (a jak ktoś bardzo upierdliwy to dodatkowo zestaw naprawczy + tłoczek kosztuje z 70 zeta), taka rzeźba i pasowanie z innego auta, dla mnie jest całkowicie nie na miejscu.
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. powyżej wyraziłem tylko moją prywatną opinię nt. takich przeróbek i nikt nie musi się z nią zgadzać. Życzę Ci aby samochód jeździł bezproblemowo i nie stał się z powyższego powodu przyczyną czyjegoś nieszczęścia.

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2738
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: Mariusz91 » 10 gru 2011, 18:06

Akurat w tym wypadku twierdzę że nie jest to zła przeróbka i moim osobistym zdaniem (z którym się każdy może nie zgadzać) Rafako trochę przesadziłeś :D Nie jest to założenie hamulców z 126p do Kappy za pomocą zipów i taśmy klejącej, tylko podmiana na dokładnie taką samą część, tyle że lepszą bo lżejszą, a o tych samych właściwościach... za czym idzie mniejsza masa nie resorowana, a z tego to już tylko same korzyści ;) Więc wytłumacz mi co w tym niebezpiecznego :?:

Mienki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 12 lis 2011, 18:21
Lokalizacja: Zamość

Re: Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: Mienki » 10 gru 2011, 22:36

http://www.motoneo.pl/t/z1/LUCBHN196

Wedle tego katalogu są zamienne, pojechałem na szrot z zaciskiem z Kappy, przyłożyłem do alfowskiego ba nawet wkręciłem ten z kappy do tego z alfy i na oko moje, człowieka z serwisu przy szrocie który siedzi we włoszczyźnie zaciski sa identyczne. Zresztą kupując klocki do Kappy kupujesz identyczne jak do AR 156 czy 166, zaciski poza materiałem z jakiego sa wykonane niczym się nie różnią, średnica tłoczka ta sama, tłoczek ten sam, wyjścia pod linkę i przewody w tych samych miejscach, wiec nie widziałem problemu z montażem tego elementu. Ba problemu nie było, dla pewności z AR 156 wykręciłem tez uchwyt mocujący do piasty tak na wszelki wypadek ale ten okazał się za krótki i pozostał oryginalny z Kappy.
Rozwiązanie sprawdziłem już w jeździe, jakoś obydwa koła hamują identycznie

Gdy używany i sprawny zacisk hamulcowy na tył do Kappy i pochodzący z Kappy, kosztuje 100-150 złotych (a jak ktoś bardzo upierdliwy to dodatkowo zestaw naprawczy + tłoczek kosztuje z 70 zeta), taka rzeźba i pasowanie z innego auta, dla mnie jest całkowicie nie na miejscu.
Serdecznie pozdrawiam.
Jak potrzebujesz czegoś na gwałt bo nie masz czym jeździć a obdzwoniłeś wszystkich z allegro z zaciskiem i każdy ma lewy zacisk a nie prawy albo może mi to wysłać za jakiś minimum tydzień plus czas dojścia paczki to też byś kombinował.
Mogłem rozwiercać urwany odpowietrznik i wkrecic tam sama śrubę ale za radą znajomego mechanika to byłoby bardziej prostackie rozwiązanie z cyklu młotka i spawarki niz przełozenie zacisku z innego auta ktore ma identyczne ale aluminiowe.
Gdybym nie znalazł tego w powyzszym katalogu nie wpadłbym na to że z AR 156 moze pasować.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 21:04 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ort., używamy dużych liter, etc.
Lancia Kappa 2.0 16 V TURBO
Lancia Nuova Delta 1.6 M-jet
Moto Guzzi Breva 750 IE

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: merbart » 12 gru 2011, 11:20

Dobrze powiedziane i sprawdzone. Proszę dopisać te zaciski do tematu "Zamienniki". Moja skromna uwaga, jeżeli do naszych Lancii można zastosować zamienniki np. tańsze (nie czytać gorsze) to, czemu płacić krocie za element z dedykacją tylko do Lancii.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: kecajgo » 12 gru 2011, 17:18

Zgadzam się z przedmówcą. Troszkę offtopując sam zamontowałem do Kappy sprężyny z Ar164 bo są ciutke twardsze bo mają o jeden zwój więcej i samochód lepiej sie prowadzi a są też tańsze :) Serdecznie pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 21:00 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używamy dużych liter

david2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 171
Rejestracja: 23 mar 2009, 22:21
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa - czy pasują zaciski tylne Alfa Romeo 156?

Post autor: david2 » 02 sty 2012, 18:38

A dodam że po 97 roku w Kappach były stosowane już zaciski aluminiowe ,zamiast żeliwnych.
Ja handlując gratami do makaronów nawet nie patrzę na podpis tylko biorę ze skrzynki te zaciski ''na pamięć''.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”