Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Zloty i spotkania

Moderator: wujekp

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: wujekp » 26 lip 2011, 23:57

Tomzik pisze:Cóż- nikt więcej nie odezwał się ani do mnie na maila ani w tym temacie. Zatem ja się poddaję.

W piątek wyjeżdżam na urlop na 2 tygodnie, zatem nie będę miał już czasu na koordynację tematu, a potem niestety muszę cały wolny czas poświęcić na szukanie pracy. Zresztą chyba nie ma już szans na to, by coś się zadziało.

Pytanie tylko co mam odpisać facetowi z moto.pl :( Bo olać sprawę i nie odezwać się na pewno jest co najmniej równie nieprofesjonalnie..
Widzę, że muszę wkroczyć do akcji ...
Jako, że w poniższym tekście wykorzystałem fragmenty relacji Romlena i Miro-miglia (pozwoliłem sobie na drobne modyfikacje) dodaj ich też do autorów. Zdjęcia - myślę że jesteś w stanie rozpoznać Deltę Miro-migli, integralkę, coupetkę i poloneza ;) - wybierz wg Ciebie ciekawe zdjęcia, napisz do autorów (ale do konkretnej osoby, nie do ogółu) - niestety trzeba po kolei wskazać palcem każdemu co ma zrobić ... :roll:
Tekst jak rozumiem ma być o ciekawych samochodach, ogólne info o zlocie doklej z relacji Romka.
-------------------

Na czerwcowym Zlocie Lancia Klub Polska stawiło się ponad 50 różnych Lancii. Choć najliczniej reprezentowane były popularne Kappy i Lybry, nie zabrakło oczywiście kilku nietuzinkowych samochodów. Z ciekawszych samochodów warto wspomnieć o: dwóch Lanciach Kappach Coupe, których wyprodukowano tylko 3620, Lancii Delcie Integrale - samochodzie legendzie, który w swoim czasie dosłownie nokautował rywali na trasach rajdowych, czy najnowszej Lancii Delcie z systemem automatycznego parkowania "na kopertę", która urzeka swoim niebanalnym stylem pozwalającym wyróżnić się z tłumu innych współczesnych samochodów.
Ale tytuł najpiękniejszego samochodu zlotu przypadł w udziale jeszcze innej Lancii Delcie, która przyjechała na Zlot z Wrocławia. Samochód nie tylko przyciągał wzrok pięknym wyglądem, ale także ciekawymi modyfikacjami, które dodały mu to "coś". Oddajmy głos właścicielowi:
"Pomysł na ten samochód zrodził się półtora roku temu, po tym jak sprzedałem swoją pierwszą Deltę z silnikiem 1.6 16V.
Auto prowadziło się nieźle ale trochę mało było w niej wigoru, a apetyt na paliwo spory natomiast cała reszta była bardzo ok.
Zacząłem poszukiwania mocniejszej jednostki. Wybór padł na jedynie słuszną 2.0 16V turbo z Lancią Kappy. Zimą ubiegłego roku trafiłem wreszcie na dokładnie taką jaką chciałem Deltę HPE kolorze Rosso Monza.
Motywacja była ogromna, projekt w głowie gotowy, prace więc ostro ruszyły. Na pierwszy ogień poszedł silnik, który przeszedł gruntowny remont oraz kilka modyfikacji, m.in. turbina z rozwierconą częścią "zimną", intercooler został powiększony dwukrotnie, zmienione oprogramowanie - moc po modyfikacjach powędrowała w okolice 280 - 300 KM.
Równolegle trwała budowa nadwozia, gdzie został zaadaptowany cały napęd z Kappy wraz z zawieszeniem, kołyską i przekładnią kierowniczą. Z perspektywy czasu wiem jak bardzo karkołomny to był pomysł, ale efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania - nawet przy maksymalnych szybkościach prowadzi się idealnie !
A później był wyjazd do Sielpi, miłe komentarze i wreszcie największy dowód uznania dla mojej pracy czyli tytuł Najpiękniejszego Auta na Zlocie Ogólnopolskim Lancia Klub Polska. "

Podczas gdy uczestnicy Zlotu podziwiali swoje samochody w scenerii Toru Kielce, na samym torze trwały zmagania jednej z edycji SuperOES - imprezy organizowanej cyklicznie przez Automobilklub Kielecki. Wśród nich jeden z samochodów zwrócił szczególną uwagę zlotowiczów. Jak się okazało ten Polonez (potocznie zwany Borewiczem) miał "przeszczepiony" silnik od Lancii Kappa 2.0t (a więc baza była identyczna jak w najpiękniejszej Lancii Zlotu) podrasowany do ok 400 KM. Polonez był specjalnie przygotowany do takich wyścigów, był pozbawiony wszelkiego balastu i wyposażono go w klatkę bezpieczeństwa.

Można by jeszcze długo pisać o samochodach, ale to oczywiście nie to samo co możliwość ich zobaczenia i dotknięcia na żywo, posłuchania dźwięku silników. Dlatego już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Zlot Ogólnopolski Lancia Klub Polska.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: Tomzik » 27 lip 2011, 0:16

Wszystko fajnie, ale jak napisałem- nie mam już na to czasu.

Być może źle to rozegrałem, ale nie zmienia to faktu, że teraz wyjeżdżam na zasłużony odpoczynek a po powrocie niestety tak przyszło, że muszę intensywnie szukać nowej pracy, bo z "kuronia" ciężko wyżyć a i wiecznie dawać go nie będą.

Prosiłem niejednokrotnie w wątku uważam odpowiednim- na moją prośbę odpowiedział jedynie Romek. Nie byłem na zlocie i nawet nie wiem kto jakim autem jeździ (poza nielicznymi wyjątkami jak np. Nat), zatem prośba była nie tylko do tych co mają wyjątkowe auta, lecz do wszystkich, którzy byli na zlocie i mogą podpowiedzieć kto jakimś fajnym autem zajechał.

Ja w każdym razie zdania nie zmieniam. Może ktoś to pociągnie jednak- zainteresowanym służę namiarami, ale do czwartku wieczór, bo w piątek rano wyjeżdżam.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: wujekp » 27 lip 2011, 0:21

Tomzik pisze:Wszystko fajnie, ale jak napisałem- nie mam już na to czasu.

Być może źle to rozegrałem, ale nie zmienia to faktu, że teraz wyjeżdżam na zasłużony odpoczynek a po powrocie niestety tak przyszło, że muszę intensywnie szukać nowej pracy, bo z "kuronia" ciężko wyżyć a i wiecznie dawać go nie będą.

Prosiłem niejednokrotnie w wątku uważam odpowiednim- na moją prośbę odpowiedział jedynie Romek. Nie byłem na zlocie i nawet nie wiem kto jakim autem jeździ (poza nielicznymi wyjątkami jak np. Nat), zatem prośba była nie tylko do tych co mają wyjątkowe auta, lecz do wszystkich, którzy byli na zlocie i mogą podpowiedzieć kto jakimś fajnym autem zajechał.

Ja w każdym razie zdania nie zmieniam. Może ktoś to pociągnie jednak- zainteresowanym służę namiarami, ale do czwartku wieczór, bo w piątek rano wyjeżdżam.
Prześlij mi kopie korespondencji z człowiekiem - sam się tym w takim razie zajmę - jakoś wygospodaruję i na to czas. Będę miał gwarancję, że prędzej czy później ale temat zostanie załatwiony.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
mcendrju
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: mcendrju » 29 lip 2011, 20:24

Tomzik pisze:Otrzymałem odpowiedź redaktora z portalu moto.pl w sprawie relacji ze zlotu.

Prosi nas przede wszystkim o informacje jakie ciekawe auta były na zlocie (np. wspomniany Polonez z silnikiem Lancii, zapewne Delta najnowsza jak i Natowa, Kappa Coupe, i.. no właśnie).

Nie byłem, zatem nie wiem i tu prośba do Was: kto jest w stanie podać info na temat ciekawych egzemplarzy oraz podesłać mi ich fotki w wysokich rozdziałkach na tomzik0@wp.pl
A co z unikatami juz na drogach jak Thema, Prisma czy Dedra?

Awatar użytkownika
MiroMiglia
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1552
Rejestracja: 06 sie 2007, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: MiroMiglia » 01 sie 2011, 22:35

wujekp pisze: Prześlij mi kopie korespondencji z człowiekiem - sam się tym w takim razie zajmę - jakoś wygospodaruję i na to czas. Będę miał gwarancję, że prędzej czy później ale temat zostanie załatwiony.
Piotr , ty jesteś nie do zdarcia !
Ale czy naprawdę musisz dżwigać to wszystko na swoich barkach ?
Na Walnym mówiliśmy o potrzebie wciągnięcia większej ilości klubowiczów do działania .
Myślę że można by stworzyć komórkę zajmującą się Public Relations .
Mamy przecież wielu profi w dziedzinie fotografii itd. np. państwo Zoomowie , Taz , Jarek Nat który jest zawsze i wszędzie i pewnie wielu innych którzy mogli by pociągnąć temat .
Panie , Panowie ratujmy WójkaP bo drugi taki długo nam się nie trafi !!!

Pozdrawiam Miro.

Delta II HPE 2.0T 16V swap - I miejsce Miss 2011 , II miejsce Miss 2014
Beta Coupe 2.0 76' - dla znajomych -Feniks :-)
Zeta 02' 2.0T 8V
Fiat Coupe 96' 2.0T 16V
tel. 501 077 356

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: Tomzik » 01 sie 2011, 22:50

Ja chciałem ratować, ale nikt mnie chyba nie lubi i nie odezwał się do mnie, poza jednym wyjątkiem.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: zoom » 01 sie 2011, 23:01

A co a co a co ? Co potrzeba?
1.9 JTD driver.
HITart - Spoty na telebimy i monitory reklamowe
http://www.hitart.com.pl

Awatar użytkownika
MiroMiglia
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1552
Rejestracja: 06 sie 2007, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: MiroMiglia » 01 sie 2011, 23:16

Tomzik pisze:Ja chciałem ratować, ale nikt mnie chyba nie lubi i nie odezwał się do mnie, poza jednym wyjątkiem.
Tomek nie zrażaj się , większość klubowiczów woli oglądać wszystko z tylnego fotela i trzeba być na to przygotowanym .
Ja nie mogę często zebrać ekipy na mały spocik regionalny a sam mam najdalej i daję radę .
Wygodniej jest klikać myszką i krytykować w ciepłych bamboszach .
Działaj chłopie bo każde ręce są potrzebne , masz już Zooma w gotowości :D
Naswietl dokładnie jeszcze raz o co chodzi i jedziemy !!!

Delta II HPE 2.0T 16V swap - I miejsce Miss 2011 , II miejsce Miss 2014
Beta Coupe 2.0 76' - dla znajomych -Feniks :-)
Zeta 02' 2.0T 8V
Fiat Coupe 96' 2.0T 16V
tel. 501 077 356

Awatar użytkownika
wojciech711
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1233
Rejestracja: 18 lut 2011, 22:51
Skype: wojciec711
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: wojciech711 » 01 sie 2011, 23:30

to jedziemy.... mogę też pomóc
JEST
Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Lancia Kappa BI-Color 2.4jtd
Miss Zlotu Sypniewo 2013 :D
Pierwsza V-ce Miss Zlotu Sielpia 2011 :)
BYŁA
Lancia Lybra 2.4jtd

Awatar użytkownika
MiroMiglia
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1552
Rejestracja: 06 sie 2007, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: MiroMiglia » 01 sie 2011, 23:33

wojciech711 pisze:to jedziemy.... mogę też pomóc
No widzisz Tomzik ?
Piłka po Twojej stronie :lol:

Delta II HPE 2.0T 16V swap - I miejsce Miss 2011 , II miejsce Miss 2014
Beta Coupe 2.0 76' - dla znajomych -Feniks :-)
Zeta 02' 2.0T 8V
Fiat Coupe 96' 2.0T 16V
tel. 501 077 356

Awatar użytkownika
MiroMiglia
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1552
Rejestracja: 06 sie 2007, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: MiroMiglia » 01 sie 2011, 23:41

Wojtek , taki mały OT.
Jak tam Twoja " zabójcza broń 2 " na przyszłoroczny Zlot ?
Ja nabyłem Dedrę 2.0 8V T. i jak podołam finansowo to zrobię ją na oryginała 100% taka jest piękna !

Delta II HPE 2.0T 16V swap - I miejsce Miss 2011 , II miejsce Miss 2014
Beta Coupe 2.0 76' - dla znajomych -Feniks :-)
Zeta 02' 2.0T 8V
Fiat Coupe 96' 2.0T 16V
tel. 501 077 356

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: Tomzik » 02 sie 2011, 18:04

Tak jak napisałem wyżej, obecnie jestem na urlopie bez kompa (forum przeglądam na komórce) a zaraz po powrocie muszę rzucić wszystko i szukać nowej pracy, bo 21.08. kończy mi się umowa :( a na pewno nie będę miał przedłużonej, podobnie jak 2 tysiące innych pracowników.

Jak mi się ułoży mogę dalej ciągnąć temat, ale to może potrwać i być za późno.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
wojciech711
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1233
Rejestracja: 18 lut 2011, 22:51
Skype: wojciec711
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: wojciech711 » 02 sie 2011, 22:38

miro-miglia pisze:Wojtek , taki mały OT.
Jak tam Twoja " zabójcza broń 2 " na przyszłoroczny Zlot ?
Ja nabyłem Dedrę 2.0 8V T. i jak podołam finansowo to zrobię ją na oryginała 100% taka jest piękna !
Ja właśnie jestem po urlopie i zbieram myśli do kupy i będę tez dalej walczył :)
JEST
Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Lancia Kappa BI-Color 2.4jtd
Miss Zlotu Sypniewo 2013 :D
Pierwsza V-ce Miss Zlotu Sielpia 2011 :)
BYŁA
Lancia Lybra 2.4jtd

Awatar użytkownika
MiroMiglia
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1552
Rejestracja: 06 sie 2007, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: MiroMiglia » 02 sie 2011, 22:53

Tomzik pisze:Tak jak napisałem wyżej, obecnie jestem na urlopie bez kompa (forum przeglądam na komórce) a zaraz po powrocie muszę rzucić wszystko i szukać nowej pracy, bo 21.08. kończy mi się umowa :( a na pewno nie będę miał przedłużonej, podobnie jak 2 tysiące innych pracowników.

Jak mi się ułoży mogę dalej ciągnąć temat, ale to może potrwać i być za późno.
Czyli rozumiem że przekazujesz korespondencję z moto.pl WójkowiP i do niego słać materiały .
Więc po raz kolejny apel do zlotowiczów o przekazywanie zdjęć na Piotra skrzynkę i on to albo zmontuje w całość albo kogoś z profi poprosi .
Ja udostępnię link do swojego albumu w Picasa3 i tam zdjęć mam chyba z 300 , do wyboru do koloru.
Myślę że to najwygodniejsza forma dla montażysty .

Pozdrawiam i zachęcam innych.
Miro.

Delta II HPE 2.0T 16V swap - I miejsce Miss 2011 , II miejsce Miss 2014
Beta Coupe 2.0 76' - dla znajomych -Feniks :-)
Zeta 02' 2.0T 8V
Fiat Coupe 96' 2.0T 16V
tel. 501 077 356

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Zlot Ogólnopolski 2011. Sielpia. Zdjęcia i relacje.

Post autor: Sebastian » 03 sie 2011, 7:49

Moje zdjęcia są udostępnione na Picasie (adres się nie zmienił) - Sielpia 2011.
Jeżeli będą potrzebne większe rozmiary, to podeślę - tak jak już podsyłałem Tomzikowi po Jego prośbie.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Zloty i spotkania :::”