Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

artirek1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2010, 8:16
Lokalizacja: Opole

Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: artirek1 » 23 lis 2010, 12:09

Witam.
Proszę wszystkich o wskazówki jak zdemontować tapicerkę w tylnych drzwiach (lewych), tak abym mógł dostać się do klamki, którą także chcę zdemontować, celem przeczyszczenia (zablokowany elektryczny przycisk).
Z góry dziękuję za podpowiedzi lub inny materiał poglądowy.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 12:33 przez jakubg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana tytułu.

argenta67

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: argenta67 » 23 lis 2010, 20:26

artirek1 pisze:Witam.
Proszę wszystkich o wskazówki jak zdemontować tapicerkę w tylnych drzwiach (lewych), tak abym mógł dostać się do klamki, którą także chcę zdemontować, celem przeczyszczenia (zablokowany elektryczny przycisk).
Z góry dziękuję za podpowiedzi lub inny materiał poglądowy.
Pozdrawiam.
Materiały poglądowe raczej dostępne w serwisie, a tak inaczej jak ci pomóc? mam swoje drzwi rozebrać? to robota prosta jak budowa cepa, trzy śrubki od rączki i czwarta pod gumką pod klamką, delikatna łyżka i spinki tapicerki boczka puszczają i wszystko na wierzchu.

LUKI82

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: LUKI82 » 23 lis 2010, 21:24

Nie pamiętam czy są trzy czy cztery śruby mocujące boczek,
jedna jest pod wewnętrzną klamka, druga i trzecia pod czarną skórzaną rączką do zamykania drzwi, a czwarta pod podłokietnikiem.
Po zdjęciu boczku i piankowego wygłuszenia/uszczelnienia będziesz miał dostęp do jednej z dwóch nakrętek mocujących klamkę zewnętrzną, druga jest na zewnątrz pod gumową czarną zaślepką o średnicy ok 2 cm.

argenta67

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: argenta67 » 23 lis 2010, 21:51

LUKI82 pisze:Nie pamiętam czy są trzy czy cztery śruby mocujące boczek,
Jak nie pamiętasz to możesz przeczytać post wyżej.

LUKI82

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: LUKI82 » 23 lis 2010, 22:07

argenta67 pisze:
LUKI82 pisze:Nie pamiętam czy są trzy czy cztery śruby mocujące boczek,
Jak nie pamiętasz to możesz przeczytać post wyżej.
Przeczytałem lecz coś mi nie pasowało bo są trzy, cztery są w przednich drzwiach. Poprawiam swoją odpowiedź bo pod podłokietnikiem nie ma śruby jest tylko w przednich drzwiach.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: jjash » 21 sie 2011, 15:45

A czy można zdemontować z klamki zewnętrznej ten chromowany element? Wczoraj jakiś qwa BARAN pod OBI w Poznaniu przeciskał się ogromnym busem i sqwysyn przeorał mi klamkę. Widziałem to ale nie widziałem ruszenia auta i refleksu świetlnego wobec czego stwierdziłem, że nie zahaczył. Patrzę dzisiaj i SZLAG MNIE TRAFIA! Człowiek dba, chodzi jak obok diamentu a tu jakiś POPAPRANIEC z trocinami zamiast mózgu, taki Czesio z włatców much, jedzie i jedzie. F!ck!
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: argenta67 » 21 sie 2011, 18:25

jjash pisze:A czy można zdemontować z klamki zewnętrznej ten chromowany element? Wczoraj jakiś qwa BARAN pod OBI w Poznaniu przeciskał się ogromnym busem i sqwysyn przeorał mi klamkę. Widziałem to ale nie widziałem ruszenia auta i refleksu świetlnego wobec czego stwierdziłem, że nie zahaczył. Patrzę dzisiaj i SZLAG MNIE TRAFIA! Człowiek dba, chodzi jak obok diamentu a tu jakiś POPAPRANIEC z trocinami zamiast mózgu, taki Czesio z włatców much, jedzie i jedzie. F!ck!
W jakim celu chcesz go demontować? to jest całość chrom to klamka.
21-08-11_1819.jpg
21-08-11_1820.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: jjash » 21 sie 2011, 20:36

Argenta,
myślałem, że można zakupić klamkę, zdemontować chrom i przemontować do mojej klamki. Pisałem przecież, że jakiś BARAN przeorał mi klamkę. Chrom właśnie. Ale skutecznie rozwiałeś moje zapędy. Wiesz, myślałem żeby kupić inną, w innym kolorze (bo nie widziałem na allegro) w moim. Przyznam, że jestem zagotowany. Qwa, jaki jestem zagotowany. Nawet gdyby to był gość wielkości Pudziana, za szmaty bym go z tej jego zasyfiałej szoferki wyciągnął.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: argenta67 » 21 sie 2011, 20:40

jjash pisze:Argenta,
myślałem, że można zakupić klamkę, zdemontować chrom i przemontować do mojej klamki. Pisałem przecież, że jakiś BARAN przeorał mi klamkę. Chrom właśnie. Ale skutecznie rozwiałeś moje zapędy. Wiesz, myślałem żeby kupić inną, w innym kolorze (bo nie widziałem na allegro) w moim. Przyznam, że jestem zagotowany. Qwa, jaki jestem zagotowany. Nawet gdyby to był gość wielkości Pudziana, za szmaty bym go z tej jego zasyfiałej szoferki wyciągnął.
No nie bardzo jest wiadomo w jakim kolorze masz Thesis-a.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: jjash » 21 sie 2011, 20:57

Widzisz, na allegro są w kolorach raczej szaro-srebrnych, a moja jest w granat metalic. :) ładny taki.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: argenta67 » 21 sie 2011, 21:15

jjash pisze:Widzisz, na allegro są w kolorach raczej szaro-srebrnych, a moja jest w granat metalic. :) ładny taki.
To nie taki jak na fotce co ją zamieściłem?

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: jjash » 21 sie 2011, 21:25

Hm, podobny. Trzeba by na żywo zobaczyć. Ale BARAN przeorał mi tylną klamkę. Jutro spojrzę na kod farby to podam.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - jak zdemontować klamke tylnych drzwi

Post autor: argenta67 » 21 sie 2011, 21:39

jjash pisze:Hm, podobny. Trzeba by na żywo zobaczyć. Ale BARAN przeorał mi tylną klamkę. Jutro spojrzę na kod farby to podam.
Ja kodu koloru tej klamki nie znam, ale odcień granatu był zapewne tylko jeden.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”