Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Mariusz91 » 27 gru 2011, 16:06

Jakiś moderator mógłby to w sumie przenieść bo trochę off-top zrobiliśmy. :D

Awatar użytkownika
mediamobil
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2011, 13:25
Imię: Miro
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: mediamobil » 27 gru 2011, 16:52

A ja mam zapalniczkę z tyłu i nawet powietrze z kratek leci :P

Wtryski bzz sprawdzone i są ok, w czwartek jadę podłączyć go pod kompa jeszcze raz i sprawdzić teraz ustawienia pompy. Zobaczymy co mi powiedzą. Obawiam się by nie zdiagnozowali mi je....tej pompy :/ Bo wtedy się złamię już :/ Będę musiał szukać jakiejś używki po regeneracji w dobrym stanie lub regenerować tą :/ A ta wizja mnie przeraża :/
Lancia Thema TURBO DS 2500 STATION WAGON LE USA

Awatar użytkownika
mediamobil
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2011, 13:25
Imię: Miro
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: mediamobil » 29 gru 2011, 18:55

Niestety nie udało mi się podłączyć Włoszki do kompa :/ Muszę siedzieć w pracy od rana :/ Może na week się uda :) A mam takie pytanko, ten silnik i pompa mają samo-odpowietrzający się układ paliwa (chodzi mi w szczególności o pompę wtryskową) czy trzeba ręcznie odpowietrzać? A od nie dawna zaświeca mi się dziwna kontrolka jak silnik jest ciepły, tez tak macie że macie dwie kontrolki "check" ?? Po lewej stronie czerwona a po lewej stronie jak auto jest rozgrzane przy próbie odpalenia znowu, zanim się nagrzeją świece zapala się po prawej stronie zielony "check" ?? Wie ktoś od czego to ?? A i jakie czujniki muszę kupić do włączania się wentylatorów i do czujnika temperatury płynu? jeden jest przy termostacie a drugi wkręcony w głowicę albo w blok obok świeć żarowych. I jak powinien wyglądać czujnik od temp paliwa? i jakieś numery żebym mógł podać w sklepie, bo niestety u mnie nie potrafią znaleźć do tego auta żadnego czujnika.... :/
Lancia Thema TURBO DS 2500 STATION WAGON LE USA

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Mariusz91 » 29 gru 2011, 19:53

Każda Thema ma dwa Checki. Zielony zapala się gdy przekręcasz kluczyk w pozycję MAR i wszystkie układy są gotowe do pracy. Przekręcasz kluczyk,odpalasz i check gaśnie. Czerwony natomiast zapali się gdy któryś z układów zgłosi błąd. Wyskoczy Ci to na infocenter a na desce zawita czerwony check. Tak samo zachowa się w trakcie jazdy, gdy np stracisz ładowanie, zniknie Ci ciśnienie oleju, zgaśnie Ci lampa, albo nie odbije stop... itd. itd...

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: grzole » 29 gru 2011, 23:48

Zielony check zapala się gdy auto jest gotowe do odpalenia a wszystko w nim "gro i bucy". Skoro wspominasz o ciepłym silniku i natychmiastowym zielonym check w pozycji MAR to wszystko wskazuje na to, że nie zachodzi oczekiwanie na podgrzanie silnika żarowymi świecami i można natychmiast odpalać... Jak dla mnie, prawidłowiej nie może być.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Lukasz_TG » 30 gru 2011, 12:43

Nie wiem jak jest w TD, natomiast w VIS i Turbo mkIII jest już marchewka od wtrtsku, która nie ma nic wspólnego z zielonym i czerwonym checkiem.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Windforce » 01 sty 2012, 17:44

Lukasz_TG pisze:Nie wiem jak jest w TD, natomiast w VIS i Turbo mkIII jest już marchewka od wtrtsku, która nie ma nic wspólnego z zielonym i czerwonym checkiem.
Masz w sumie racje. Gdy lampka wtrysku sie pali to i tak wyskoczy ci zielony check.
W TD ogolnie nie ma tej lampki (nie jest podlaczona) natomiast w tej themie kolegi z elektryczna pompa kontrlka wtryskow pali sie w razie gdy jest cos nie tak.

Co do odpowietrzania to wspominalem wczesniej ze zamiast tego dziwnego filtra samorobki powinienes miec mechanizm odpowietrzania ukladu i podgrzewania filtra. Odpowietrzanie jest na taki przycisk i sobie poprostu pompujesz pompeczką.

Awatar użytkownika
mediamobil
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2011, 13:25
Imię: Miro
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: mediamobil » 01 sty 2012, 23:06

Kurde a czy mógłbyś podesłać na priva jakąś fotkę z opisem bo za chiny ludowe nie mogę tego znaleźć, a już mam cały zestaw z podgrzewaczem i w ogóle, bo kupiłem i zamontowałem. Byłbym baaaardzo wdzięczny :)
Lancia Thema TURBO DS 2500 STATION WAGON LE USA

Alan

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Alan » 02 sty 2012, 0:30

Ciekawym ile pochłonęła Thema od zakupu?

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Windforce » 02 sty 2012, 11:39

mediamobil pisze:Kurde a czy mógłbyś podesłać na priva jakąś fotkę z opisem bo za chiny ludowe nie mogę tego znaleźć, a już mam cały zestaw z podgrzewaczem i w ogóle, bo kupiłem i zamontowałem. Byłbym baaaardzo wdzięczny :)
Ale opisem czego? Tam wszystko jest proste jak drut

Awatar użytkownika
mediamobil
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2011, 13:25
Imię: Miro
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: mediamobil » 02 sty 2012, 16:45

Kurcze nie nie wiem gdzie jest ta pompka i jak ona nawet wygląda :/
Lancia Thema TURBO DS 2500 STATION WAGON LE USA

Awatar użytkownika
mediamobil
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2011, 13:25
Imię: Miro
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: mediamobil » 05 lut 2012, 16:18

Witam ponownie wszystkich po długiej przerwie :) Lancia jest już prawie na ukończeniu, jedynie zostaje mi podłączenie się do kompa by sprawdzić ustawienia pompy wtryskowej :) Mam tylko jeszcze jedno pytanie w sprawie układu paliwowego, czy w tym modelu co mam występuję elektryczna pompka paliwa niskociśnieniowa? która ma za zadanie podpompowywać paliwo do filtra i pompy wtryskowej? bo gdzieś tak wyczytałem i chciałbym wiedzieć czy to prawda? bo ja niestety takiej pompki nie mam, a w zbiorniku paliwa jest miejsce na nią i nawet oryginalna kostka jest do podłączenia? No chyba że od czego innego jest ta kostka? jedna jest od pływaka a drugą mam luźną? Bo może to być problem właśnie u mnie z cofającym się paliwem i nie dopompowywaniem paliwa do filtra ze zbiornika.
Lancia Thema TURBO DS 2500 STATION WAGON LE USA

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Windforce » 05 lut 2012, 23:30

Wydaje mi się że pompa sama powinna ciągnąć paliwo. A kostki w instalacji są bo pewnie była uniwersalna instalacja do benzyniaków jak i ropniaków.

Awatar użytkownika
mediamobil
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2011, 13:25
Imię: Miro
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: mediamobil » 16 kwie 2012, 12:47

Masz rację Windforce :)
A ja do tej pory nie połączyłem się z komputerem w lancii :/ wszystko już mam zrobione tylko to zostało :/ Wstępnie umówiłem się w serwisie Fiata w Stalowej Woli na diagnostykę, może im się to uda (choć zapewniali że się podłączą). Koszt 120zł za taką przyjemność, chyba niezbyt wygórowana cena jak na serwis. A może jest jakiś sposób tzw "domowy" czyli odczytywanie migania kontrolki jakie błędy wskaże? Da radę coś takiego w Themie? Jeśli tak to jak to zrobić?
Lancia Thema TURBO DS 2500 STATION WAGON LE USA

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Re: Thema 2,5 td - duży problem z elektryka

Post autor: Windforce » 16 kwie 2012, 14:50

Istnieją te komputerki z allegro ale nie probowalem osobiście tak ze nie wiem. Jeszcze do tego muszą być potem tłumaczenia błędów albo cos takiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”