Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: bassman » 02 lip 2011, 22:14

Tam gdzie wykręciłeś śrubkę M6 z tej plastikowej łapy mieszacza powietrza, musisz tą łapę podważyć i wyciągnąć spod niej wykładzinę.
Po środku jest połączona, proponuję rozciąć i wyciągnąć, chyba że chcesz wyjąć wszystko dotyczące nawiewów/wentylacji i wyjąć ją całą.

Pozdrawiam.

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Lorgbow » 02 lip 2011, 22:17

Jam_Belfegor pisze:Pytanie czy trzeba rozbierać te wszystkie plastiki z dechy rozdzielczej które są na fotce żeby wyciągnąć wykładzinę?
Lepiej - żeby wyjąć wykładzinę zgodnie z zamysłem fabryki musisz zdemontować nagrzewnicę, i rozłączyć węże z płynem(czyt. spuścić cały płyn chłodzący). ten patent znajduje się nisko pośrodku ściany grodziowej. Mam nadzieję że rysunek pomoże, najlepszym rozwiązaniem jest zrobić cięcia wykładziny jak na rysunku(widok od wnętrza auta), miłej zabawy

EDIT: drugi : beczy : ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2072
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 12 lip 2011, 23:09

Ok w aucie już nie wiele zostało, praktycznie już tylko cześć deski rozdzielczej i elektryka. Pytanie do was w jakiej kolejności odkręcać elementy z deski rozdzielczej i gdzie szukać śrub. Wiadomo cześć widać ale czasem trafi się jakaś ukryta :) być może dochodzą jakieś patenty z zatrzaskami itp.
Obrazek

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Lorgbow » 14 lip 2011, 0:29

Zegary:
plastikowe kołeczki po prostu wyciągasz do siebie, od dołu i od góry rząd śrub na nimbusy(dobrze najpierw zdjąć kierę - sb od strony deski, chyba nimbusy)
Całość:
2 śruby pod zatrzaskami na podszybiu, nie jestem pewien jak przy głośnikach z przodu(ten element wyjmowałem tylko raz), na pewno 2-3 śruby od dołu, przy nagrzewnicy. Nie przypominam sobie żeby były jakieś ukryte śrubki. Myląca może być sytuacja z podszybiem - po tych kilkunastu latach ciężko oderwać deskę od wygłuszenia, spróbuj rozruszać całość.

Ogólnie jeśli usuniesz śuby od dołu to bez problemu powinieneś unieść przód deski o ładnych kilka cm do góry, i w ten sposób rozruszasz.

jeśli są jakieś błędy, sorry, grillowałem dzisiaj :pub2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”