Thesis - kontrolka airbag

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - kontrolka airbag

Post autor: jjash » 14 lis 2011, 20:22

Wczoraj wracając do domu, rzuciłem na siedzenie pasażera laptopa i ze zdziwieniem, po odpaleniu samochodu, stwierdziłem, że zapaliła mi się kontrolka informująca o błędzie airbag. Coś tam, że natychmiast wyłączyć silnik, dalej nie jechać a najlepiej to serwis wezwać. No to pojechałem do serwisu - do garażu. Swojego. Ciach, pod lapka podłączyłem Teresę i faktycznie - błąd jest. Airbag pasażera wykazuje anomalie. Tylko dlaczego? Nie wiem. Próbowałem wykasować błąd, ale nie ecuscan sobie z tym nie poradził. Sorry, że nie mam tu do zaprezentowania kodu błędu i opisu, ale coś mi się kojarzy, że był 0F. Dokłądne dane zapodam jutro, ale może ktoś już miał takie cóś? No i czy sobie z tym poradził. Ja wiem, święta, choinka i te sprawy, ale nie za bardzo chciałbym mieć choinkę na wyświetlaczu pełną kolorowych światełek. Po drugie, to ma działać, a nie świecić ikonkami.
Pozdrawiam
Jan
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - kontrolka airbag

Post autor: lybra1,9 » 14 lis 2011, 20:41

Typ błędu 0F-aktywny
Aby wymazać nalezy usunąć usterkę
Szymon

LUKI82

Re: Thesis - kontrolka airbag

Post autor: LUKI82 » 14 lis 2011, 20:54

sprawdź połączenia na kostkach pod fotelem może jakiś zbieg okoliczności. U mnie jakieś półtora roku temu wyświetlił się błąd airbag, na kompie nie byłem bo włożyłem kluczyk do stacyjki airbag z boku deski rozdzielczej i kilka razy nią poprzekręcałem raz wolniej raz szybciej i błąd zniknął i od tamtej pory żadnych błędów.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - kontrolka airbag

Post autor: jjash » 16 lis 2011, 0:01

No i thx Gods to tylko złączka pod siedzeniem. Swoją drogą, jak to możliwe, że takie coś tak luźno siedzi, alebo przy byle ruszeniu generuje błąd? Straszne to. Ale już po krzyku. Zrobione i basta. Dziękuję za sugestie. Jak zwykle w cenie.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”